Hallo northern sky

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Hallo northern sky

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2012.07.03. 16:54

Üdv mindenkinek!

Vagy fél órát gondolkodtam hogy merjek-e új topikot létrehozni vagy sem de tényleg nem tudtam hova berakni ezt az új programot.

Nemrég taccsra ment a Stellariumom és halvány lila gőzöm sincs mi lehet vele, egyszerűen nem indul el, mintha fent sem lenne a gépen pedig fent van. Ha újratelepítem az sem jó na de mindegy...

Viszont a fent említett ingyenes programot az interneten találtam és rögtön megtetszett. Főleg azért mert plasztikus, egyszerű, sallangmentes és én remekül össze tudom vetni (egy kis formázás után) pl az Égabrosszal, így könnyen keresgélhetek benne. A Stellariummal szemben rögtön egy hatalmas előny hogy nem csak az NGC és a Messier objektumokat jelöli hanem számos más katalógusbélit is (Czernik, Trupler, Barnard stb.)
Sok-sok kiegészítő letölthető hozzá de az alap program is nagyon jó: csillagok 12,5mg-ig, 26 ezer mély-ég objektum, több ezer kisbolygó, üstökös stb...
A csillagok száma, mérete állítható, a mély-ég objektumok, kisbolygók, üstökösök szintúgy. Naptári, szürkületi stb adatokat is szépen meg lehet nézni és magyar nyelmen is használható.

Itt még rengeteg adalék van a programhoz: http://www.hnsky.org/software.htm

Térképeket is szépen lehet nyomtatni valamint vannak egyéb még számomra is új extrák. Pl most vettem észre hogy a földárnyék helyzetét is jelöli az égbolton (beszúrt kép) amit máshol eddig még nem láttam.

Hello Northern sky.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
pisza
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.01.09. 19:45

Re: Hallo northern sky

Hozzászólás Szerző: pisza » 2012.07.03. 17:38

Üdv Viktor, örülök hogy más is használja e remek kis programot. Én már 5 éve nyúzom, átesett egy csomó bővítésen, de az alap verzió sem volt rossz..
A StarryNigth-al tudnám még egynapon említeni, de az inkább csicsás planetárium program ehhez képest, olyan mint a Stellarium.
Egy dolgot viszont hiányolok a programból. Éjszakai módban a menüsör kapcsolóit nem váltja pirosra, és bevakít nagyon. Muszáj a Windowson belül is manipulálni egy csöppet, hogy az is piros legyen.

Üdv: Tisza Csaba
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Hallo northern sky

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.07.03. 18:23

Ez lehet a Windows butasága, én linux-ra telepítettem, jól működik WINE -al és éjszakai módban jól lecsökkenti és elsötétíti az ikonokat is alapból. Még most fogom tesztelni de már most is tetszik...
Kiváncsi vagyok a térképekre is.
Üdv,
L
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: Hallo northern sky

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2012.07.03. 19:14

Kedves Viktor!

Install után 6 perccel nagyon szimpatikus. Köszönetet már adtam egy lájkolással, most emígy is. Jómagam a Cartes du Ciel 3.6-ot használgatom, de ez is nagyon belevaló programnak látszik. Még egyszer köszi!

Üdv: Szolcs
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Hallo northern sky

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2012.07.03. 20:06

Üdv mindenkinek!

Hát nagyon örülök hogy tudtam egy kicsit segíteni másoknak is :)

Én amikor feltelepítettem, kicsit színes volt ezért megformáztam hogy ilyen legyen; az a jó benne hogy gyakorlatilag a program teljes kinézete formázható.
Majd nézzetek szét a kiegészítők között is a honlapon. Rengeteg érdekesség van ám :D

Jó "bütykölést" mindenkinek! Én kb. 1 hete nyúzom de még mindig érnek meglepetések! :)
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: Hallo northern sky

Hozzászólás Szerző: tobe » 2012.07.03. 21:50

Lehet én is megpróbálom, úgyis mindig telepítgetni kell ezt-azt, nekem a Carte du Ciel van a gépen, ha néha nézegetek, azt szoktam használni, eddig amire szükségem volt meg vagyok vele elégedve. De majd lesznek igényeim, ahogy fejlődök, nem baj az ha van több is.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Hallo northern sky

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.04. 10:35

Van benne Okulár funkció, mint a Stellariumban? Amivel meg tudod nézni pontosan, hogy adott
távcső-okulár párosban az adott objektumból és környékéből mit fogsz látni...
(nagyítás és látómező)
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Hallo northern sky

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2012.07.04. 13:37

Kukac írta:Van benne Okulár funkció, mint a Stellariumban? Amivel meg tudod nézni pontosan, hogy adott
távcső-okulár párosban az adott objektumból és környékéből mit fogsz látni...
(nagyítás és látómező)


Passz! Egyelőre még nem találtam benne ilyesmit, mondjuk nem is nagyon kerestem. Lehet van benne nem tudom...
szolcs
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:21

Re: Hallo northern sky

Hozzászólás Szerző: szolcs » 2012.07.22. 04:22

Kisbolygókra (ami biztos: Juno) félrehord, majd egy fokkal. A pályaelemek viszont szerkeszthetőek. Van is mit szerkeszteni, mert eredetben, install után mutat eltérést a HORIZONS-tól.
( http://ssd.jpl.nasa.gov/horizons.cgi#results ) Azt teljesen stabilnak vélem, ha eddig valamit kerestem, az ott volt, ahova mondta. E tekintetben a Cartes du Ciel megfelelő, tutira adja a HORIZONS koordinátáit.

Üdv: Szolcs
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Hallo northern sky

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2014.08.16. 15:06

Most láttam csak hogy ez a progi - ha felhúzom maximumra a HMG-t - még az üstökösöket is mutatja. Sőt az aktuális újonnan felfedezett kométákat is frissíti magának.
Névtelen.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”