Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.11.18. 17:02

Ezeknek a nagy Platónoknak menyni volt az IQ-juk ?

Gyermekkorukban ők is ugyanúgy felfogták volna, a mai dolgokat, mint a mai gyerekek ?
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.11.18. 17:38

Tárgytalan, azt hiszem, hogy nem ide kellett volna írnom, ezért töröltem a témát! Üdv. Imre
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Imre 2018.11.18. 19:11-kor.
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.11.18. 18:07

Lehet az idegenek kapcoslatfelvételt próbáltak, csak a parabola antenna helyett a lakóházakat találták el. :) Vagy valami mini szupoernova robbant és a sugara vékony volt.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.11.18. 18:15

Imre!

Szerintem ez teljesen normális, és a video alatt hallható kommentár egy nagy bullshit...

A tűz terjedése és intenzitása nagyon, de akár brutálisan is eltérő lehet már igen rövid távolságokon is.
Pl. ahogy a szélirány is változik a tereptárgyak és domborzati viszonyok függvényében, úgy irányítja a tüzet is. Továbbá gyújtóforrás nem csak maga a tűz, és annak közvetlen hősugárzása lehet (ami csak rövid távolságokon belül veszélyes), de a szél által szállított izzó parázs- és pernyedarabok az aktív tűzgóctól egészen messze, akár több száz méterre is képesek fellobbantani valami száraz és könnyen gyulladó cuccot.
Így simán megtörténik, hogy az utcákkal körbevett telkek némelyike leég, míg a szomszédja nem.

Ha két telek között van egy út, de a telkek szélein csak füves területek vannak, akkor a tűz nem tud átugrani az úton, mivel az intenzitása kevés hozzá (hacsak nincs erős szél, ami épp arra fúj, és átviszi a parazsat). Ha viszont nagy lombkoronájú fák szegélyezik a telkeket, akkor a fák simán átviszik a tüzet. Többször láttam már olyan leégett területeket, ahol az aljnövényzet leégett, de a fák teljesen épek maradtak, mivel az aljnövényzet viszonylag alacsony volt. Nagyon sok tényezőtől függ, hogy hogyan viselkedik a tűz az adott helyen.

Ez a süketelés a videóban a kormányzati titkos fegyverről pedig bugyuta parasztság...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: .géza » 2018.11.18. 18:56

Egely erről beszélt . Lehet spekulálni. https://www.youtube.com/watch?v=GmnzcPTP8iQ A kérdéses könyvről van itt szó.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.11.18. 22:33

Attila! https://www.youtube.com/watch?v=7QgHkAegYd4 Zöld környezet közepén egymástól távol porig rombolt "égett?" építmények körülötte teljesen épen maradt zöldelő fák és más épületek láthatóak. Ezt mivel magyaráznád? Nézzed meg jó alaposan a drón felvételt, és elemezzed! Én is tanultam fizikát, de olyan hatásról, amely egy fát a háncs alatt belülről gyújtott volna ki, arról csak hallani sem hallottam. Ma persze a mikróhullámok esetleg képesek lennének rá, de mekkora teljesítmény kell hozzá? Belülről a nedves fában akkora örvényáramot gerjeszteni, hogy lángralobbanjon, és körülötte a háncsa ki ne gyulladjon, ahhoz nagyon rövid idő alatt besugárzott rettenetes nagy teljesítmény kellene! Ha jól emlékszem, akkor ilyen teljesítményt nem lehet csak úgy amatőr módszerekkel előállítani. Te például képes lennél egy karvastagságú élő fácskát belülről kigyújtani, úgy, hogy a nedves belseje az épen maradt háncs repedésein keresztül vörősen izzani látszódjon? Ugye, hogy itt valami nem egészen stimmel, mert a tűzoltók szerint ilyen tűz nem létezik a természetben! Nem tud kialakulni, mert még 10 villámcsapás energiája sem tudná létrehozni! Sok tüzet láttak már, és oltottak is, gázt és villamos-, meg erdő és egyéb tüzeket, de ilyen belülről kigyulladt fáról nem is hallottak! Kicsit kutatgattam, és úgy érzem, hogy van valami igaz abban, amit írtál, de itt sokkal másabb a helyzet, nagyságrendekkel nagyobb energia kell egy ilyen tűzhöz, sőt, nem is csak közönséges hő, hanem okozatként erősen koncentrált és valamilyen hullámtermészetű. A tökéletes égéshez sok oxigén kell, márpedig az a füstös környezetben nincs. Azért kormos minden, mert tökéletlen az égés. A felvételen a szomszéd zöldelő fán, avagy a porig"égett" építmények körül épen maradtak falain nincs koromnak nyoma! Mitől volt olyan tökéletes ilyen szűk helyen az "égés", hogy a magas hő még az alu felnit is megolvasztotta? Nem sima tűzeset, az már kiderült! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2018.11.19. 08:52

Egy tűzoltót kell megkérdezni, ő ért hozzá.
star rover
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2016.07.07. 08:52

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: star rover » 2018.11.19. 08:58

tobe_ írta:
2018.11.18. 17:02
Ezeknek a nagy Platónoknak menyni volt az IQ-juk ?

