Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2020.06.17. 14:11

Tüsi írta:
2020.06.17. 13:57
Sziasztok!

Szabolcs kapcsán írok megint: ezúton szeretnék tőle elnézést kérni a figyelmeztetés nélküli letiltásért, ezt nem érdemelte meg.

Tiltását feloldottam az előbb, azonban figyelmeztetése továbbra is él.

Géza ügyét pedig még ma átgondolom, holnap jelentkezem.
Csaba!
A magam részéről én ezt biztosan fordítva tettem volna, de Te vagy a moderátor.
Én Szabolcs ügyén gondolkodnék egy "kicsit" tovább inkább, elnézés kérés nélkül. ;)

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.06.17. 14:15

Szabolcs nem kérdés, egyből eddig sem tiltottam, ezután sem fogok. Lehetőséget kap, hogy bizonyítsa, nem érdemli meg a tiltást. Embernek szeretnék maradni :)

Gézát rátok bíztam, ti visszalöktétek rám, ezért rajta gondolkodni fogok :)
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2020.06.17. 14:26

Tüsi írta:
2020.06.17. 14:15
Szabolcs nem kérdés, egyből eddig sem tiltottam, ezután sem fogok. Lehetőséget kap, hogy bizonyítsa, nem érdemli meg a tiltást. Embernek szeretnék maradni :)

Gézát rátok bíztam, ti visszalöktétek rám, ezért rajta gondolkodni fogok :)
Ketten (mizar és én} már jeleztük, hogy Gézának adnánk ismét lehetőséget. Én személyesen is ismerem és durvának tartom az ilyen időtartamú tiltását.
Különben ha figyelemmel kísérte az utóbbi időben időnként kialakult hangvételt (stílustalanságot), azt is megérteném, ha nem kívánkozna vissza.
Ebben kiemelkedő szerepe van Dr. Szabolcsnak!
Szerintem.

D.Laci
ui. : Mert kinyilatkoztatva elvileg itt ugye mindenki egyenlő...?
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.06.17. 23:44

Mivel Szabolcs kérte, írjam ide miért lett feloldva, megteszem:

Tiltásának hatására levelet írt az MCSE vezetésének erről, akik rákérdeztek nálam mi történt hogy figyelmeztetés nélkül tiltottam. Leírtam nekik, hogy egyetértek azzal, hogy figyelmeztetés nélkül nem tiltunk ki senkit (csak különleges esetekben), ezért felajánlottam hogy feloldom és elnézést kérek tőle ezért. A tiltás jogosságát nem vitatta senki, az előzetes figyelmeztetés elmaradása miatt kaptam a levelet. Ezt meg is tettem. Nem kérte tőlem senki, hogy oldjam fel, ezt a saját döntésemből tettem. Azért fontos ezt hangsúlyozni, mert nem szeretnék senki bábja lenni, aki parancsokat hajt itt végre, a saját elveim szerint ítélem meg a helyzeteket és próbálok a közösség javára dönteni. Természetesen vannak szabályok, amiket igyekszem figyelembe venni, de amint bárminemű irányítási szándékot tapasztalok majd "fentről", ami nem egyezik az elveimmel, önként mondok le majd moderátori szerepkörömről, ahogy azt önként is vállaltam magamra.

Így kerek a történet remélem. Váltottam levelet Szabolccsal is, amiben tisztáztam vele, hogy amennyiben ezt így folytatja ahogy eddig, bizony tiltani fogom (immár mindenkinek megfelelő módon).
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.06.18. 01:31

Látszik mennyit szoktam moderálni, Szabolcs feloldását nem sikerült teljes körűen elintéznem, nem tudott reagálni délután óta.

Most lett teljeskörű a feloldása.

Erről kaptam is egy kedves levelet tőle, amiben felhívta rá a figyelmem:

"Minden SZAVAD téged, és az intelligenciádat tükrözi taknyos! Nem nézek magamba, továbbra is vállalom a véleményem! Ulpius Tamás nevű észlelőt továbbra sem látok az MCSE honlapján, lehet hogy a pride felvonulók között ott lesz, ahol te is...
Nézz más munka után! A hozzászólásomat pedig közöld bmeg!!!! "

Az MCSE vezetésének megírtam, hogy amennyiben nem maradhat tiltásban, én is távozom Ulpius Tamás után a fórumról. Várom válaszuk.

