Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.09.22. 22:56

A caffe megengedi a kötetlent, a becsületemet védem. Ahogy ti is próbálgatjátok a magatokét. Ez természetes.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.09.22. 23:16

Hogy jön ide a "becsület"??? :shock:

Géza, abszolút jó szándékkal teszek még egy legeslegutolsó kísérletet, hogy megértsd, és tényleg elengedem a témát, ahogy Tüsi kérte:
" ez nem lelki segélyszolgálat, hanem szakmai fórum."


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.09.22. 23:19

Hát igen. Hogy jön ide.
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.09.22. 23:45

Téma lezárva, Géza meg nem határozott ideig (amíg valaki fel nem oldja) tiltva a fórumról. Nem vagyok hajlandó tovább vele foglalkozni, nem erről kéne szólnia a fórumnak. Ez már személyessé vált részéről a végére, amit próbáltam privát megbeszélni vele, de csak én írtam, ő nem válaszolt egyszer sem ezekre az üzeneteimre. Ha láttam volna szándékot a békés megbeszélésre, most nem itt tartanánk.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2019.09.23. 08:54

basszus, hogy fogunk így infót kapni az EV scope világot megrengető meneteléséről? Próbálom felépíteni magam romjaimból... :mrgreen:

De komolyra fordítva: kár, hogy idáig fajult, ez a fórum tényleg nem az anyázásról kellene szóljon.
Üdv: Frigyes
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.09.23. 09:44

Valahol, a lelkem mélyén nagyon sajnálom Gézát, de sajnos valóban, szerintem sincs más lehetőség a "szakmaiság" fenntartására. A Magyar Csillagászati Egyesület fórumának moderálása (amit Csaba általam még mindig nem eléggé értékelt módon felvállalt) felelősséggel jár. Örüljünk ennek, és becsüljük meg. Sok kezdő, vagy akár csak érdeklődő olvassa az itteni bejegyzéseket (legalábbis mindig sok regisztrálatlan olvasót látok itt), akiket bárhol máshol (pl. a FB-on) lehet hülyeségekkel etetni, de ha valahol, akkor itt (vagy más szakmai oldalon, mint pl. a Vega - vcse) nagyon nem szabad. Bár szerintem a FB-on sem hagyják szó nélkül a hozzáértőbb amatőrcsillagászok az ott írt valótlanságokat (nem FB-olok, de így gondolom). A moderátor nem azért moderátor, mert ő ért a legjobban a témához, hanem mert éppen az ilyen "ferde hajtásokat" kell lenyesnie.

Pl. a Kurucz Jani (Sidius) által felemlegetett állítólagos "dogmákat" (?) is ki lehetne beszélni itt, és helyre lehetne tenni higgadtan - bár engem is időnként elkap a gépszíj; a közelmúltban éppen Sanyi (Mizar) figyelmeztetett erre... De ehhez szükséges némi önkritika és a belátás képessége. Gézából ez (is) hiányzik. Többször, többen is kértük, hogy ha valamit nem ért, akkor inkább kérdezzen, vagy az álláspontját csak véleményként közölje. E helyett "szakértőként" tetszelegve állított brutális baromságokat. Jómagam több mint negyvenéves "amatőrcsillagászkodással" a hátam mögött sem megyek bele olyan vitákba, amikben nincs kellő ismeretem, tapasztalatom (pl. tükör- vagy lencsecsiszolás, elméleti fizika mélyebb rétegei, a "szépészeti asztrofotózás" legmélyebb bugyrai, stb.). Ilyen ügyekben inkább csak kérdezősködöm. Ami mellett kiállok, ott viszont szakmai vitába is beleállok, mert vannak megalapozott tanult vagy személyesen megtapasztalt ismereteim. Gézánál nem volt meg ez a választóvonal. Sajnos. E helyett rendszeresen parttalan és szubjektív vitákba bonyolódott, egy konkrét kérdésre sem válaszolt konkrétan, ugyanakkor tolta tovább a rögeszméit.

Egyetértek a kizárásával.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.10.23. 09:04

Kispénzűeknek lehetőség:

https://www.youtube.com/watch?v=Y_vhT9fOLjM
horadam
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.06.05. 23:00

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: horadam » 2019.10.23. 09:21

tobe_ írta:
2019.10.23. 09:04
Kispénzűeknek lehetőség:

https://www.youtube.com/watch?v=Y_vhT9fOLjM
Hát amennyiből megveszi a pvc csövet, fóliát, ragasztópisztolyt stb-t, annyiból kijön egy gyerek távcső is jófogásról. :))
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2019.10.23. 09:59

tobe_ írta:
2019.10.23. 09:04
Kispénzűeknek lehetőség:

https://www.youtube.com/watch?v=Y_vhT9fOLjM
Ez egészen zseniális! Gyönyörűen lehet vele demonstrálni a görbület változásának hatását a fókuszra, ezzel a távcső jellemzőinek változását, stb.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.10.23. 10:02

Vizi Péter írta:
2019.10.23. 09:59
tobe_ írta:
2019.10.23. 09:04
Kispénzűeknek lehetőség:

https://www.youtube.com/watch?v=Y_vhT9fOLjM
Ez egészen zseniális! ...
Nekem is nagyon tetszik!!! Egy középpontból kifelé sugarasan változó fóliavastagsággal még aszférikus felületet is lehetne modellezni... :D


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”