Cartes du Ciel

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
percsy
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.09.20. 16:11

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: percsy » 2009.09.21. 20:52

tordaitom írta:Nekem sajnos nincs meg ez a kitűnő szoftver, mert nincs linuxos változata ...Tom


Hátha mást is érdekel. Épp az imént próbáltam, és Igen! Linux alatt Wine-val lehet telepíteni és működik is.
(legalább is amit eddig próbáltam benne :) )
2.76-os telepítő letölt, utána "megnyitás ezzel: wine", és települ és használható!
Remélem lesz rá érdeklődő...
BEigner
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:02

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: BEigner » 2009.09.22. 14:49

Csak megerősíteni tudom: Ubuntu alatt simán fut wine-al, lehet bátran használni. :)
Eigner Balázs
"Cost of lightpollution is astronomical".
"Resistance is not futile... it's voltage divided by current."
SkyWatcher 80ED Pro, Celestron EQ5 GoTo, Cel 15x70 B, Velbon CX440 fotóállvány, Canon EOS 300D
tordaitom
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:43

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: tordaitom » 2009.09.25. 02:22

Rendben, köszi! :-) Jó ezt tudni, hogy megy wine alatt. Volt már problémám wine alatti futtatással - konkrétan a Registax-szal; hosszú hónapokig nem tudtam avi-fájlokat megnyitni vele, így használni sem, míg valaki le nem írta a pradzsekt weboldalán, hogy milyen plusz dll-fájlokat és beállításokat igényel a dolog. (Persze, ez ritka kivétel volt, legtöbbször problémamentesen települnek és futnak a vindózos alkalmazások.)

Mindazonáltal, amíg lehet, inkább a natív linuxos programokat részesítem előnyben, de ha nincs más választási lehetőség, akkor használom a wine-t. Ki is fogom akkor próbálni a tárgybeli alkalmazást.
tordaitom
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:43

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: tordaitom » 2009.09.25. 02:27

Persze, mielőtt valaki félrértené, használok azért más planetáriumprogit is. :-)
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: András » 2009.09.27. 23:29

Szöllősi Attila írta:Ha halványabb csillagokat akarsz a Ciel-ben, akkor le kell töltened pl. GSC ACT katalógust ftp://cdsarc.u-strasbg.fr/pub/cats/I/255/GSC_ACT/ címről (elég a N000-S8230 könyvtárakat, kb 300 Mb), majd kipipálni a Configuration/Catalog/CDC Stars helyen a HST GSC Compact fület, megadva a letöltött katalógus elérhetési útját.


Egy elég láma kérdésem lenne: ez a link kb 20 mappára mutat, fejenként vagy háromszáz almappával - van valami mód ezeket egyben letölteni kényelmesen?
skovacs
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.09.15. 16:46

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: skovacs » 2009.09.28. 14:39

Szia,

András írta:Egy elég láma kérdésem lenne: ez a link kb 20 mappára mutat, fejenként vagy háromszáz almappával - van valami mód ezeket egyben letölteni kényelmesen?


Összecsomagoltam, és feltettem ide:
http://www.pavoobs.hu/downloads/gsc_act.zip

Üdv: KS.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: András » 2009.09.28. 17:36

skovacs írta:Összecsomagoltam, és feltettem ide:
http://www.pavoobs.hu/downloads/gsc_act.zip
Üdv: KS.


Nagyon szépen köszi, ezt le fogom tölteni!!!
kovati
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:33

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: kovati » 2009.10.06. 16:11

http://www.pavoobs.hu/downloads/gsc_act.zip

Szia!
Én is ezt a progit használom, de sajnos ezeket a katalógusokat valamiért nem tudom a programba beépíteni :oops:
Van valami tanács, hogyan kell?

Köszi.
Attila
skovacs
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.09.15. 16:46

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: skovacs » 2009.10.07. 00:28

kovati írta:http://www.pavoobs.hu/downloads/gsc_act.zip

Szia!
Én is ezt a progit használom, de sajnos ezeket a katalógusokat valamiért nem tudom a programba beépíteni :oops:
Van valami tanács, hogyan kell?

Köszi.
Attila


Szia,

Ha letöltötted, és kicsomagoltad, akkor másold be a Ciel "cat" könyvtárába.
Pl: C:\Program Files\Ciel\cat\gsc_act

Ha ez megvan, akkor a Ciel "Katalógusok" ablakában megnyitod a "Csillagok 2" fület,
itt bepipálod a "HST GSC compact" jelölőnégyzetet, majd az elérési útnál megadod a gsc_act
TELJES elérési útvonalát (lsd. az előző példát).
Ha minden ok, akkor az útvonal mező pirosról fehérre változik, és már használhatod is a katalógust.

Üdv: KS
kovati
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:33

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: kovati » 2009.10.07. 21:58

Ha ez megvan, akkor a Ciel "Katalógusok" ablakában megnyitod a "Csillagok 2" fület,
itt bepipálod a "HST GSC compact" jelölőnégyzetet, majd az elérési útnál megadod a gsc_act
TELJES elérési útvonalát (lsd. az előző példát).
Ha minden ok, akkor az útvonal mező pirosról fehérre változik, és már használhatod is a katalógust.

Köszi, így már sikerült :)

Üdv: Attila
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”