Widget, Gadget

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
Balázs
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.09.23. 09:24

Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: Balázs » 2009.09.24. 13:43

Üdv!
Kép
Ez a kis alkalmazás, amit beszúrok a Windowsban Oldalsávra való (Sidebar). Vistán működik, a Win7-esen nem próbáltam.
A Full Moon, mindig jelzi az aktuális Holdállást.
Kép
Ha valaki találna olyat ami kijelzi, az aktuális Nap, Hold -keltét, -nyugtát, annak nagyon örülnék. ;)
Balázs
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.09.23. 09:24

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: Balázs » 2009.11.25. 19:17

Üdv!

Kép Kép
Aki Opera böngészőt használ annak itt van az Opera widgets néhány alkalmazása.

PlanetWerks
Kép
Naprendszer szimulátor

3D Globe
Kép
Megmutatja hol van épp éjszaka

Astronomy Picture of the Day
Kép
A nap csillagászati képe. A NASA oldaláról szedi.

Monddaten
Kép
Holdfázisok


és aki BOINC-ot használ az itt tudja követni a pontjai számát
BOINC Stats
Kép
Kimutatja a BOINC pontjainkat
Balázs
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.09.23. 09:24

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: Balázs » 2010.01.07. 00:02

Hali!

A NASA Exobolygó Widgete megjeleníti az asztalon, hogy épp hány db exobolygót fedeztek fel.
Kép

XP-re: Kép Vistára: Kép OSX-re: Kép

XP-n való futtatáshoz szükséges a Yahoo! Widgets Alkalmazása
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2010.06.30. 14:03

Nokiások figyelem!

LST (csillagidő) meghatározásához nagyon hasznos kis progit találtam!
http://www.getjar.com/mobile/25475/loca ... okia-5230/

Felül lehet kiválasztani a telefon típusát.
Elnézést hogy itt, de nem találtam erre vonatkozó topikot.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.06.30. 21:44

Szerintem jo helyen van a hozzaszolasod, koszi, hogy felraktad.
Apro kiegeszites: mivel ha jol latom, ez egy Java kod, elvileg minden telefonon elfut, ami tud Javat.

--mpt
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.01.18. 13:58

Sziasztok!

Nem tudom mennyien használtok Android op.rendszert használó telefont. Van néhány alkalmazás (applikáció), amit mi amatőrcsillagászok remekül tudunk használni. Én ezeket használom:

Astronomy Picture of Day - minden nap frissíti magát, letöltve az éppen aktuális apod-ot.

Google Sky - egy csillagtérkép Messier objektumokkal, bolygókkal és 5magniig (szerintem) csillagokkal. Tetszőleges időpontra beállítva. Gps-szel és billnetyűzettel is beállíthatjuk földrajzi koordinátáinkat, ami alapján mutatja az éppen aktuális látnivalókat.

Iridium Flares - Iridium műhold felvillanásokat mutatja egy héttel előre a pontos koordináták alapján. Akár térképen is megmutatja a pontos irányt.

Heavens Above - Ugyan az, mint az előző, de itt az összes, felettünk elhúzó műholdat feltünteti, az ISS-t is beleértve. Időpont, fényesség. Térkép nincs, de itt is elengedhetetlen az gps és internet elérés, ahonnan az adatokat tölti le. Amúgy az alkalmazások jó nagy részének szüksége van gps-re és internetre.

Messier Object - Komplett Messier katalógus fényképekkel, leírásokkal. Saját magunk is szerkeszthetjük.

Waxing Gibbous - Aktuális holdfázist mutató widget. Sok macera nincs vele.

Több app-ot is kipróbáltam, de szerintem ezek a legjobbak. Szerintem a későbbiek folytán jönnek még hasznos kis programok Androidra. Aki esetleg iPhone-t használ és változóészlelő, az már töltheti is az AAVSO honlapjáról a VSX-et.
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: Atis » 2011.01.18. 15:26

Üdv!

iPhonera és iPodra tudok jó Hold és Naprendszer, ill. mély-ég alkalmazásokat. Stelláriumhoz hasonló progik, aktuális égbolt állapottal, minden katalógus objektumról fotóval, kelés-nyugvással, minden kráter nevével a Holdnál, zoom lehetőség, képfordítás lehetőség (látott, tükrös, lencsés, mindkettő), állítható terminátorok ...stb.

Moon Globe
Mars Globe
Distant Suns 1-2-3
Planets
Worlds Apart
Grand Tour
Hubble Zoom
Inkább segíts minthogy kötözködj.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.01.18. 16:10

Palmra, vindózos PDA-ra, ájfónra nagyon tudom ajánlani az Astromistet:

http://www.astromist.com/index.html

A leggyorsabb és a legjobb planetáriumprogi, amit kéziámítógpre valaha is csináltak, szerintem.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: mpt » 2011.01.18. 16:31

Ez tenyleg nagyon jo. Akit erdekel, van egy full verziom, amit (valtas miatt) mar nem hasznalok (Windowsos PDA-ra valo).

--mpt
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Widget, Gadget

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2011.01.18. 23:52

meunier írta:Van néhány alkalmazás (applikáció), amit mi amatőrcsillagászok remekül tudunk használni. Én ezeket használom...


kedves Laci, köszi az androidos összefoglalót, én ebből csak a guglit próbáltam még, de az meglepően használható volt, kifejezetten tetszett, hogy forgatva a telefont mutatta hogy mi van arrafelé amerre tartom. a többit ki fogom próbálni!
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”