Klímaváltozás

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Vénkertész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.18. 23:52

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Vénkertész » 2018.02.04. 21:59

SzZoli írta:
Kiskun Alajos írta:Ismét eggyel szaporodott a tuhudományosan megvizsgált és a globális felmelegededéshehez - ezáltal a környezet szennyezéshez - roppant nagymértékben hozzájáruló eszközök listája .....
Rosszabb mint az AUTÓ...
https://gardenista.hu/2018/01/30/sokkal ... gondolnad/

Ez úgy marhaság, ahogy van.


Ezt Alajos is a cikk szánalmassága miatt tette fel, amúgy meg sajnos jogos. A túltermelés és az egyre fokozódó igények roppant sok szemetet termelnek, de sajnos a minőségromlás is hozzájárul. De legyünk őszinték: ki mondana le bármiről is? Ha egy "tudományos megállapítás" szerint a számítógépek sok áramot használnak, gondolom mindenki egyszerre kapcsolná le a gépét. Pedig az, hogy itt szidjuk a klímaváltozásért felelősöket a neten, az kb annyi, mint a WC-re is kocsival járnánk pl a "fekete Afrika legfeketébb" lakóinak szemében, ha érdekelné Őket egyáltalán a dolog. A cikkben említett "mikro", persze gyűjtőfogalom, így már azért van benne valami.
Még tavaly egy a "környezetvédelemben szintén agyas ismerősöm (egyik kuncsaftom szomszédja) lecseszett a benzines kerti gépeim miatt, majd 2 hét múlva kérte, hogy, ha visszajön Münchenből (egy ilyen jellegű megbeszélésről) segítsek neki. Nem értette, hogy miért kérdeztem, hogy biciklivel megy-e. (Amúgy kibeleztem a gépemet és beleépítettem egy akkus drón-motort, bár inkább gazdasági megfontolásból)
Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2018.02.05. 00:02

Vénkertész írta: Ha egy "tudományos megállapítás" szerint a számítógépek sok áramot használnak, gondolom mindenki egyszerre kapcsolná le a gépét. Pedig az, hogy itt szidjuk a klímaváltozásért felelősöket a neten, az kb annyi, mint a WC-re is kocsival járnánk pl a "fekete Afrika legfeketébb" lakóinak szemében, ha érdekelné Őket egyáltalán a dolog.


Megelőztél ;) ;)
Ennél lényegesen sarkosabb - de lényegét tekintve hasonló alapokon álló - hozzászólás formálódott a fejemben.....eljátszva a gondolattal, hogy nem divat és kitaláció az éghajlatváltozás...

Azzal egészíteném ki a gondolatot, hogy nyugodtan egyenlőségjelet lehet(és kell) tenni az afrikai lakók és a potenciális döntéshozók valamint a termelésből-szennyezésből a hasznot(pénzt) lefölözők közé.
Idekívánkozik még egy (kissé provokatív kérdés).......
Az itt egymást és önmagukat rémítgetők képesek akár egyetlen darab saját példát szolgáltatni arra, hogy amit itt tesznek annak van bármilyen féle/fajta pozitív hozadéka ??
Volt a kis szétrettegett életükben egyetlen alkalom is, amikor döntéshozók( politikai és ipari egyaránt) kíváncsiak voltak a véleményükre ??
Komolyan azt hiszik, hogy attól hogy itt rémüldöznek BÁRMIBEN képesek akár minimális változtatásra ??
Avatar
Vénkertész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.18. 23:52

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Vénkertész » 2018.02.05. 20:07

A strucc sem bírja sokáig a föld alatt, mert megfullad. Muszáj és kell is foglalkozni a témával, beszélni, írni róla, még ha "Don Quijote" csatának tűnik is. Egy régi indiai mondás szerint a "A homokszem is hegynek tűnik, ha az ember szemébe megy." Sajnos itt még csak nem is a döntéshozóktól függ a létünk. Egy együttes egyik számában (valami "Bélga" vagy mi, nem ismerem) hangzik el: "Vigyázz, pénz van nála!".
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2461
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2018.02.05. 22:00

Kiskun Alajos írta:... Az itt egymást és önmagukat rémítgetők képesek akár egyetlen darab saját példát szolgáltatni arra, hogy amit itt tesznek annak van bármilyen féle/fajta pozitív hozadéka ??...


Igen.

Kiskun Alajos írta:... Volt a kis szétrettegett életükben egyetlen alkalom is, amikor döntéshozók( politikai és ipari egyaránt) kíváncsiak voltak a véleményükre ?? ...


Igen. (és én nem rettegem szét az életemet)

Kiskun Alajos írta:... Komolyan azt hiszik, hogy attól hogy itt rémüldöznek BÁRMIBEN képesek akár minimális változtatásra ??


Igen.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2018.02.05. 23:25

Ez így ebben a formában (sajnos) blöffölésnek is harmatgyenge :-(
Minden bizonnyal többre is futja, mint ismételgetni azt a 4 betűt :-)

mephi írta:
Kiskun Alajos írta:... Az itt egymást és önmagukat rémítgetők képesek akár egyetlen darab saját példát szolgáltatni arra, hogy amit itt tesznek annak van bármilyen féle/fajta pozitív hozadéka ??...


Igen.

Kiskun Alajos írta:... Volt a kis szétrettegett életükben egyetlen alkalom is, amikor döntéshozók( politikai és ipari egyaránt) kíváncsiak voltak a véleményükre ?? ...


Igen. (és én nem rettegem szét az életemet)

Kiskun Alajos írta:... Komolyan azt hiszik, hogy attól hogy itt rémüldöznek BÁRMIBEN képesek akár minimális változtatásra ??


Igen.
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2461
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2018.02.06. 08:36

Kiskun Alajos írta:Ez így ebben a formában (sajnos) blöffölésnek is harmatgyenge :-(
Minden bizonnyal többre is futja, mint ismételgetni azt a 4 betűt :-)


Természetesen.
És ha lesz alkalom rá (mondjuk a tarjáni asztro kocsmában egy sör mellett) készséggel ki is fejtem bővebben.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1698
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.02.06. 09:51

mephi írta:
Kiskun Alajos írta:Ez így ebben a formában (sajnos) blöffölésnek is harmatgyenge :-(
Minden bizonnyal többre is futja, mint ismételgetni azt a 4 betűt :-)


Természetesen.
És ha lesz alkalom rá (mondjuk a tarjáni asztro kocsmában egy sör mellett) készséggel ki is fejtem bővebben.


Mephi!
Ne ülj bele a hintába!
Ez az ember csak provokál, engem is MDA figyelmeztetett és igaza volt.
Még egy értelmes hozzászólása sem volt, csak piszkálódás. Nézd a korábbi bejegyzéseit.
/Szerintem felül baj van nála./

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.02.06. 12:32

Elképzeltem, hogy a klímavédelem érdekében mindent eltüntetek a lakásból,
ami így készül, és nem is veszek többet:

https://index.hu/bcs/2018/02/06/petrolk ... anyag-mol/

Basszus, alig maradt valami.
Szinte csak egy dobozos sör. :lol:
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.06. 13:52

mizar írta:Elképzeltem, hogy a klímavédelem érdekében mindent eltüntetek a lakásból, ...



Én pedig elképzeltem, hogy leszarom a klímavédelmet:

global-warming-real.jpg


18vh0bzyhhafhpng.jpg


Így még egy dobozos sör se marad...


MDA
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2461
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2018.02.06. 16:17

Az erdők és a gyepterületek klímaszerepe

http://www.ng.hu/Fold/2018/02/04/Az-erd ... imaszerepe
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”