Klímaváltozás

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.08.25. 09:43

Vesztésre állunk. Egyre inkább.
De még vitatkozhatunk rajta egy darabig - amíg tudunk...

Addig is nézegetem a Vénuszt, és barátkozom a gondolattal. :(


MDA

u.i.: egyébiránt jellemző: a kommentelők azon vitatkoznak, hogy merre 3m a 3m... Jézus!!!
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.08.25. 10:03

Pár éve tapasztaltam, svájcban járva, suttogásokat, a hegyi nyaralokat kezdik olcson (?) eladni az alap olvadásos megroppanásai miatt. Nehogy vegyetek.
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2016.08.25. 10:17

Attila írta:... egyébiránt jellemző: a kommentelők azon vitatkoznak, hogy merre 3m a 3m... Jézus!!!


És végzettségekről meg angol tudásról vitatkozva ekézik egymást.
Gyakorlatilag az alapprobléma egyáltalán nem érdekli őket, és felteszem (legalábbis a kommentekből ez jön át) sem passzívan sem aktívan nem is tesznek ellene.
Számomra ez a közönyösség az egyik legfájóbb momentum.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.08.25. 10:52

Igen, ezeken lehet gondolkodni. A kriziselméletek optimista befejezései általában civilizácio fejlodést is magyaráznak hozzá. Ezekbol fejlodtunk Mi is, ilyen fiukka amik vagyunk. Tobbségében (donto) meg is vagyunk magunkkal elégedve. Keletkezhet nagy demokrácia, elég kiirtani az oslakosságot. Ha már az a fene krizis. Mindenhez szép lassan hozzá lehet szokni. Ha egy sivatagi nomád majd megtanul uszni, milyen szép eredménynek tunik majd az utodoknak. Aki a borén érzi siránkozik, a torténelmi utodok (akik megtanultak uszni) lelkendeznek. Nézzunk magunkba. A szédioxidtol nonek a kiirtott erdok. A természetronto(?) civilizáciobol megszulethet a továbbélés lehetosége, ne felejtsuk, a természet sem alszik. Az éremnek mindig van másik oldala.
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2016.08.25. 22:13

Nem mindent értek abból amit leírtál.

géza írta:... A szédioxidtol nonek a kiirtott erdok. ...

A kiírtott erdők, hogy nőnek a széndioxidtól? Az rendben van, hogy a növények hasznosítják a széndioxidot is, de kiírtott erdők nem nőnek ki a földből ettől.

géza írta:... A természetronto(?) civilizáciobol megszulethet a továbbélés lehetosége...

Ezt megint nem értem. Kivágjuk a fákat, és ettől lesz majd hiperűrhajónk szuperföldek meghódításához?

Nekem sokat segítene, ha egy kicsit részletesebben kifejtenéd a gondolataidat!
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.08.26. 00:44

Valaha kezembe kerult, és olvastam egy Spengler nevu fickonak a nyugat alkonya c. konyvét. Aztán W. Ley (NASA) riportja Fallacival. Még sok hasonlo. Nem az én, mások véleménye, ami megfogott, leirtam. Pont az ellenkezojét sikerult kiolvasnod belole. A fák élteto levegoje a széndioxid. A kovetkezményei nyilvánvaloak. A civilizácio sok kárt tud tenni, de hatására védelmi rendszert tud épiteni az ember a bekovetkezo elkerulhetetlen ellen. Remény. A természet tényleg nem alszik. Apro kis jeleket mostanában is adogat, ez csak az egyik arca. El tudom képzelni, van hely ahol nagyon keményen dolgoznak az ellen, amit félelmetesnek gondolsz. Érdekszovetségek persze meglovagolhatják a félelmet, ez már más tészta. Nem saját gondolataim, visszhangok bennem. https://en.wikipedia.org/wiki/Willy_Ley
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2016.10.07. 11:31

Nagy baj van, elszámolták a világ metánkibocsátást

http://index.hu/tudomany/2016/10/06/nag ... bocsatast/
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2016.10.07. 11:47

mephi írta:Nagy baj van, elszámolták a világ metánkibocsátást


A magam részéről annyit tudok segíteni az ügyön, hogy mától kevesebb babot és kelkáposztát fogok enni... :oops:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2016.10.07. 11:57

Attila írta:
mephi írta:Nagy baj van, elszámolták a világ metánkibocsátást


A magam részéről annyit tudok segíteni az ügyön, hogy mától kevesebb babot és kelkáposztát fogok enni... :oops:


MDA


Nagyon jó hozzáállás!
Nem tudom mennyire közismert, de van egy olyan elmélet is a ~65 millió évvel ezelőtti nagy fajkihalásról, mely szerint a növényevő dinoszauruszok olyan mennyiségű metánt bocsátottak ki a táplálkozásuk melléktermékeként, hogy az alakított ki végzetes környezetváltozást.
(hogy vulgáris legyek: kifingtak)
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
Vénkertész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.18. 23:52

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Vénkertész » 2016.10.08. 20:20

Nem hinném, hogy a dinoszauruszoknak lett volna annyi intelligenciájuk, hogy kipusztítsák magukat. Ők még biztos belefértek a Gaia elméletbe.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”