Rossz hírek

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Banzai
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2011.12.04. 17:06

Re: Rossz hírek

Hozzászólás Szerző: Banzai » 2016.02.21. 19:02

géza írta:Banzai, a béke kedvéért elismerem Te vagy az Ügyeletes Zseni. Pünkösdi királyság.

Én nem haragszom, én annyit teszek, hogy kérdezek csupán (bár lehet hogy lassan kiraknak ezért), mert nem értem, hogy mi miért történik. Két éve sem értettem, és most sem értem, illetve érteni vélem, csak fura ezt látni. Laci azt mondta, hogy nem a moderátorok miatt van, ha így van, az még szomorúbb...
Banzai
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2011.12.04. 17:06

Re: Rossz hírek

Hozzászólás Szerző: Banzai » 2016.02.21. 19:11

Attila írta: De ezzel nincs mit kezdeni. A világ ilyen. Időnként tudni kell veszíteni..

Igen, igazad van, csak sokszor a dolgok túlmutatnak saját jelentőségükön. A lényeg szerintem az, hogy a normális működés érték, és ez a fórum pl. nagyon sokáig normálisan működött. Tökéletesen megfért egymás mellett az elméleti és a gyakorlati szekció. Aztán jött pár félreértés, vagy nem tudom mi, és a normális működés megszűnt. Maradt a gyakorlat rész, aki meg idetéved némi elméletért nem talál semmi újat (az ország legnagyobb csillagászati közösségében), mert a művelői ki lettek penderítve, (holott igény lenne rá bőven) és ez baj, mint ahogy az is, hogy ennek következtében mondjuk DGY a mai napon kilépett az MCSEből. Vagyis valami nincs rendben. És ezt nem lehet elintézni azzal, hogy néha törölnek ezt meg el kell fogadni...

Attila írta: u.i.: Dávid Gyula kilépéséről és annak okáról nem tudtam (nem tudok), de ha ez az MCSE-re nézve valami okból dehonesztáló, akkor ennek tisztázására szerintem sem ez a fórum a megfelelő csatorna...

Tudtommal a kilépésének egyik fő oka!! ennek a fórumnak a működése (illetve hibás működése), ezért nem is lehetne ezt jobb helyen megkérdezni, mint itt.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Rossz hírek

Hozzászólás Szerző: géza » 2016.02.21. 19:17

Gondolkodásra termett vagy, eltökélted látni. Akkor miért ragaszkodsz ehhez a helyhez mindenáron. Sértő is nekünk, mintha itt könnyebben vélnél babérokat. Gondold meg.
tordaitom
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:43

Re: Rossz hírek

Hozzászólás Szerző: tordaitom » 2016.02.21. 19:25

Attila írta:
Banzai írta:... A ti kezetekben meg a moderátor van...ti ezzel egyetértetek ami itt folyik??


Velem is megtörtént már, hogy általam fontosnak tartott véleményemet törölték,...

u.i.: Dávid Gyula kilépéséről és annak okáról nem tudtam (nem tudok), de ha ez az MCSE-re nézve valami okból dehonesztáló, akkor ennek tisztázására szerintem sem ez a fórum a megfelelő csatorna...


Ha egy fórumon véleményeket, komplett topikokat törölnek, amelyek amúgy semmilyen szabályt, netikettet nem sértenek, nem trágárak: akkor ez színtiszta cenzúra. Dgy is ezen pöccenhetett be, szerintem jogosan. A törlések nagyon komoly eszközök, amikkel csak végszükség esetén és többszöri figyelmeztetés után szabad csak élni. Nekem úgy tűnik, a meg nem indokolt törlésekkel túlléptek egy határt. A névtelen moditól kérdezem: az egész fórumot nem akarják törölni? Az egyszerűbb lenne.
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: Rossz hírek

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2016.02.21. 19:31

Sajátos, régen nem tapasztalt hangnem kezdett eluralkodni a napokban a Kérdések című topikban. Igen-igen messze jutottunk a gravitációs hullámoktól. Az a hangnem, amit egyesek megengedtek ott, sokak ellenérzését váltotta ki. Mindenképp jó hír, hogy a topik törlésre került.

Sok-sok évvel ezelőtt már megismerkedtünk ezzel a hangnemmel, és forrása szinte mindig ugyanaz a kör volt. Jött egy laikus, vagy netán egy megszállott elméletgyártó, és előbb-utóbb bekövetkezett az anyázás. Előbb az elméletgyártó, majd a moderátor fejét követelték. Az MCSE-nek nincs még arra is embere, hogy folyamatosan monitorozza a fórumot, moderációs segítséget pedig hiába kértünk az említett körtől, nem kaptunk. Mindeközben egyes fórumozók elmondták az MCSE-t az égvilágon mindennek, és az a kevés moderátor is folyamatosan kapta a magáét, aki vállalta a feladatot.

Két évvel ezelőtt a dolgok addig jutottak, hogy az egyik, elméleti témák iránt érdeklődő fórumtárs már majdnem elvállalta, hogy besegít a moderációban (számítottunk rá, nagy segítség lett volna), azonban egyszer csak visszatáncolt, és inkább elindított egy másik fórumot. Ehhez akkor és most is csak sok sikert lehet kívánni.

A dolgok azóta nagyjából haladtak a maguk medrében, mígnem felfedezték a gravitációs hullámokat, és páran áthullámoztak a Csillagvárosra, számon kérve, hogy miért nincs itt gravitációshullám-topik. Dávid Gyula volt szíves megnyitni a topikot, ahol sok hasznos információ olvasható a témáról. Köszönet érte. Nemrég viszont jelezte kilépését, amit ismét sajnálattal konstatáltunk, ugyanis egyáltalán nem érzem valós indoknak azt, hogy mindez egy topik törlése miatt történt meg. Még egyszer: nagyon sajnálom, hogy így döntött, hiszen személyében egy igen jó előadót ismerhettem meg, és szívesen gondolok vissza azokra az évekre, amikor a Polarisban előadásokat tartott. DGy döntését tehát elfogadom, de nem értek egyet vele.

Miközben ezt írom, látom, hogy ismét felmerül a vád, miszerint innen a kozmológiával foglalkozók ki lettek volna tiltva. Ez természetesen nem igaz. Olyanokat kellett letiltani, akik tevékenysége tűrhetetlen volt a többség számára, vagy folyamatosan megsértették a Csillagváros szabályzatát.

Azt viszont pontosan érzékelem, hogy egyesek számára továbbra is szálka a Csillagváros, nos, azt javasolom, hagyjuk egymást békében.

A továbbiakban tisztelettel kérek minden fórumozót, tartsa tiszteletben a Csillagváros szabályzatát, tartózkodjanak mindennemű, bárkit sértő megfogalmazástól, és a legjobb szándékkal javasolom azt, hogy még ebben a reménytelenül borult időben is foglalkozzanak KIZÁRÓLAG szakmai kérdésekkel az értelmetlen és semmi jóra nem vezető vitázás helyett. Ugyanis a Csillagvárost az előbbi céllal hoztuk végre.

Aki ezt nem hajlandó tudomásul venni, előzetes figyelmeztetés nélkül felfüggesztjük a hozzáférését.
Lezárt

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”