Klímaváltozás

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Sidius

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.04. 18:05

Ne vedd kötözködésnek! :) Nem annak szánom.
De ha Teller professzor találmánya -vagy akár egy golyó- végez velünk, az ugyanúgy a természet lesz, mint ha egy vírustörzs, vagy egy kósza üstökösmag lenne. Nekünk annyi plusz adatott minden élőhöz képest, hogy van amiben dönthetünk, és tudatában lehetünk egynémely jövendő dolognak, és meg is próbálhatunk tenni valamit.
Csak ezt akartam mondani. Meg azt, hogy mivel egymásnak ártva is a természetnek ártunk, semmi jó nem várható. Én biztos vagyok benne, hogy nem lesz ember, akit fenyegetni fog a Nap energiatermelésének vége. De az is lehet, hogy akkor se fenyegetné, ha mondjuk 2100-ban fóvódna fel a Nap. (Egyébként Kunszent környékén még azért találkozhatunk. :) )
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.04. 18:45

Sidius írta:... De ha Teller professzor találmánya -vagy akár egy golyó- végez velünk, az ugyanúgy a természet lesz, mint ha egy vírustörzs, vagy egy kósza üstökösmag lenne. ...


Itt én némi fogalomzavart érzek.

Sem a hidrogénbombát, sem a puskagolyót (és ily módon az ember által generált globális felmelegedést sem) tekintem a természet termékének.

A vírusokat vagy a kósza üstökösmagot igen. Ez utóbbiak ugyanis az ember létezése nélkül is bekövetkezhetnek, míg az előbbiek nem.

Ez a különbség a természetes és a mesterséges között; legalábbis az én fogalmaim szerint.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Sidius

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.04. 18:53

Bár úgy érzem, ilyen szempontból nincs bennem fogalomzavar, értem, és tulajdonképpen igazad is van.
Kicsit másképpen: mindegy, hogy egymás ellen felhasznált természeti törvények végeznek velünk, vagy a természet által teremtett kész dolgok.
Mi mindannyian a természet egy jelentéktelen darabja vagyunk. De már tudjuk használni egymás ellen a megismert erőket. Innentől pedig paradox: Ugyanazok vagyunk, egymás ellen, a minket létrehozó erőket felhasználva.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.01.04. 18:58

D.Laci írta:"De a természetnek joga van az evolúciós vakvágányt felszámolni... Nem az első eset lenne."


Jani! Te kötözködsz velem. Nem a természet teszi tönkre, hanem mi magunk.
Sajnos.
Vagy lehet hogy én látom rosszul?
De biztos vagyok benne, hogy nem fogunk találkozni sem a Marson sem semelyik exo-bolygón.

Talán Földváron vagy Kunszenten erre nagyobb az esély.

D.Laci



Laci ! Mi is a természet része vagyunk , a természet részeként alakítjuk a bolygót . Én nem féltem a Földet és a rajta lévő életet , nálunk nagyobb katasztrófákat is kihevert már . Ha végig nézed a földtörténetet sok mindent lehet látni , csak állandóságot nem . A klíma változott , fajok jöttek , tűntek el . Nem a jelen állapot konzerválásán kellene munkálkodni ( úgysem sikerülne ) hanem alkalmazkodni .
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.01.04. 19:10

Mondtam, lehet hogy én látom rosszul.
Csak aggódtam az unokáim jövője miatt.
De hát a dinoszauruszok is kihaltak... és mégis utat tört magának az élet.
Nekem már kevesebb van előre mint hátra, ha Ti nem aggódtok az nekem megnyugtató???
Alkalmazkodni? Mihez? Az Élhetetlenhez? Egy darabig biztosan sikerül és azután?
Nem véletlenül keresik a Földön kívüli elérhető és élhető környezetet. Ne ringasd magad illúziókban, ha megtalálják, oda csak a leszármazottaink kiváltságosai jutnak el.

D.Laci
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára D.Laci 2018.01.04. 19:20-kor.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.01.04. 19:20

D.Laci írta:Mondtam, lehet hogy én látom rosszul.
Csak aggódtam az unokáim jövője miatt.
De hát a dinoszauruszok is kihaltak...
Nekem már kevesebb van előre mint hátra, ha Ti nem aggódtok az nekem megnyugtató???

D.Laci


Mi is aggódunk ... csak másként :roll:
Sidius

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.04. 19:21

Szerintem emiatt kár aggódni. Pont annyi ideje van az emberiségnek, amennyit arra kap, hogy rájöjjön, hogy semmi jelentős szerepe nincs a Kozmosz jövőjében, vagyis semmi sem változik meg, ha akár az egész bolygó hirtelen eltűnik az űrből. Egy lehetőség van: Csodálni, meg alázattal felmérni a köröttünk munkálkodó erőket, meg felfogni, hogy nem tudunk teremteni, csak kihasználni a teremtő/pusztító potenciált. Ezt vagy sikerül megérteni, vagy vége.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.01.04. 19:28

Ha gyerekeid vannak és esetleg unokáid is, szerintem árnyaltabban látod a közeljövőt és nem általában aggódik az ember a bolygónkért, vagy a világmindenségért.

D.Laci
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára D.Laci 2018.01.04. 19:31-kor.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Sidius

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.04. 19:30

Ezt már vártam.
Nincs ebben mit árnyalni. Nem attól függ adott események bekövetkezése, hogy az én (vagy akárki más) mgítélése szerint az szerencsés, vagy tragikus kimenetelű.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.01.04. 19:33

Sidius írta:Ezt már vártam.

Ezt nem értem
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”