Klímaváltozás

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Sidius

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.04. 20:00

Nekem csak felmenőim vannak. De semmiképpen nem tudnék mást mondani, hidd el. Nem elhatároztam, hogy ez mondom, hanem így látom. Biztos reménykednék, ha aggódnom kellene. De alaptalan remény lenne.

Hanem most már "aszondom", ha folytatjuk, akkor át kell nyergelni a Caffé topikba. :)
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1698
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.01.04. 20:24

Szerintem már a honlap működése is szabotálja a további véleménykifejtéseket.
Részemről leírtam amit gondolok erről a témáról, a családi háttér mindegyikünknél más, ezért természetes hogy más érzéseket vált ki a jövőbetekintés.

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Sidius

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.04. 20:32

Ezt nem értem


Látod, hogy érted? :)
De jól meg lett beszélve! :)
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1698
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.01.04. 20:37

Sidius írta:
Ezt nem értem


Látod, hogy érted? :)
De jól meg lett beszélve! :)


JA!
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.04. 21:25

Sidius írta:... Pont annyi ideje van az emberiségnek, amennyit arra kap, hogy rájöjjön, hogy semmi jelentős szerepe nincs a Kozmosz jövőjében, vagyis semmi sem változik meg, ha akár az egész bolygó hirtelen eltűnik az űrből. Egy lehetőség van: Csodálni, meg alázattal felmérni a köröttünk munkálkodó erőket, meg felfogni, hogy nem tudunk teremteni, csak kihasználni a teremtő/pusztító potenciált. Ezt vagy sikerül megérteni, vagy vége.


Ezzel nem teljesen értek egyet...

Carl Sagan Kozmosz c. sorozatának egyik részében elhangzott, és klasszikussá vált idézet jut az eszembe: "Az emberben maga a Kozmosz ébredt öntudatra."

Bingó!

Azaz, mi vagyunk a kozmosz - általunk ismert - legmagasabb anyagi (incl. energetikai) szervezettségi formája: a gondolkodó csillaganyag. Bár érhetnek még balesetek minket, de alapvetően és egyre inkább mi döntjük el, hogy mi történjen a világban. Ennek az útnak még nagyon az elején tartunk, ezek a gondolkodó csillaganyag első lépései a Kozmosz ezen sarkában. De ha ennek nem vagyunk tudatában, és csak a mának élünk, mint pl. az éti csiga, akkor Campobasso...

Ezért volt hatalmas Sagan üzenete!!!


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.04. 21:47

Bocs, de inkább Caffé témának láttam már a végén, nem klímaváltozásnak, de akkor legyen klímaváltozás.

Attila írta: "Az emberben maga a Kozmosz ébredt öntudatra."

Nagyon tisztelem Sagan munkásságát. De ettől még ezt a kijelentést önhittnek tartom. Lehet, hogy van olyan gondolkodó lény az Univerzumban, akire ez jellemző, de szerintem a fajunk sosem jut eddig.

Másrészt nem értem az éti csigát. De az is lehet, hogy nem tudom követni :lol: Hol volt itt arról szó, hogy a mának élünk? Vagy ilyesmit sugallt a mondandóm? Mert akkor nagyon nem sikerült magam kifejezni.
Vegyük ezt valamiféle hitnek. Én ebben hiszek. De nem kell mindenkinek ebben hinni. Ígyen ringatom magam, - és mindenki abban, amiben akarja. :) Így elfogadható?
Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2018.01.04. 22:43

Nagy kalapot emelek most előtted !!!!
Kár, hogy az embereknek talán egy milliomod része képes ezt felfogni,megérteni és főképp elfogadni.
Bármennyire szomorú, úgy tűnik az itt hozzászólók jelentős része sem.....

