Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: mizar » 2017.11.20. 21:02

Végh Zoli írta:
géza írta:Háááát itt sem kevésbé zavaros amit írsz :? Kifejtenéd bővebben mire gondolsz ?


Pedig érthető. Nekem is ezt írja ki. Nem biztonságos.

csillvaros.JPG
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.11.20. 21:06

Nálam történt beavatkozás.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2017.11.21. 09:17

Géza, ettől a figyelmezéstől nem nagyon kell tartani. Annyit közöl csupán, hogy az oldal nem rendelkezik aláírt biztonsági tanusítvánnyal (nem https://, csak http://). A weblapok többsége (szerintem) nem rendelkezik ilyennel, lévén a tanusítványokat meg kell venni, lejárattal rendelkeznek, frissíteni kell stb. Az ilyen lapokon alapvetően "nem illik" érzékeny adatot használni, mert könnyebben kiolvasható az valamilyen sebezhetőséget kihasználva. Ergo, a jelszó, amit itt használsz, ne legyen a banki jelszavaddal, adminisztrátor jelszavaddal azonos, amúgy nem kell félni tőle. :D
Üdv: Frigyes
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2017.11.21. 16:34

géza írta:Itt az előző oldalakat kéne elolvasnod, képben lennél. Egyébként nagyon kiváncsi lennék a véleményedre. Fiatal vagy még szerencséd lehet alkalmazni. Irigyellek. Nem csak meteorvadászatot jelent. Sz.,..........nov.21. Hogy megkönnyitsem a dolgod: https://www.youtube.com/watch?v=UKY-u6nVzps


Értem én , csak nem értem :? Ez egy fénykép , semmi több ... annyi csak az újdonság hogy azonnali és az okulárba nézést imitálja . De ugye a vizuális észlelés lényege veszik el az ilyen eszköz használatával , hogy az eredeti fotonok kerülnek a szemedbe , amik millió évekig utaztak a világűrben , hogy a kép a te agyadban keletkezik , nem pedig egy képernyőt bámulsz . Én mindig azt mondom a távcsövezés értelmét feszegetőknek , hogy teljesen más érzés a kulcslyukon át kukkolni egy meztelen nőt vagy egy tévében megnézni ;)
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2017.11.21. 16:37

mizar írta:
Végh Zoli írta:
géza írta:Háááát itt sem kevésbé zavaros amit írsz :? Kifejtenéd bővebben mire gondolsz ?


Pedig érthető. Nekem is ezt írja ki. Nem biztonságos.

csillvaros.JPG



Nem erre gondoltam , ezt még én is megértettem :mrgreen:
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2017.11.21. 18:53

géza írta:Nálam történt beavatkozás.


Csak nem az ufók csatlakoztak rá a net kábeledre és kivették az infókat ? :)

A sima http kommunikációs protokollban nem titkosítva mennek az adatok így ha valaki rátesz egy füllhallgatót vagy sztetoszkópot ki tudja olvasni, ami ott megy benne, jelszavakat egyebeket. Elég akár ha a lakcímed megy rajta a rablók már mehetnek is a lakásra ... :)
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.11.21. 21:28

Ez van, mit jelent? A Fórummal kapcsolatos? Ha innen megyek a forditóra, akkor jelentkezik. Vissza V.Zolihoz. Ezelött harminc évvel kb. ugyanigy vélekedtem a digitális fényképezés bevezetéséről, mint most Ő az eV-ről. A CMOS és még jóég tudja mik, nagy hatással lesznek (már a jövő évben) az amatőrcsillagászati megfigyelésekre. A drága nagy aperturákra nem lesz feltétlen szükség ezek miatt. Uj korszak. https://www.youtube.com/watch?v=Tu3CTMqFcBQ https://www.youtube.com/watch?v=aAXaoZ66Xq4 valósidejű megfigyelés. Nem is tudom, ezekhez a szerkentyükhöz az olcsóbb lábak is megfelelnek?
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2017.11.23. 08:29-kor.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: mpt » 2017.11.22. 11:49

géza írta:... A CMOS és még jóég tudja mik, nagy hatással lesznek (már a jövő évben) az amatőrcsillagászati megfigyelésekre. A drága nagy aperturákra nem lesz feltétlen szükség ezek miatt.


10+ eve vannak CCD/CMOS kamerak (legalabbis DSLR fenykepezogepek), amiket amatorok is hasznalnak nagy szeretettel. Tehat mar regota hatassal vannak, nem lesznek.
Attol fuggetlenul erdekes modon megis a nagy atmeroju muszereket kedvelik a halvany objektumokat fotozok. Vajon miert? Mert a fenygyujto kepesseg az atmero negyzetevel aranyos, film/ccd/eV ide vagy oda. Nem is beszelve a felbontokepessegrol (mar volt rola szo), ami csak az atmerotol fugg. Berakhatod az 1000x erzekenysegu eV-t egy 3 cm-es tavcsobe, de nahat, nem lesznek reszletek.

--mpt
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2017.11.22. 12:02

A profi fotósok vajon miért nem "okos" telefonokkal fotóznak?

Fénygyűjtő-képesség, látószög, mélységélesség, bokeh, stb.; ezek mind "méret-függő" paraméterek, amikre nem hat a miniatürizálás. A kezelhetőségről már nem is beszélve...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.11.22. 12:11

Azördögtudja mit gondoljak. Nem vagyok egy hüha nagy amatőr sem. Azt látom, egy SW 114/500 (kedvencem) szerü csőben újabban milyen részleteket látni az új CCD-CMOS fejlesztett adapterrel (okulár), megnyugodtam, jó befektetés volt. Most már az a eV adaptert kell vennem majd, olcsóbbnak (!) mutatkozik, mint a hasonlót mutató eddigi berendezések. A külföldi fórumokat figyelve jutottam ilyen új véleményre. A méterkörüli apertúrás látvány a pici aperturával, rövid gyujtótávolsággal, megdöbbentett. Ahogy nézem, nem csak engem. A meglévő okulárjaim azért nagyon fogom szeretni. A fiatalságom.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”