Az Égbolt.

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
P. Péter
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.09.16. 16:32

Az Égbolt.

Hozzászólás Szerző: P. Péter » 2009.09.16. 20:05

Tisztelettel üdvözlöm az amatőrtársakat, a csillagászat iránt érdeklődőket. Az égbolt a" legolcsóbb bolt" humorosan fogalmazva.Hiszen nem kell semmi más," csak" az ember szeme amivel felnéz az égboltra,ingyen van!Hát lássunk csodákat! Egy régebbi meteor újságban olvastam kb. 2000 éves indiai furfangos bölcs mondást. "Ha az ember nem látná a csillagokat tudatlan lenne,ha csak látja de nem érti amit lát, akkor babonás, de ha megérti igaz természetét úgy válhat szabaddá." Kivánok minden Égbolt érdeklődőnek,jó egészséget és derült eget. Üdvözlettel : Ponikli Péter
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Az Égbolt.

Hozzászólás Szerző: András » 2009.09.16. 20:20

P. Péter írta: Egy régebbi meteor újságban olvastam kb. 2000 éves indiai furfangos bölcs mondást. "Ha az ember nem látná a csillagokat tudatlan lenne,ha csak látja de nem érti amit lát, akkor babonás, de ha megérti igaz természetét úgy válhat szabaddá."


Hát ez egy igen bölcs mondás, nagyon tetszik! (bár szerintem a topik nincs jó helyen)

Ilyen más fórumokon nincs, tehát javaslom, hogy ide lehetne a csillagokkal, univerzummal kapcsolatos lehengerlő bölcsességeket betenni, szerzővel vagy anélkül, ha épp nem tudjuk, ki volt az, hadd művelődjünk:)
(Gondolom, most van, akinek eszébe jut Albert bácsi mondása a két végtelen dologról... na pl ez is!)
balatonl
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2009.09.06. 19:43

Re: Az Égbolt.

Hozzászólás Szerző: balatonl » 2009.09.16. 21:50

András írta:(bár szerintem a topik nincs jó helyen)

(Áttettem a topikot az egyéb kategóriába.)
Kérlek, a honlap használatával kapcsolatos új kérdés beküldése előtt először olvasd el az alábbiakat:
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”