Kitartást!
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.06.18. 08:04

Tüsi írta:
2020.06.18. 01:31
Az MCSE vezetésének megírtam, hogy amennyiben nem maradhat tiltásban, én is távozom Ulpius Tamás után a fórumról. Várom válaszuk.
Ez is egy "szép" levél, főleg egy dr. akárkitől.

Lehet, hogy ez a troll a Csillagváros maradékát is szét akarja verni - bár nem értem, hogy mi a célja ezzel.
A magam részéről egyetértek veled (én is megyek, ha ő maradhat itt).

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.06.18. 08:14

Azóta folyamatosan megy a levelezgetés köztem, MZSA, Jakabfi úr és Szabolcs között. Ennek hatására újra tiltottam és kijelentettem, hogy amíg én itt vagyok, ő tiltva is lesz. Képtelen érdemben kommunikálni. Attiláék ha elolvassák a sok levelet, majd eldöntik mi legyen, amennyiben úgy döntenek jogtalan volt a tiltása, elbúcsúzom tőletek és önként törölni fogom magam. Nem asszisztálok gyerekes hisztériákhoz, aki már ügyvédekkel fenyeget.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.06.18. 08:26

A szabályzat ide vonatkozó részletét MZSA beidézte a levelezésbe:

“ "A fórum használata során tilos sértő, személyeskedő, obszcén, vulgáris, rágalmazó, gyűlöletkeltő, támadó, közízlést sértő, nemi, vallási, etnikai hovatartozás alapján diszkrimináló tartalmak közzététele. A közzétett tartalomnak meg kell felelnie lakóhelyén, valamint a szerver üzemeltetésének országában érvényben levő, illetve vonatkozó nemzetközi törvényeknek. A közzétett tartalmakért a fórum üzemeltetője minden felelősséget elhárít, a felelősséget a tartalom közzétevője viseli. A fent szabályok megsértése azonnali és végleges kitiltáshoz vezet, amennyiben szükséges, az Ön kapcsolatát biztosító internetszolgáltató értesítésével együtt." ”

Ennek értelmében úgy gondolom a tiltás jogos volt, amíg nem cáfolnak rá, Szabolcs mard tiltásban, én pedig továbbra is moderátorként.

Kérem, hogy az eset tanulságait mindenki vonja le és eszerint folytassuk az eszmecserét ezen a fórumon.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
pisza
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2011.01.09. 19:45

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: pisza » 2020.06.18. 08:28

Ez is egy "szép" levél, főleg egy dr. akárkitől.

Lehet, hogy ez a troll a Csillagváros maradékát is szét akarja verni - bár nem értem, hogy mi a célja ezzel.
A magam részéről egyetértek veled (én is megyek, ha ő maradhat itt).

MDA
[/quote]

Attila, ékes példa, hogy a tudás nem mindíg jár karöltve az intelligenciával. Az hogy meg a neve előtt ott a dr. előtag ebben az esetben nem jelent semmit. Max annyit hogy az államvizsgázott emberek között is vannak kőbunkók. Eleve kivagyiság, ha ott is használják a dr. titulust, ahol nem feltétlenül szükséges.
Kedves moderátor, ha ez az ember szemtől szembe így beszélne veled, szóba állnál vele utánna? Simán leb zizott Téged is, meg az Ulpius Tamás nevű társunkat, csupán azért mert nincs ott a neve az észlelésfeltöltőn!
Ha ez a nagyképű seggfej itt fog a jövőben trollkodni, egy karakter nem sok annyit nem fogok itt olvasgatni. És erre fogok biztatni mindenkit!

Tisza Csaba
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.06.18. 08:47

Tüsi írta:
2020.06.18. 08:26
A szabályzat ide vonatkozó részletét MZSA beidézte a levelezésbe:

...

Ennek értelmében úgy gondolom a tiltás jogos volt, amíg nem cáfolnak rá, Szabolcs mard tiltásban, én pedig továbbra is moderátorként.

Kérem, hogy az eset tanulságait mindenki vonja le és eszerint folytassuk az eszmecserét ezen a fórumon.
Ezek szerint itt még - hál' Istennek - marad a normalitás.
Nem csalódtam MZS-ben. :D

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”