ASCOM platform

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

ASCOM platform

Hozzászólás Szerző: cbo » 2009.11.12. 09:49

Sziasztok!

Kijött az 5.5-s ASCOM, link itt:

http://ascom-standards.org/

Más.
A Makszutov fórumán már kérdeztem, de itt még nem, az alábbiakban vázolt problémámat:

Szóval adott egy FS-2-vel vezérelt FORNAX nagymechanika, amit MAXIM DL PRO v5.x-el vezérelek.
A szoftver Telescope menüjében van lehetőség arra, hogy nagyon finom kis lépésekkel, lehessen
a távcsövet arébb mozgatni az égen a kívánt pozícióba. Nos a probléma ugyen nem jelentős, csak
kis mértékben zavaró, ugyanis ha 3 ívperc alatti értéket adok meg neki, akkor a mechanika nem
mozdul egy fikarcnyit sem, de ha nagyobbat akkor arrébb megy.

Másnál is jelentkezett a probléma, de ott pl. URSA MINOR szoftverrel történt a vezérlés.

Külön érdekes, hogy ha a GUIDE v8 távcsőmeghajtását használom (azaz kihagyom az ASCOM-ot), akkor
meg megy minden flottul.

Kerestük az FS-2 gyártóját illetve az ASCOM Yahoo Group-on is feltettük a kérdést, de egyenlőre
nincs megoldás.

Még annyit, hogy a driver a Gereic LX-200 driver. Itt persze le is írják, hogy lehet pozicionálási hiba.
OK, de mitől van ez és hogyan lehet ezt megoldani, hiszen a GUIDE meg jól viszi a cuccot?!

Van vkinek ötlete, hogy mi lehet a hiba (szoftveresek előnyben...)?

Üdv:
Zsolt, CBO
tordaitom
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:43

Re: ASCOM platform

Hozzászólás Szerző: tordaitom » 2009.11.12. 14:25

cbo írta:Sziasztok!

Van vkinek ötlete, hogy mi lehet a hiba (szoftveresek előnyben...)?


Ugyan nem ismerem az ASCOM-ot, nem is használtam, de a fenti leírás alapján nyilvánvaló, hogy az ASCOM rétegében lehet a probléma.
Egy tipp: az ASCOM registry-bejegyzéseit érdemes volna átnézni, amennyiben ez nem történt volna meg. Hátha van ott egy valamilyen pontosságra, vagy minimális elmozdulásra vonatkozó bejegyzés, amit csak simán át kell javítani...
tordaitom
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:43

Re: ASCOM platform

Hozzászólás Szerző: tordaitom » 2009.11.12. 15:36

Hmm... Átnézve a honlapot, kiderült, hogy a kérdéses Generic LX-200 drájver az ASCOM rétegébe tartozik, így szvsz nagyon valószínű, hogy az okozza a gondot - főleg, ha hozzávesszük, mit is írtak róla...

Szerintem a Generic drájver kódjában kellene kutakodnunk... (Persze tudom, ezzel nem mondtam semmi biztatót...)
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”