Klímaváltozás

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.01.11. 09:07

Talán nagy félreértésről lehet szó ? A barnaszénből kémiai (tiszta) anyagokat állitanak elő, nem fűtőanyag lesz. A németek mindig ódzkodtak az atomerőművek ellen. A zöldség is csatlakozott. Ez a barnaszén nagy kincset érő szervesanyag bánya. A jövő. Sz.,.............a lignit is alkalmas, csökkentebb értékkel. Az egyetem (Bp.) külön kurzusa volt a téma, anno. Nem vagyok szakértő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2018.01.11. 09:54-kor.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.11. 09:28

géza írta:Talán nagy félreértésről lehet szó ? ...


Géza!

Te elolvastad a cikket egyáltalán?

"Mindezt az atomerőművek bezárása miatt"

"A gazdaságilag rendkívül fejlett Németország ugyanis képtelen megújuló forrásokból fedezni az energiaszükségletét, így az import mellett a lehető legszennyezőbb fosszilis energiaforrások kitermelésére szorulnak."

Milyen félreértésről beszélsz????????????????????????


MDA

U.i.: Mielőtt politikai torzításnak gondolnád a hír a forrása miatt, itt van az ellenkező oldalról is (ami még rosszabb, mert ott lignitbányáról írnak...): https://index.hu/mindekozben/poszt/2018/01/10/lignitbanya_lett_a_veszte/
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.11. 09:44

totibo írta:... Látva a felszerelésedet, nem értem honnan ez a hatalmas tudásbázis és tapasztalat ami minderre feljogosít.
Felér egy személyiségteszttel.
Különben boldog szülinapot kívánok így utólag is!


Én úgy gondolom, hogy ez csak álnév.
Aki valódi arcával és nevével vállalja a mondatait, az nem így fogalmaz.
Én ezért nem is reagálok rá; egyszerűen átlépek a bejegyzésein.

Szerintem tégy Te is így...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.01.11. 10:51

Itt a polémia mentén még az is felmerül bennem, nálunk a jövő szempontjából sok kimeritetlen kincs kihasználatlan. Szerves kémia alapanyagra gondolok, éppen a lignitre. Nem tudom. Ezek a közeli atomerőmüvek frászt hoznak rám, ha a geológiai-földmozgási térképeket nézem. A fenekünk alatt nagy alakulás van folyamatban.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.11. 11:21

géza írta:... Ezek a közeli atomerőmüvek frászt hoznak rám, ha a geológiai-földmozgási térképeket nézem. ...


Rám sokkal inkább az atombombák léte hozza a frászt, ha a politikai térképet nézem...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.01.11. 11:37

Attila írta:Rám sokkal inkább az atombombák léte hozza a frászt, ha a politikai térképet nézem...
MDA

Sajnos ez így van, jelenleg sokkal nagyobb esély van a valamelyik nagyhatalom fejének remegő hüvelykujja (=piros gomb) általi világégésre, mint a tektonikai események által atomerőművekben keletkező károk által.
Sajnos az ember, mint faj már csak ilyen, nem képes úgy élni napjait, hogy közben ne rúgná tökön saját magát minden nap. Elnézést a sarkos hasonlatért. :mrgreen:
De legalább a csillagok őszinték. :)
Üdv: Frigyes
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.01.11. 12:06

Ha már belemelegedtünk. Az a remegő hüvelykujj lehet a Teremtőé, van ilyen filozófia. A dolgok mennek a természetük szerint, csillag, bolygó, minden. Hogy ebben aztán mi az ember ? - ki tudja. Gondolom semmi. Ez nem pesszimizmus. Pld. az állat ami "mindig őszinte" mert nem tud hazudni. Él a természete szerint. A fórumszemét természete kikupáltabb, emberibb, farkasos (ember embernek farkasa...). Mi tenyésztettük ki. Vehetjük egy másik hobbinak. Lépjünk át rajta. De jó, ha magunkra is ügyelünk. Esendőség..
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2459
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2018.01.11. 13:17

Exxon: a klímaváltozás egy hatalmas átverés

http://www.origo.hu/gazdasag/20180110-a ... veres.html
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.01.11. 13:23

Folytatódik a story, Schumi gokart pályáját is lebontják a bánya terjeszkedése miatt.
https://index.hu/sport/forma1/2018/01/11/banya_miatt_lebontjak_a_gokartpalyat_ahonnan_schumacher_indult/
Remélem pont nem a németek fognak belerondítani a klíma célokba. Kígyót-békát kiabálunk a harmadik világra, közben a zsebünkben rohad a hal. Remélem nem így van/lesz. :?
Üdv: Frigyes
Sidius

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.11. 16:58

Nekem nem szabad olvasni ezt a topikot, mert már sok. Ezért nemigen nézek tévét, meg hallatok híreket évek óta, úgyhogy ez még egy vélemény, de inkább majd tartózkodom.
Az atomerőművek bezárása, az aztán nagy eredmény lesz! Nekem az a szó, hogy "aktivista", manapság igencsak az ostoba szinonímájaként cseng -tisztelet a kivételnek-, pedig nem így kéne lennie. Csak mára oda jutottunk, hogy a szűk látókör mindenkinek jár, aki meg szeret szerepelni, annak mindegy, hogy miként jut szerephez. A németek meg ugyanúgy élen tudnak járni ebben is, mint más. Valójában csak meg kell mondni, hogy mit kell skandálni, aztán kész. Erre ma nagy tömeg alkalmas, nagyobb mint eddig bármikor, mert elhiszi, hogy jót cselekszik, igénye meg nincs, hogy rálátást szerezzen. Ennél csak az rosszabb, ha elhiszi, hogy van rálátása.
Valamelyik nagy obszervatórium építésekor az aktivisták majdnem megakadályozták a távcső telepítését, mert szerintük a távcső környezetkárosító.
Néha elgondolkodom, hogy valójában mi tesz valakit emberré. Lehet egyszerű biológiai definíciót adni rá, de mégis mindig oda jutok, hogy a gondolkodás képessége és egyidejűleg a természet megismerésének vágya a megfejtés, és az érzelmi élet.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”