Cartes du Ciel

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: András » 2011.08.04. 16:00

nyozo írta:Érdekes a 3 beta 0.1.5 verzióban a http://cfa-www.harvard.edu/iau/Ephemeri ... t00Cmt.txt URL van alapban. Ellenben ha ezt beteszed egy browserbe, akkor azt azonnal átirányítják a http://www.minorplanetcenter.net/iau/Ep ... t00Cmt.txt címre. Ezek szerint a 3-as változat már a Soft00Cmt.txt-t használja, és csak a 2.7x-nek kell a Soft06Cmt.txt változat? Én a helyedben megpróbálnám a 00 verziót is ha a 06-al nem megy...


Van egy verzió a munkahelyi gépemen öö izé valahol tartalékban, de az nem 2.76c hanem csak 2.76, mint Pape esetében. Egyik általunk javasolt módosítással sem megy. Tehát először a c variánsra kell frissíteni (legalább.)
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: Pape » 2011.08.04. 17:57

Köszi András, ennek a két címnek a bemásolásával már jó.
(Egyébként nekem is 2.76c van, legközelebb pontosabban adom meg. :) )
Laccos
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:18

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: Laccos » 2012.03.07. 10:03

Sziasztok!

Kérdésem a következő: hogy lehet szinkronizálni a programot a távcsővel? Összejön a kapcsolat az állvány (HEQ5-pro) és a laptomom között, kiválasztom a Telescope menüben a Sync menüpontot. Odateker, majd amikor egy távolabbi célpontot adok meg, akkor már legalább 6 fokos az eltérés. A pólusraállás jó, mert 1 óra múlva is benne van az objektum a látómezőben. GOTO-s kézivezérlővel 3 csillagra kell betanítani. Nekem ilyen nincs, csak az egyszerű kis kézivezérlő. A programban nem lehet 3 csillagra tanítani, csak egyre?
Vagy előtte kell még valamit csinálni? Pl. kézzel ráállok az objektumra, megkeresem ugyanazt a programban is és valahogy megadom neki, hogy innen induljon?
Ha valaki tudja a választ, megköszönöm.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.03.07. 18:10

Szerintem a távcső típusodat ki kell választani valahol a menükben, a Configuration panelen, vagy ilyesmi helyen, mert minden távcsőnek más-más az áttétele a mechanikájában és ha nem jó van kiválasztva, akkor nem oda fog menni ahova kellene neki, én is pont tegnap nézegettem ez a program van nekem is fent és saját elektronikát csináltam ahhoz próbálom beállítani majd.

Nálam például így kell:

- Telescope->Configuration panel..
- Port congif = TCP1
- Configuration = LX200
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: sp. » 2012.03.07. 18:55

ja! márc3-i a 3.6 verzió: www.ap-i.net
sp.
Laccos
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009.09.16. 17:18

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: Laccos » 2012.03.08. 10:31

Ha jól emlékszem, én is LX200-at adok meg. Próbáltam Celestron-t is, meg a Meade-t is, de nem jött össze a kapcsolat. Szintén én magam hegesztettem össze egy átalakítót (EQMOD), ami a laptop soros portját köti össze az állvánnyal. Szuperül működik. Csak nekem az a "bajom", hogy itt a programokban (bármelyiket is néztem), csak egy csillagra lehet szinkronizálni.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.03.08. 20:26

Azt nem tudom ,hogy van e hozzájuk esetleg valami 3 csillagos Plugin, esetleg rá lehetne keresni, persze gondolom nem magyarul, ha valaki itt meg nem szólal ez ügyben, aki nagyon keni-vágja, addig is.
Kaszás Gábor
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2012.12.14. 10:01

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: Kaszás Gábor » 2013.01.14. 19:53

Sziasztok!

Bizonyára én vagyok nagyon láma, de valahogy nem vagyok képes rávenni ezt az amúgy igen szimpatikus szoftvert, hogy az UCAC4 katalógus csillagai megjelenjenek. A "C:\Program Files (x86)\Ciel\cat\ucac4" útvonalra raktam be a kitömörített állományokat (n2230 ... n8230 könyvtárak 4uc.hdr és 4uc.idx), a katalógus menüben hozzáadtam, zöldre klikkeltem, beállításokat mentettem, újraindítottam, de semmi eredmény:

CDC.png


A Tycho 2 jól működik, ha azt bekapcsolom 12m-ig megjelennek a csillagok.

Egyébként a "Mező szám" ("Field number") mit jelent pontosan, azt sem sikerült még kibogoznom :|

És még egy utolsó kérdés: Olyat lehet megadni, hogy mondjuk 13,6m-ig mutassa az objektumokat, vagy addig nyomogatom a "több csillag/kevesebb csillag" gombokat, amíg nekem jó nem lesz? :oops:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: András » 2013.01.14. 20:54

Kaszás Gábor írta:Sziasztok! Bizonyára én vagyok nagyon láma, de valahogy nem vagyok képes rávenni ezt az amúgy igen szimpatikus szoftvert, hogy az UCAC4 katalógus csillagai megjelenjenek. A "C:\Program Files (x86)\Ciel\cat\ucac4" útvonalra raktam be a kitömörített állományokat (n2230 ... n8230 könyvtárak 4uc.hdr és 4uc.idx), a katalógus menüben hozzáadtam, zöldre klikkeltem, beállításokat mentettem, újraindítottam, de semmi eredmény:addig nyomogatom a "több csillag/kevesebb csillag" gombokat, amíg nekem jó nem lesz? :oops:


A 2.46-ban van olyan megoldás, hogy adott látómezőmértnél adott magnitúdójú csillagig / mélyégig jelenítsen meg dolgokat. Nem lehet, hogy nálad is ezt kelene megpiszkálni? Tehát ott van a katalógus, csak nem jeleníti meg, mert túl nagy a LM. Most pontosan nem tudom, a 3-as verzióban ez hol van, ránézek.
sp.
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:55

Re: Cartes du Ciel

Hozzászólás Szerző: sp. » 2013.01.14. 22:09

A látómező - Field of Vision - fokban értendő. A 0 mezőszám az = a 0-0,5fok(fél fokig) között, az 1 mezőszám = 0,5foktól 1fokig. Igy lehet megadni hogy milyen mélységben melyik katalógus "uralkodjon". (mélyégnél ki is írja hogy max egy) Itt kettőt ajánl, azt írja a francia hogy:
"
My preferred star catalog setting for general use is now:
Catalog Field number Field degrees
Extended Hipparcos 0 - 10 0 - 360
4UC 0 - 5 0 - 20
"
http://www.ap-i.net/skychart/en/news/ucac4_catalog
Tehát az a "LM-től LM.ig" az 0-5 legyen.
sp.
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”