Sidius írta:Szerintem emiatt kár aggódni. Pont annyi ideje van az emberiségnek, amennyit arra kap, hogy rájöjjön, hogy semmi jelentős szerepe nincs a Kozmosz jövőjében, vagyis semmi sem változik meg, ha akár az egész bolygó hirtelen eltűnik az űrből. Egy lehetőség van: Csodálni, meg alázattal felmérni a köröttünk munkálkodó erőket, meg felfogni, hogy nem tudunk teremteni, csak kihasználni a teremtő/pusztító potenciált. Ezt vagy sikerül megérteni, vagy vége.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kiskun Alajos 2018.01.05. 06:53-kor.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.01.05. 00:18

Ez a könyv inditotta el ezt a sok gondolatot. Érdemes megjegyezni, megszerezni.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1698
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.01.05. 07:21

Emberek!
Értem a kozmoszt, a tudatára ébredt csillagport, a kívülről szemlélem a világmindenséget és egyéb magas röptű gondolatokat.
Nem értem viszont azt, hogy miért nem beszélünk a topic témájáról a klímaváltozásról ha van ilyen, mert egyesek még ezt is kétségbe vonják.
(Gondolom egy klimatizált ablak nélküli szobában "élnek".)
Leginkább pedig a felelősségünkről a klímaváltozás bekövetkezésében.
Ez a szűk életterünk és az állapotáért felelősek vagyunk, gondolom ebben nincs vita.
Abban, hogy az univerzum szempontjából nagyon kiszolgáltatottak vagyunk egyet értek, de ezen planétán nagyon is tudatosan kellene gazdálkodni az életfeltételeinkkel.
A tiszta levegő, az édesvíz, a szennyezetlen talaj érdekében a radioaktivitás a vegyi anyagok, a kőolaj származékok égéstermékei stb. ellenében.
( Nem akarok új témát behozni, de ezek együttes hatása az emberi nemzőképtelenség iszonyatos növekedésére. Fajfenntartási és genetikai torzulási aggodalmakat is generál.)
..és ezt nem az M31-ről szemlélve mondom, hanem itt a talajon állva az ismeretségi körömből tapasztalva és felmérésekből kiolvasva.
Persze ha azt mondjátok hogy nincs miért aggódni...

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2018.01.05. 08:13

Nohát... több rettentően fajsúlyos téma egy hozzászólásban.....

Klímaváltozás: Kellően megfontolatlan - ámbátor roppantul divatos, és egyes rétegnek jól jövedelmező - témakör. A Föld szempontjából JELENTÉKTELEN időszeletből - vajákos Rozi néni módjára - lehet csak következtetéseket levonni. Ezeket tényként beállítva riogatni, az már - nálam - klinikai eset.
Persze a mai világban: Pénzért mindent...ami ma fehér, egy kis dotációval holnap már koromfekete...
Ez jól lemérhető a káros-hasznos élelmiszerek aktuális állásán.....persze mindez kutatóintézetek, akadémikusok által alátámasztva TUDOMÁNYOSAN :lol:

Felelősség - társadalmi és egyéni:
Ameddig a világot CSAK a pénz mozgatja ez egy értelmetlen kérdés.
Ameddig minden egyes ember csak a mások felelőség érzetére apellál szintén értelmetlen.
Egyetlen ember sem hajlandó feladni a megszokott kényelmét, életmódját, szokásait sem a jövő - akár az életében még bekövetkező közeli jövő - érdekében sem.

Ezek után lehet nagyokat álmodni,mondani és hirdetni, de előtte talán egy tükör előtt érdemes lenne némi elmélyülés a fenti szempontok alapján.

Ui: A globális felmelegedést most éppen Amerikára csapott le, az egy méteres hó formájában :lol: :lol: :lol:

D.Laci írta:Nem értem viszont azt, hogy miért nem beszélünk a topic témájáról a klímaváltozásról ha van ilyen, mert egyesek még ezt is kétségbe vonják.
(Gondolom egy klimatizált ablak nélküli szobában "élnek".)
Leginkább pedig a felelősségünkről a klímaváltozás bekövetkezésében.
Ez a szűk életterünk és az állapotáért felelősek vagyunk, gondolom ebben nincs vita.
Abban, hogy az univerzum szempontjából nagyon kiszolgáltatottak vagyunk egyet értek, de ezen planétán nagyon is tudatosan kellene gazdálkodni az életfeltételeinkkel.
A tiszta levegő, az édesvíz, a szennyezetlen talaj érdekében a radioaktivitás a vegyi anyagok, a kőolaj származékok égéstermékei stb. ellenében.
( Nem akarok új témát behozni, de ezek együttes hatása az emberi nemzőképtelenség iszonyatos növekedésére. Fajfenntartási és genetikai torzulási aggodalmakat is generál.)
..és ezt nem az M31-ről szemlélve mondom, hanem itt a talajon állva az ismeretségi körömből tapasztalva és felmérésekből kiolvasva.

D.Laci
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”