Ekvi-denzitogram

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Ekvi-denzitogram

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.02.03. 19:51

Ismer valaki olyan képfeldolgozó szoftvert, amely képes egy képre (tipikusan pl. üstökös csóva) paraméterezhető módon ekvi-denzitogramot illeszteni?

Nagyon szükségem volna egy ilyenre...


Kösz,
MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Ekvi-denzitogram

Hozzászólás Szerző: Imre » 2017.02.03. 23:39

Milyen pontossági igényed van? Kerülő megoldással 8 bitben paraméterezve szoktam equidensitogramot készíteni, igaz nem üstökös csóváról, de szerintem mindegy neki, csóva, avagy spektrumkép. Feket-fehérben, avagy színekben egyesével is megy a dolog. Ha érdekel a módszer, magánban keress! Üdv. Imre
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Ekvi-denzitogram

Hozzászólás Szerző: cbo » 2017.02.04. 01:37

Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Ekvi-denzitogram

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.02.04. 10:00

Kösz mindkettőtöknek!
Azt hiszem, először az IRIS-t nézem meg (úgy látom, ott izofótáknak hívják ugyanezt); azt már úgy is régóta tervezem...

MDA

u.i.: Azt hiszem, mégiscsak tovább csúszik az IRIS megismerése, mivel tudja a Maxim is (csak még nem ismertem ezt a funkciót). A pseudo-color-ral lehet megoldani. :D

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”