Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2019.12.26. 20:38

Atomot neki.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.12.26. 21:03

Vagy lepkehálót, jó hosszú nyélen... :lol:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.02.10. 22:12

Mivel ez a téma az eredeti csillagászati témájú kávézótól már csevegővé avanzsált (vagy degradálódott, mindenki döntse el maga), itt válaszolnék mizar távcsöves témában kezdődött felvetésére:
mizar írta:
2020.02.10. 21:05
Ha megnézzük a hasonló amatőrcsillagász fórumokat, még a Csillagvárosnál népesebb (nem nehéz népesebb fórumot találni) fórumokon is jól elvannak bármilyen képpel és névvel.
https://www.cloudynights.com/topic/6937 ... endations/

Az Astrotreffen kép sincs a fórumozókról (miért is lényeges ez?) de értelmes szakmai beszélgetés annál több.
http://www.astrotreff.de/topic.asp?TOPIC_ID=246200

Én magam nem igazán értem, miért ennyire fontos ez?
Biztos, hogy egymást akarjuk nézegetni?
10 éve vagyok itt ezzel a névvel, eddig nem volt ez probléma.
Szerintem pont, hogy a népesebb helyeken veszik el az értelme, kisebb társaságban pedig megnő. Kis országunkban még a távolság sem választ el minket, nem úgy, mint az említett fórumokon. Bár nem nálam merült fel az igény erre, de alkalmazkodtam, nem fáj közzé tenni a nevem. Így is épp eleget "vesz el az emberből" az internet.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
szoja
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2018.04.10. 19:48

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: szoja » 2020.02.10. 22:18

Attila írta:
2020.02.10. 20:42
Bocsi, hogy beleszólok az istentiszteletbe, de egy fotóval, vagy saját névvel ez elkerülhető lett volna...


MDA
/off

Nagyon off leszek, remélem nem kapok érte, de erre érintettség okán hadd reagáljak én is:

1. Amikor regisztráltam nem volt sehol sem előírva, hogy kötelező azt a teljes nevemmel megtennem. Amúgy ez is GDPR-téma, nem is kicsit...
2. Én próbáltam saját képet feltenni avatarnak, nem sikerült, pedig IT-s vagyok (nem mintha amúgy erre szükség lenne, de azért leírom). Akárhogy próbálkoztam sehogy se lehetett, maximum ilyen 100x50 pixeles bélyegképet, de valamiért egy hét után az is eltűnt. Valószínűleg a ti képeitek még a korábbi rendszerbe lettek feltöltve, azért működik. Írtam is az adminoknak a problémáról, azóta is várom a választ.
Fehér Tamás
Explore Scientific 102/714 CF APO
Olympus DPS-I 10x50
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2020.02.10. 22:25

szoja írta:
2020.02.10. 22:18
Attila írta:
2020.02.10. 20:42
Bocsi, hogy beleszólok az istentiszteletbe, de egy fotóval, vagy saját névvel ez elkerülhető lett volna...


MDA
/off

Nagyon off leszek, remélem nem kapok érte, de erre érintettség okán hadd reagáljak én is:

1. Amikor regisztráltam nem volt sehol sem előírva, hogy kötelező azt a teljes nevemmel megtennem. Amúgy ez is GDPR-téma, nem is kicsit...
2. Én próbáltam saját képet feltenni avatarnak, nem sikerült, pedig IT-s vagyok (nem mintha amúgy erre szükség lenne, de azért leírom). Akárhogy próbálkoztam sehogy se lehetett, maximum ilyen 100x50 pixeles bélyegképet, de valamiért egy hét után az is eltűnt. Valószínűleg a ti képeitek még a korábbi rendszerbe lettek feltöltve, azért működik. Írtam is az adminoknak a problémáról, azóta is várom a választ.
Továbbra sem kötelező, sem a név, sem a kép. Csak hogy tiszta legyen. Ellenben azt is el kell fogadni, hogy valaki, aki vállalta nevét/arcát, azt írja, hogy nem tölt fel képet "idegennek", mert nem ismeri, nem tudja ki ő. Ez ilyen.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2020.02.11. 03:09

Ahogy Tüsi is írta, a jelenlegi fórumon nem változik semmi, amíg az új ki nem alakul. Hogy az új milyen lesz, az meg még nagyon képlékeny.

A kérdéses tárgykörrel kapcsolatosan az alábbiakban szigorúan a saját magánvéleményemet írom le.

Ha valaki beazonosíthatatlan a neten, az teljesen másképp viselkedik, mintha fennállna a "veszélye" annak, hogy felismerhetik. Ezt nem csak én mondom, de széles körű pszichológiai, szociológiai tapasztalat. (Bár a kiber-rendőrség által mindenki beazonosítható, de most maradjunk a hétköznapoknál.) Egyszerűen ilyen az emberi természet; legalábbis a legtöbb embernél. Gátlástalanabb, erőszakosabb, hazudósabb stb.

Ezért volna jó szerintem, ha mindenki önként vállalná a regisztrációval a személyazonosságát (nyilván nem igazolványszámmal :x , csak lehessen tudni, hogy valójában ki az illető). Egyébként az önkéntes információ-megosztás nem "GDPR-téma". De fordítsuk meg a kérdést: őszintén nem is értem, hogy valaki miért nem hajlandó felfedni a kilétét. Ez szerintem alapból valamilyen hátsó szándékot feltételez, akár csak tudat alatt is. Ha valaki nem nyílt sisakkal megy be egy helyiségbe, nem meri megmutatni magát, az valami rosszban sántikál. Az utcán kik húznak fel a teljes arcot fedő sísapkát? Akik agresszívak, vagy akik félnek. Egyik sem egészséges...