Gyermekkorukban ők is ugyanúgy felfogták volna, a mai dolgokat, mint a mai gyerekek ?
Nem az a kérdés, hogy ezek a gondolkodók felfogták volna a mai dolgokat, hanem az, hogy a mai emberek képesek-e felfogni azt, amit ők. Nehogy azt hidd, hogy amiért ezeknek az embereknek a tartalmi tudása kevés volt a ma emberével összehasonlítva, nem tudtak gondolkodni. Épp ellenkezőleg: mivel kevés volt tartalmi tudásuk, arra kényszerültek, hogy gondolkodjanak. Szemben a mai kor emberével és gyerekével. Olvasd el például a Parmenidész című dialógusát (ha jól emlékszem, akkor a háromkötetes Platón harmadik kötetében van, mivel a kései, fajsúlyosabb írásai közé tartozik), melynek centrális témája a lét. Valószínüleg bele fog törni a bicskád. És Platón még rendkívül könnyű olvasmány mondjuk egy Hegelhez képest. Ezeket az idealista filozófusokat én a mai kor matematikusaival rokonítom, akik pl. azon dolgoznak, hogy bebizonyítsák a Riemann-sejtést vagy a Poincaré-sejtést vagy Fermat utolsó tételét (ez utóbbi kettő már sikerült).
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: .géza » 2018.11.19. 09:25

Imre bogarat ültetett megint a fülembe, tovább próbálkozva sok ellene-mellette dolgot lehet a neten találni.http://christianobserver.net/how-and-wh ... w-created/ Egy nekem biztos, az általában ismert klasszikus dolgokat még a fizikában is, sok helyütt mára felülirták. Bolondok lennének szétkiabálni, profit titkot. Mi sem tennénk gyakran. https://www.google.hu/search?hl=en&tbm= ... MG2GePm9jM: ( a négy fiu kedvéért, biztos az eV-t is...hogyidecsusztassam.) Itt "első kézből" : http://christianobserver.net/judy-wood- ... 9-11-2016/ Oszt kinek higgyek. Várom Attilát.
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2018.11.19. 14:39

Imre írta:
2018.11.18. 22:33
Attila! https://www.youtube.com/watch?v=7QgHkAegYd4 Zöld környezet közepén egymástól távol porig rombolt "égett?" építmények körülötte teljesen épen maradt zöldelő fák és más épületek láthatóak. Ezt mivel magyaráznád? Nézzed meg jó alaposan a drón felvételt, és elemezzed! Én is tanultam fizikát, de olyan hatásról, amely egy fát a háncs alatt belülről gyújtott volna ki, arról csak hallani sem hallottam. Ma persze a mikróhullámok esetleg képesek lennének rá, de mekkora teljesítmény kell hozzá? Belülről a nedves fában akkora örvényáramot gerjeszteni, hogy lángralobbanjon, és körülötte a háncsa ki ne gyulladjon...............Te például képes lennél egy karvastagságú élő fácskát belülről kigyújtani, úgy, hogy a nedves belseje az épen maradt háncs repedésein keresztül vörősen izzani látszódjon? Ugye, hogy itt valami nem egészen stimmel, mert a tűzoltók szerint ilyen tűz nem létezik a természetben! Nem tud kialakulni, mert még 10 villámcsapás energiája sem tudná létrehozni! Sok tüzet láttak már, és oltottak is, gázt és villamos-, meg erdő és egyéb tüzeket, de ilyen belülről kigyulladt fáról nem is hallottak!

Ez a fa karvastagsagnal kisse szelesebb.
Azert en el tudom kepzelni, hogy ha ebben a faban, a kergen volt egy odu, vagy tobb, akkor ott egy bejutó parázs igenis begyujthatta hosszati iranyban ezt a fát.
Mert azert vegyük eszre, ez a fa nem egy mai darab volt. Velhetőleg az evgyűrűk centruma is felhasadt mar, esetleg repedesek lehettek benne, ott a legszarazabb Hiszen tudjuk; a fa élő szovete kozvetlen a kereg alatt van. Na ez egett ki legutoljara. Persze ez csak egy elmelet.


Az epuletek? Lehet valami piromanias team a zavarosban halászott, es gyujtogatott pluszban. :?
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”