Klímaváltozás

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.01.11. 17:22

Attila írta:Ez azért elég durva (főleg a miért...):
https://888.hu/article-templomokat-komplett-falvakat-rombolnak-le-nemetorszagban

MDA


Szép volt az a templom.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.01.11. 17:28

Frigyes írta:Remélem pont nem a németek fognak belerondítani a klíma célokba. Kígyót-békát kiabálunk a harmadik világra, közben a zsebünkben rohad a hal. Remélem nem így van/lesz. :?


Zsebünkben?

Mit vártál a németektől?
Nem emlékszel, hogy pár éve tonnaszámra rakták le nálunk a szemetüket?

http://www.szon.hu/nemetorszag-elismert ... 112-065632

Persze hazai segítség is kellett hozzá.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.01.12. 08:17

mizar írta:Persze hazai segítség is kellett hozzá.

Ez sajnos igaz, mi meg bőszen asszisztáltunk hozzá. Jogos a pont. Amíg vannak olyan emberek, akik pénzért a saját anyjukat is képesek eladni, a környezetvédelem labdába sem rúghat. :(
Üdv: Frigyes
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2460
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2018.01.12. 10:21

Új légkondicionálót találtak fel - Ez átírhatja az emberiség jövőjét

https://www.portfolio.hu/vallalatok/uj- ... paign=link
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.12. 16:48

mephi írta:... Ez átírhatja az emberiség jövőjét


Tényleg hasznos, de az én szemem azért nem párásodott be annyira ettől... 8-)

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2460
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2018.01.12. 16:59

Tudod, nem én írom, csak közzéteszem. :)
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.12. 17:03

Tudom, persze, nem is neked írtam, csak a hírre reflektáltam...
Az az idézőjel valóban megtévesztő, bocsi. :oops:

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
kincsesm
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.09.19. 13:00

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: kincsesm » 2018.01.14. 10:13

Most volt időm visszaolvasni jó pár oldalnyi hozzászólást.

mizar írta:Engem egyébként a sok műanyag szemét jobban aggaszt az óceánokban.


Na ez engem is aggaszt. Túl sok műanyagot termelünk (éves szinten nagyon sok millió tonna). Mivel annyi féle van, az újrahasznosítás nem olyan egyszerű (a PET palack csak a műanyagok kis töredéke). Ránézésre nem lehet mindet azonosítani. Újrafeldolgozásnál ráadásul degradálódnak a polimerláncok. A magam részéről örülök, hogy eltűntek a visszaválthatós műanyag flakonok, két dolog miatt is. Az egyik, hogy műanyagot mosással gyakorlatilag nem lehet fertőtleníteni. Mikroszkóp alatt nézve a felülete elég "tagolt", ahonnan a különféle organizmusokat kimosni nem egyszerű feladat. Környezeti hatásokra, főleg UV fényre degradálódnak, ami egyes adalékok kioldódását növeli. Nem véletlen pl, hogy nem lehet ugyanabból az anyagból a fél literes és a 2 literes ásványvizes flakon kupakja. Van határérték, hogy adott felületből mennyi oldódhat ki. Csak az nem mindegy, hogy fél liter víz, vagy 2 liter fogja fel (koncentráció). Ezért szigorúbak a követelmények a fél literesre.
Ha kidobunk egy műanyagdarabot az UV fény, hőmérséklet ingások, mechanikai behatások miatt előbb utóbb egy része "elporlik" kicsi , akár mikroszkopikus darabkákra, amik bekerülnek a táplálékláncba, akkumulálják a halak, stb. Ott fog lebegni a tengerben, benne lesz a talajban. Nem látszik, de ott van.
Egyes műanyagoknak van ökológiai lábnyom csökkentő hatása is, tehát nem minden műanyag rossz. korrózió- és vegyszerálló bevonatoknál és szerkezeti anyagoknál, vagy járművek tömegcsökkentésénél, stb. hosszan lehetne sorolni. Ezek nagyon jók.
Ami nagyon zavaró, az egyszer használatos csomagaolóanyagok elképesztő mennyisége. Ráadásul a kedves vevőnek tele kell nyomni adalékkal, mert akkor esztétikus neki, ha homogén és "víztiszta". Ezzel persze az ember magát szívatja meg.
Más kérdés, hogy a primitívebbje egy zsákban a szemetét kidobja az erdő szélére, vagy beledobja a folyóba. Vagy amikor megy előtted a kocsi az úton és repül ki belőle a zacskó a kajamaradékkal és átsuhan a szélvédő fölött. Az ilyen nem a szegénység/gazdagsák kérdése. Érteleml, kultúra. Néha hallani, hogy "lesz..rom, örülök, hogy van mit enni, ilyennel foglalkozzanak a gazdakok" típusú hozzáálást. Szomorú.
remélem idővel sikerül a műanyag pazarlás mértékét csökkenteni, úgy is, hogy akkor lehet, új munka után kell nézzek. Jelenleg nekem is ebből van a megélhetésem :D
Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2018.01.14. 10:48

Adakozó kedvemben vagyok......
Úgy gondoltam meglepem a rettegésre szomjúhozókat egy kis tápanyaggal.
Jó borzongást kívánok.

https://www.youtube.com/watch?v=F_S2bg506M0
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.01.14. 12:27

kincsesm írta:Ha kidobunk egy műanyagdarabot az UV fény, hőmérséklet ingások, mechanikai behatások miatt előbb utóbb egy része "elporlik" kicsi , akár mikroszkopikus darabkákra, amik bekerülnek a táplálékláncba, akkumulálják a halak, stb. Ott fog lebegni a tengerben, benne lesz a talajban. Nem látszik, de ott van.


https://zoom.hu/hir/2017/12/19/a-csilla ... sztulasat/

A britek már törvényt hoztak, tilos használni.
Ennek idő sem kell, hogy az eső bevigye táplálékláncba, közvetlenül mi visszük oda a kádból.
Agyrém az egész mostani világ.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”