Celestia

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
Balázs
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.09.23. 09:24

Celestia

Hozzászólás Szerző: Balázs » 2009.09.23. 14:27

Üdv!

Nem tudom, hogy ki ismeri ill. használja ezt a programot, szerintem egy nagyon jó csillagászati program, ezért megosztanám. Celestia home
Itt meg kiegészítők vannak hozzá: The Celestia Motherlode
asx
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.09.15. 15:58

Re: Celestia

Hozzászólás Szerző: asx » 2009.09.23. 16:26

Balázs írta:szerintem egy nagyon jó csillagászati program


Ezzel teljesen egyet értek, én már legalább két éve használom.

Egyszer annyi kiegészítőt töltöttem le hozzá, NEO-kat üstökösöket, hogy 5 percet kellett várnom, amíg betöltötte a programot. :lol:
o.gabor
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2009.09.21. 09:54

Re: Celestia

Hozzászólás Szerző: o.gabor » 2009.09.23. 17:05

Nem ismerem sajnos. Stellariumhoz képest hogyan határozható meg?
mandras71
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.09.17. 16:14

Re: Celestia

Hozzászólás Szerző: mandras71 » 2009.09.28. 16:38

A fiam szokott nyaggatni vele, hogy "utazzunk!!!" :)

A Stellariumot nem ismerem, de a Celestia nem planetáriumprogram, hanem 3D-ben modellezi a Világegyetemet: megvannak a nagybolygók, holdak modelljei, ismeri néhány tízezer csillag pozícióját ( ha jól tudom, a Hipparcos katalógust használja), valamint milliónyi egyéb extra letölthető hozzá képzelt bolygók modelljétől űreszközökig.
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Celestia

Hozzászólás Szerző: Atis » 2010.06.23. 16:01

o.gabor írta:Nem ismerem sajnos. Stellariumhoz képest hogyan határozható meg?


Amatőr tapasztalataim szerint: a Stellárium nagyon igényes az ég egészének vagy részleteinek megjelenítésében, az "utazásban" a csillagos égbolt látványában, ill. nagyon szépen kidolgozott csillagködökkel rendelkezik. Képi-kontraszt-színhatása nagyon élvezetes, állítható okulárú és fókusztávolságú távcsőfunkciókkal fűszerezve.... és persze a bazi nagy csillagképábrák...:)

A Celestia 3D-s bolygó-csillag-nap megjelenítése igényes nagyon, másra én nem igen használom. (igazából most fedezem fel) A Stellárium 3D-s bolygó és csillagmegjelenítését messze felülmúlja, mert amaz csak pozíció és holdjárás szempontjából informatív. Ebben láthatjuk a felszíni formákat, részleteket is.
Inkább segíts minthogy kötözködj.
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”