Proggit keresek műholdnyomok összetételéhez

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
KGyST
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.09.17. 11:20

Proggit keresek műholdnyomok összetételéhez

Hozzászólás Szerző: KGyST » 2011.07.01. 12:26

Üdv, műholdnyomokat fényképezek, sok rövid expozíciót teszek össze Starstax-szel, ilyesmi eredménnyel:

http://indafoto.hu/KGyST/image/12199207-1d5e83f8/user

Ami nem rossz, de persze egy ISS-áthaladásnál már bemozdul az égi háttér. Ezt szeretném kompenzálni valami proggival, ami a csillagokra tesz kontrollpontokat, és a képeket úgy torzítja, hogy azok "állva" maradjanak. A Hugin erre elvben alkalmas, de a csillagokra nem indul be, és manuálisan kellene százas nagyságrendű képet összetennem, a Registax meg az Avistack elvben erre alkalmasak, de nem nagyon akarnak elindulni nálam (XP Home SP3, elég kevés memóriával, illetve különféle Linuxok).

A kérdés: ti ismertek erre alkalmas proggit, ill. az Avistack és a Registax közül alkalmas-e valamelyik erre, mert ha igen, akkor elmélyedek bennük.

Thx
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Proggit keresek műholdnyomok összetételéhez

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.07.01. 13:50

Szerintem se az Avistack, se a Registax nem jo valasztas, azok nem tudnak mit kezdeni az elfordulassal meg az ilyen torzitassal. Miert kell tobbszaz kep egyebkent?

--mpt
Stefi
Hozzászólások: 499
Csatlakozott: 2010.08.08. 14:33

Re: Proggit keresek műholdnyomok összetételéhez

Hozzászólás Szerző: Stefi » 2011.07.01. 15:04

Én sem értem miért kell neked több kép egy csíkhúzós képhez!

Esetleg megpróbálhatnád a távcsövön keresztül lefotózni az ISS-t.
Én is most kezdtem el próbálgatni, remélem lesz sokkal jobb is.
fler22.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Proggit keresek műholdnyomok összetételéhez

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.07.01. 19:37

Szia!

KGyST írta:Ezt szeretném kompenzálni valami proggival, ami a csillagokra tesz kontrollpontokat, és a képeket úgy torzítja, hogy azok "állva" maradjanak. A Hugin erre elvben alkalmas, de a csillagokra nem indul be, és manuálisan kellene százas nagyságrendű képet összetennem, a Registax meg az Avistack elvben erre alkalmasak, de nem nagyon akarnak elindulni nálam (XP Home SP3, elég kevés memóriával, illetve különféle Linuxok).


A DeepSkyStacker, vagy az Iris szépen össze tudja regisztrálni a képeket a csillagok alapján.

http://deepskystacker.free.fr/english/index.html

http://www.astrosurf.com/buil/us/iris/iris.htm

Viszont ekkor meg a műhód nyoma lesz kissé lépcsős. Nem lesz ez jó sehogy. :]
KGyST
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.09.17. 11:20

Re: Proggit keresek műholdnyomok összetételéhez

Hozzászólás Szerző: KGyST » 2011.07.01. 20:18

Vúú, aranyosak vagytok, h ennyien válaszoltatok.

A csíkhúzáshoz pont azért kell (minél) több kép, hogy a csillagok ne mozduljanak be, az ég ne égjen be, stb. A gépem raw-ban akárhány képet ki tud írni a kártyára, azaz potenciálisan ez alá is le tudok menni, de a csillagok, nagy látómezőnél, már így is pontszerűek.
KGyST
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.09.17. 11:20

Re: Proggit keresek műholdnyomok összetételéhez

Hozzászólás Szerző: KGyST » 2011.07.10. 12:00

Ez az iris (a harmadik agyvérzés után :) ) meglepően jól dolgozik:

Kép

http://indafoto.hu/KGyST/image/12318017-1feb9d44/user
KGyST
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.09.17. 11:20

Re: Proggit keresek műholdnyomok összetételéhez

Hozzászólás Szerző: KGyST » 2011.07.17. 18:16

Üdv, idáig jutottam az iris-sel:
Kép
Dark- és offset levonása után, kozmetikázva ilyen, nagyon zajos lett. (Az offsetet és a darkot is 5-5 képből lőttem, a flat field az csak kamukép, a hot pixelek egy részét a cosmetic listtel szedtem le. A külön képek távolról jónak tűnnek, csak az összegzés után lesz ilyen zajos a mű)
Ha ezt nem teszem meg, akkor a hot pixelektől eltekintve megfelelő a kép:
Kép
Van valakinek ötlete, h mitől lett ilyen zajos a kép, és hogy lehet megcsinálni?
Thx
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”