Cartes du Ciel

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.01.17. 13:37

Sziasztok,
Nagyon láma kérdésem volna:

most raktam fel a 3.6-ost. Nem mutatja a csillagokat. A csillagképeket vonalakkal, mély-egeket, bolygókat, Napot igen, csillagokat nem.
A toolbar bal széle egy "Show stars" gomb, nem csinál semmit. A charts ablakban az Extended Hipparcos van bepipálva.
?
Kaszás Gábor
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:01

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: Kaszás Gábor » 2013.01.17. 15:14

SzZoli írta:Sziasztok,
Nagyon láma kérdésem volna:

most raktam fel a 3.6-ost. Nem mutatja a csillagokat. A csillagképeket vonalakkal, mély-egeket, bolygókat, Napot igen, csillagokat nem.
A toolbar bal széle egy "Show stars" gomb, nem csinál semmit. A charts ablakban az Extended Hipparcos van bepipálva.
?


Szia!

Látómező 0-10-ig van beállítva? A "Fájl elérhetősége"-nél nem piros az elérési út mező háttere?

Üdv:

Gábor

Stars.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.01.18. 12:44

Igen, nálam is így néz ki:

CdC.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: András » 2013.01.18. 18:26

SzZoli írta:most raktam fel a 3.6-ost. Nem mutatja a csillagokat. A csillagképeket vonalakkal, mély-egeket, bolygókat, Napot igen, csillagokat nem.
A toolbar bal széle egy "Show stars" gomb, nem csinál semmit. A charts ablakban az Extended Hipparcos van bepipálva.
?



Nekem viszont az alábbi kettő van bepipálva, alapbeállításokat használok, nem turbóztam semmivel. Lehet, hogy a Tycho2 az alap, és amellé kell az ext.Hipp.?

cdc.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
misibacsi
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2013.01.18. 17:53

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: misibacsi » 2013.01.18. 18:55

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a program egyes kifejezéseinek lefordításához, amibe egy ideje bekapcsolódtam a program honlapján. Nincsen csillagászati gyakorlatom, csak érdekel ez a téma. A program már nagyrészt le van fordítva magyar nyelvre. Az alábbi kifejezésekre kellene olyan magyar kifejezés, amit a szakirodalomban használnak és ti a gyakorlatban ismertek. Nem szó szerinti fordításokra van szükségem, hanem a bevett kifejezésekre.

Szívesen fogadok javaslatokat arra vonatkozóan is, ha a meglévő magyarítás valahol nem jó.

Az angol kifejezések: (nem tudom megmondani, hogy melyik hol fordul elő)

Magnitude band
Photographic plate
Solar elongation
Plate defect
Slew to cursor position
Encoder Configuration
Encoder initialization angle
Mount fabrication error
Record protocol to a trace file
Vertical axis encoder origin :
Inversion Delta
Inversion Alpha
Please init the 90 degree elevation first
High Precision Pointing
FR Angle
Slew Speed
Pec Toggle
Use HPP
Azimuth origin
Ast
Use oblique cylindrical projections
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: sp. » 2013.01.18. 19:19

hát a "szövegkörnyezetből" kiragadva elég nehéz megmondani hogy mit jelentenek. Sztem keresd meg hogy hol van konkrétan a szöveg a programban, onnan könnyebb kitalálni hogy mire is gondolt a szerző.
Pl. a távcső vezérlésével kapcsolatos dolgokat igen nehéz leforditani az nélkül hogy egy állványhoz csatlakoztatnánk, mert egyszerüen nem jönnek fel azok az ablakok...

sp.
Kaszás Gábor
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:01

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: Kaszás Gábor » 2013.01.19. 16:03

Az ext. hip. az alap, a Tycho 2-t kell pluszban telepíteni, innen: http://www.ap-i.net/skychart/en/download Ha az UCAC4-et is feltelepíted, akkor a Tycho 2-t ki lehet kapcsolni. Amikor legelőször indítottad, már akkor sem volt egy csillag sem? Esetleg próbáld meg a Tycho 2-t telepíteni, vagy az egész programot teljesen leszedni, majd újrarakni.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.01.19. 17:39

"Amikor legelőször indítottad, már akkor sem volt egy csillag sem?"
Nem volt. Nem buheráltam, turbóztam semmit.
Az lehet a gond, hogy nem találja a
C:\Program Files\Ciel\cat\xhip .
mappát v filet. Bár nem is jelzi pirossal, hogy nem találja, szemben a
C:\Program Files\Ciel\cat\tycho2
-vel, amit szintén nem talál, de ezt legalább vörössel jelzi, ha bepipálja az ember.

Honnan lehet az ext. Hipp-t- letölteni?

Ráadásul most vettem észre, hogy telepítésnél össze-vissza kavarta a korábbi verziók mappáit
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.01.19. 18:13

Na, végre. Leszedtem a régieket meg ezt is, újraraktam. De ez sem volt elég neki: az ext. Hipp a régi, megmaradt könyvtárban egy nem létező mappára mutatott. És nem lehetett átirányítani a kis piszkot. A régi könyvtárat kellett átnevezni, hogy az újat lehessen megadni a katalógus helyeként.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: sp. » 2013.01.19. 18:45

van a C:\Users\<júzernév>\AppData\Local\Skychart folder, sztem az uninstall után azt is nyírd ki.
sp.
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”