Klímaváltozás

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.02.23. 11:07

mizar írta:
2019.02.23. 10:46
Sajnos, megállíthatatlan a pusztítás, pusztulás, mert a világ sorsa olyanok kezében lesz, akik ezen,
és az ehhez hasonló dolgokon nevelkednek.
https://index.hu/techtud/2019/02/22/nik ... _app_hiba/
Maaaaargit! Neeeeem noooormáááális!

Mondjuk, ez a cucc a 80 év fölöttiek nagy részének jól jöhetne, mert ők már nehezen hajolnak le cipőt befűzni, de pont ők nem tudják megvenni a drága cuccokat, meg az "appokat" sem tudják használni...

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.02.24. 12:09

Most Budapesthez közel voltam megint egy bő hetet, hát ott a repülőcsíkok jobban eltakarják az eget, mint a felhők ... azokban is van egy kis szenny anyag gondolom.
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2459
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2019.02.27. 15:25

Egyre biztosabb, hogy az ember okozza korunk globális felmelegedését

https://ng.hu/fold/2019/02/26/egyre-biz ... legedeset/
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.03.02. 19:07

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.03.03. 12:52

Olvastam, mindennap van valami új. :)
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2459
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2019.03.06. 09:08

A klímaváltozás újabb ágazatot dönthet be az agráriumban

https://www.agrarszektor.hu/noveny/itt- ... paign=link
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Imre » 2019.03.06. 14:47

Attila írta:
2019.03.02. 19:07
Ezt szerintem érdemes elolvasni:
http://www.origo.hu/tudomany/20190301-k ... anhat.html
Valóban, érdemes olvasni, de a CO2 folyékony, magas hőmérsékletű fémolvadékkal történő elbontása ugyancsak energiát igényel, és ezért eleve gazdaságtalan módszer. Utána a fémoxidból kell majd visszanyerni a fémet, amihez újabb energia kell! Ez nem fog menni! Sokkal egyszerűbb megoldás a fa, növény ültetése, amely a Nap hatására felhasználja, beépíti a CO2-t és jól használható alapanyaggá építi össze, csak nem kell kivágni az őserdőket, és a fákat, hanem ültetni kell egyre több erdőt. Ahol kohókat, nagy hőigényű technológiát működtetnek, azt tegyék a Nap energiájával, fejlesszék ki a módszerét, és ne a szenet tüzeljék el! Minden fejlesztést a Nap energia felhasználására kellene összpontosítani! A szél is csak közvetett módszer, igaz gazdaságosabb, mint a fotoncellás áram-előállítás, mert a félvezető előállítása is nagy mennyiségű energiát igényel, sőt erősen szennyező technológiával lehetséges. A szélmotor gazdaságos, de az is csak közvetett, akárcsak a vízerőmű, amelynek sajnos híján vagyunk. Nincs nagy magasságkülönbségű bő vízhozamú folyónk. Lehetne viszont a Nap hőjével forralt vízből gőzturbinás erőművet készíteni, így villamos energiához jutni. Csak annyi a változás, hogy nem atomenergia adja a hőt, hanem a tiszta Nap. Nincs sugárveszély, teljesen tiszta módszer, és hőcserélővel felszerelve igencsak gazdaságos üzem érhető el. A többlet energia magaslati víztározóba szivattyúzott vízzel eltárolható, és a leeresztésével vízturbinával árammá alakítható. Szerintem ez a tiszta energia előállításának és tárolásának gazdaságos módszere, és az erdő ültetése, a megtermelt fa hosszú időre megköti majd a CO2 gázt, és felhasználható nagyon sok célra, tartós eszközök készítésére, amelyek rugalmasak, könnyűek, tartósak, erősek, biológiailag elbomlanak. Az az érdekes, hogy arról ezer helyen olvasni, hogy milyen veszélyek fenyegetnek, de alig találni olyan helyet, ahol arról értekeznek, hogy mi a jó, egyszerű, gazdaságos megoldása a problémának! Kutatnak, tesztelnek, előadásokat tartanak, üléseket szerveznek, de eredmény semmi, folytatódik a trópusi erdőirtás, a széntüzelés, egyre kevesebb a fa mindenhol, és csak siránkoznak, hogy jaj, mi lesz velünk!? Talán kéne ültetni már egy fát, nem? talán abba kell hagyni az őserdő kiirtását, nem? Be kell fejezni a szén eltüzelését, nem? Nyáron hűtünk, télen fűtünk és mindezt többnyire szénnel, olajjal, gázzal, és a Nap meg süt, és alig használjuk! Ki fejleszt Nap-erőművet gőzturbinával? Hol működik? Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.03.07. 09:59

Fa ültetés, ... pont kifele vágják az egész Amazonast, sajnos.
star rover
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.07. 08:52

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: star rover » 2019.03.07. 10:56

Én ilyeneket ültettem:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Oxyfa

Megéri kipróbálni.
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.03.07. 13:36

Érdekes. Soha nem hallottam. Majd egyszer találj alkalmat képet betenni tieidről, kertben hogy mutatna.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”