XEphem

Planetárium- és csillagászati térképprogramok, csillagászati képfeldolgozó szoftverek és társaik
percsy
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.09.20. 16:11

XEphem

Hozzászólás Szerző: percsy » 2009.09.21. 20:55

Ismeri-e, használja-e valaki a fent említett programot?
Ksl
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.09.07. 12:29

Re: XEphem

Hozzászólás Szerző: Ksl » 2009.09.21. 22:47

percsy írta:Ismeri-e, használja-e valaki a fent említett programot?


Igen, évek óta. A szolgáltatásainak tizedést sem használom, de roppant jó szoftvernek tartom, aminek a lelkivilágát kell csak jól megismerni a kölcsönös elégedettséghez.

Ksl
berenteb
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2009.09.17. 13:32

Re: XEphem

Hozzászólás Szerző: berenteb » 2009.09.21. 23:57

Engem nagyon bosszantott, hogy a földrajzi koordinátámat nem tartotta meg, állandóan - ha jól emlékszem, - Chicago-ról akart indulni. Biztosan én szúrtam el valamit.
Kérdezem: be lehet az XEphemet úgy állítani, hogy a Guide7-hez hasonlllót nyújtson csillagok számában és megjelenésben?
Ami tetszett benne az a Mars megjelenítése.
Több linux alatt kipróbáltam, de igazából nem jutottam vele előbbre. Biztosan az én hibám.
Már kb. egy éve nincs linux a gépemen, - gondolkodom, hogy az Ubuntut felrakom, sokan dicsérik.
Ksl
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2009.09.07. 12:29

Re: XEphem

Hozzászólás Szerző: Ksl » 2009.09.22. 00:44

berenteb írta:Engem nagyon bosszantott, hogy a földrajzi koordinátámat nem tartotta meg, állandóan - ha jól emlékszem, - Chicago-ról akart indulni. Biztosan én szúrtam el valamit.
Kérdezem: be lehet az XEphemet úgy állítani, hogy a Guide7-hez hasonlllót nyújtson csillagok számában és megjelenésben?
Ami tetszett benne az a Mars megjelenítése.
Több linux alatt kipróbáltam, de igazából nem jutottam vele előbbre. Biztosan az én hibám.
Már kb. egy éve nincs linux a gépemen, - gondolkodom, hogy az Ubuntut felrakom, sokan dicsérik.


Amikor beállítod az új földrajzi helyet, a kilépéskor megkérdezi, hogy át akarod-e tekinteni a módosított beállításokat. A válasz igen és akkor megjelenik egy panel, ahol ott van a Save now kapcsoló. Arra klikkentve a következő induláskor már az új földrajzi hely lesz az alap.

Biztos lehet olyanra is, én a Guide-ból utoljára az 5-ös verziót használtam, több mint tíz éve...

Ubuntu valóban elég jó. Én a saját gépemmel most állok át egy tucat év linux után mac-re.

Ksl
mandras71
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009.09.17. 16:14

Re: XEphem

Hozzászólás Szerző: mandras71 » 2009.09.28. 16:32

Évek óta használom, nagyon meg vagyok vele elégedve.

Egy érdekesség: használható Windows alatt is, Cygwin alatt lefordítva a forrásszöveget.
BeriPali
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.12.10. 21:56

XEphem - DST beállítás

Hozzászólás Szerző: BeriPali » 2011.03.27. 09:51

Sziasztok!

Már vagy egy órája szenvedek, hogy beállítsam a win alatt futó XEphem-en a nyári időszámítás használatát. ( a win rendszerórám átállt a nyárira )
Az XEphem config fájlban az XEphem.TZName mezőben CET-2CDT,M3.5.0,M10.5.0 szerepel.
A mai dátumtól viszont a TZ Offset-et -3:00:00 ra állítja, míg korábbiakra, helyesen a -1:00:00-et adja.
A Local Time-om így a valódi ( nyári ) időnél eggyel többet mutat.
Persze állíthatnám váltásokkor a config fájlban a XEphem.TZone értékét, de épp az lenne a célom, hogy automatikusan történjék a váltás.

Belefutott ebbe már valaki? Tudtok megfejtést?

Üdv Pali

P.S.: Ja, a http://www.clearskyinstitute.com/xephem/help/xephem.html sem segített, a példabeli München beállítás is u.így működik.
P.P.S.: Az xephem_sites ben lévő, időzónabeli városok TZName beállításaival is u. ez a helyzet.
jkovacs
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009.10.29. 11:48

Re: XEphem

Hozzászólás Szerző: jkovacs » 2011.03.27. 14:01

Nálam "MET-1METDST-2"-vel működik.
Válasz küldése

Vissza: “Csillagászati szoftverek és egyéb számítástechnikai kérdések”