Nem a nick névről van szó. Mizar, cbo, Tüsi, MDA stb., egy rakat nick-név, akik saját nevükkel, vagy adott esetben fotójukkal is megjelennek a hozzászólásokban.

Természetesen lehet hazudni is a regisztráció alkalmával; lehetnék én is pl. Üdvös Hajnalka, egy szexi fotóval megtámogatva. De nyilván nem ez a cél. Hogy hogyan ellenőrizhető a valóság, azt nem tudom, hátha találunk rá valami normális megoldást.

De ha mindenki ellene van, és inkább elhagyják a fórumot, akkor én sem akarom ezt erőltetni, bár ku....ra nem értem, hogy mi ezzel a baj egy "szakmai" fórumon...
Őszintén örülnék, ha valaki racionális magyarázatot adna a titkolózásra (ez nem egy szexshop fóruma...).


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2020.02.11. 10:57

Egyetértek!
Csak a tarjáni büfétalálkozót példaként hozva, mennyivel jobb volt, hogy meg tudtuk szólítani egymást és akik találkoztunk, azóta tudjuk személyhez kötni a hozzászólásokat.
Egyáltalán nem ördögtől való a felvetés.
Szerintem.

D.Laci
ui.: Az igaz, hogy valóban csak egészen kisméretű kép feltöltését engedi a rendszer.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
szoja
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2018.04.10. 19:48

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: szoja » 2020.02.11. 11:27

Tüsi írta:
2020.02.10. 22:25
szoja írta:
2020.02.10. 22:18
/off

Nagyon off leszek, remélem nem kapok érte, de erre érintettség okán hadd reagáljak én is:

1. Amikor regisztráltam nem volt sehol sem előírva, hogy kötelező azt a teljes nevemmel megtennem. Amúgy ez is GDPR-téma, nem is kicsit...
2. Én próbáltam saját képet feltenni avatarnak, nem sikerült, pedig IT-s vagyok (nem mintha amúgy erre szükség lenne, de azért leírom). Akárhogy próbálkoztam sehogy se lehetett, maximum ilyen 100x50 pixeles bélyegképet, de valamiért egy hét után az is eltűnt. Valószínűleg a ti képeitek még a korábbi rendszerbe lettek feltöltve, azért működik. Írtam is az adminoknak a problémáról, azóta is várom a választ.
Továbbra sem kötelező, sem a név, sem a kép. Csak hogy tiszta legyen. Ellenben azt is el kell fogadni, hogy valaki, aki vállalta nevét/arcát, azt írja, hogy nem tölt fel képet "idegennek", mert nem ismeri, nem tudja ki ő. Ez ilyen.
Köszönöm a választ, bár nem teljesen értem, miért kellett 200-as betűmérettel írni. Nyilván nem gondoltam komolyan, hogy kötelező lett volna teljes civil névvel regisztrálni. A dolog abszurditására kívántam rávilágítani, a másik topikban erről volt szó. Amúgy én nem mondanám, hogy bárkit is ismernék, ha oda van írva a neve és még fotója is van. Ráadásul ez önmagában nem garancia semmire sem, mivel az internetről beszélünk - de ezt majd a megújítás topikban ki fogom fejteni részletesebben.

A fényképes kérdésemre amúgy nem kaptam választ, pedig még szeptember 9-én írtam az adminnak. Idézem magam:

"Kedves Adminok,

Avatar beállításnál tényleg 80x80 pixel a maximális méret? Ha igen, hogyan lehetséges, hogy több fórumozónál is ennél nagyobb felbontású kép szerepel?
Előre is közönöm a választ!

üdv,
Tamás"

Én igazán szeretnék érttékelhető képet feltölteni, de ez a méret semmire sem elég. Ráadásul, mint írtam, feltöltés után néhány nappal el is tűnt. Szóval ha már felmerül, hogy vállaljuk az arcunkat, akkor jó lenne, ha nem lenne technikai akadálya.
Fehér Tamás
Explore Scientific 102/714 CF APO
Olympus DPS-I 10x50
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: mizar » 2020.02.11. 11:53

A regisztrációt a régi fórumon is volt aki becsülettel megcsinálta, de sokan nem.
Rengetegen születtek 1980. 01. 01-jén, azt hiszem az volt az alapbeállítás, és sok regisztrálónak volt kitalált neve.
De azok a regisztráláson kívül semmi mást nem csináltak, az aktív fórumozók küzül pedig simán ki lehetett szűrni a trollokat.
Eddig is, és ezután is. De mi is az alapvető fontossága ennek az egésznek? Az, hogy Tarjánban megismerjük egymást? Vagy máshol?
Én látásból már mindenkit ismerek, még sötétben is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mizar 2020.02.11. 11:56-kor.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: mizar » 2020.02.11. 11:56

mizar írta:
2020.02.11. 11:53
A regisztrációt a régi fórumon is volt aki becsülettel megcsinálta, de sokan nem.
Rengetegen születtek 1980. 01. 01-jén, azt hiszem az volt az alapbeállítás, és sok regisztrálónak volt kitalált neve.
De azok a regisztráláson kívül semmi mást nem csináltak, az aktív fórumozók küzül pedig simán ki lehetett szűrni a trollokat.
Eddig is, és ezután is. De mi is az alapvető fontossága ennek az egésznek? Az, hogy Tarjánban megismerjük egymást? Vagy máshol?
Én látásból már mindenkit ismerek, még sötétben is.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”