Guide

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.12.03. 13:45

Ilyen a letöltött link megnyitva
Névtelen3.png

Ilyen ha txt-re átírom, azaz a mentés máskéntban wds2012.txt.-t írok akkor alulra is már jegyzetként tölti.....
Névtelen4.png

De ilyen a megnyitott jegyzettömb
Névtelen6.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.12.03. 13:50

Őőőőő..... belementem közvetlenül a katalógusba, ott nyomtam egy mentés másként-ot, letöltött egy txt fájl-t, abban már benne van a nagy adathalmaz: :arrow:
Névtelen.png


Ezek szerint nem a megnyitási linkre, hanem a katalóguson belül kell kattintani mentést?
Az általad linkelt TDF fáljt pedig ha így töltöm le, akkor azt is TXT fájlként szedi le, nem TDF-nek, hiába írom át a letöltési névmegadásnál a formátumot...... :?:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2014.12.03. 14:19

Janicsillagasz írta:Őőőőő..... belementem közvetlenül a katalógusba, ott nyomtam egy mentés másként-ot, letöltött egy txt fájl-t, abban már benne van a nagy adathalmaz: :arrow:
Névtelen.png


Ezek szerint nem a megnyitási linkre, hanem a katalóguson belül kell kattintani mentést?
Az általad linkelt TDF fáljt pedig ha így töltöm le, akkor azt is TXT fájlként szedi le, nem TDF-nek, hiába írom át a letöltési névmegadásnál a formátumot...... :?:


Eszerint a katalógus már megvan.
A tdf fájlnál töltsd le txt-ként, majd utána nevezd át, azaz a TXT kiterjesztést írd át TDF-re, mert a Guide program csak így ismeri fel.

Ez a kattintás különbség már a Win7-ből adódik, különösebben nem tudok hozzászólni, de a lényeg, hogy megoldódott.

Ui.: remélem, hogy a géped nem csinál belőle html-t, mert akkor már csak az a lehetőség marad, hogy elküldjem e-mailben ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Porrima 2014.12.03. 14:26-kor.
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2014.12.03. 14:24

Janicsillagasz írta:Ilyen a letöltött link megnyitva
Névtelen3.png

Ilyen ha txt-re átírom, azaz a mentés máskéntban wds2012.txt.-t írok akkor alulra is már jegyzetként tölti.....
Névtelen4.png

De ilyen a megnyitott jegyzettömb
Névtelen6.png


Köszönöm, hogy bemásoltad a képernyőket.
Érdekes, hogy mindegyik azt mutatja, hogy nem txt formátumban, hanem html-ként töltődött le a gépedre, de hogy ez hogyan lehetséges, arról fogalmam sincs, amikor a USNO honlapja txt-nek mutatja :?
Persze ez Téged valószínűleg kevésbé érdekel, mint engem, nem is baj, csak a végén jó legyen!
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.12.03. 14:58

Porrima írta:A tdf fájlnál töltsd le txt-ként, majd utána nevezd át, azaz a TXT kiterjesztést írd át TDF-re, mert a Guide program csak így ismeri fel.


És hogy kell átírni a kiterjesztést?
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2014.12.03. 15:21

Janicsillagasz írta:
Porrima írta:A tdf fájlnál töltsd le txt-ként, majd utána nevezd át, azaz a TXT kiterjesztést írd át TDF-re, mert a Guide program csak így ismeri fel.


És hogy kell átírni a kiterjesztést?


Sajnos csak az XP ismeretében tudom írni, hogy számos lehetőség van.
Az asztalon pl. rákattintasz a névre, vagy megint jobbgombos menüben átnevezés, vagy Intézőben, bármilyen fájlkezelőben (Total Commander stb.), Sajátgép, mappa és ott átnevezés.
Ne érts félre, egyáltalán nem akarlak bántani, sőt ha így belevágtál, akkor tisztellek érte, de fájl átnevezés a legelemibb dolog, enélkül valóban csak használni tudod a gépet, ha tudod...
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.12.03. 15:29

Mondtam hogy egyáltalán nem értek a számítógéphez :D
Viszont úgy hittem hogy az átnevezés nem ugyanaz a kiterjesztéssel..... most átírtam a nevét wds2012.tdf-re de ugyanúgy txt maradt a kiterjesztés.... :mrgreen: hülye vagyok a géphez :mrgreen:
Névtelen.png


Első a katalógus, második a tdf.... ugyanúgy jegyzettömbbel nyitja meg, ugyanúgy txt a kiterjesztése.... :|

Névtelen.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2014.12.03. 15:51

Janicsillagasz írta:Mondtam hogy egyáltalán nem értek a számítógéphez :D
Viszont úgy hittem hogy az átnevezés nem ugyanaz a kiterjesztéssel..... most átírtam a nevét wds2012.tdf-re de ugyanúgy txt maradt a kiterjesztés.... :mrgreen: hülye vagyok a géphez :mrgreen:
Névtelen.png


Első a katalógus, második a tdf.... ugyanúgy jegyzettömbbel nyitja meg, ugyanúgy txt a kiterjesztése.... :|


Egy fájl neve két részből áll: a névből és a kiterjesztésből. A kiterjesztés a legutolsó pont utáni csoport, mivel lehet pl. ilyen név is: a.b.s.tdf.txt, tehát ez txt fájl. A probléma Nálad ott kezdődik, hogy az újabb programok alapesetben a kiterjesztést "elrejtik", tehát Te a wds2012.txt fájlból wds2012.tdf.txt nevű fájlt csináltál, csak nem látod az igazi kiterjesztést.
Most ha a png által mutatott esetben a jobb gombbal megjelenő menüből kiválasztod az Átnevezést, akkor megjelenik-e a .txt kiterjesztés? Ha igen, akkor nyert ügyed van, törlöd a txt-t és beírod helyette a tdf-et.

Ui.: közben megjelentek a kiegészítő képek, amik bizonyítják azt, amit írtam. Sajnos ott nem látok átnevezési lehetőséget, nézzük meg a javasolt jobbgombos lehetőséget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Porrima 2014.12.03. 15:57-kor.
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.12.03. 15:57

Nem jelenik meg, ez gondolom már a Win7 miatt van. Viszont időközben sikerült megcsinálnom. Megnyitottam a txt-t, majd ismét mentés másként, viszont a formátumnál nem szöveges dokumentumként mentettem el hanem "minden fájl" lett megadva, majd a nevébe beírva hogy WDS2012.tdf már TDF-ként mentette el.... asszem el kell végeznem valami számtech gyorstalpalót.... :lol:

Sikerült! Kész! Beraktam a GUIDE-ba és ez a kép fogadott :lol: :lol:

Névtelen.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: Guide

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2014.12.03. 16:00

Janicsillagasz írta:Nem jelenik meg, ez gondolom már a Win7 miatt van. Viszont időközben sikerült megcsinálnom. Megnyitottam a txt-t, majd ismét mentés másként, viszont a formátumnál nem szöveges dokumentumként mentettem el hanem "minden fájl" lett megadva, majd a nevébe beírva hogy WDS2012.tdf már TDF-ként mentette el.... asszem el kell végeznem valami számtech gyorstalpalót.... :lol:


A gyorstalpalás sosem árt ;)
Remélem pár perc múlva azt olvashatom, hogy dúskálsz a képernyőn a kettőscsillagok között...
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”