Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.09.17. 09:08

Tegnapelőtt az LRO szonda felvételeire ránéztem tök véletlenszerűen, rögtön találtam is egy UFO arcot, plusz mellette nem messze is furcsa objektumok vannak, nem kráter, nem kőtörmelék, eléggé mesterséges építmény kinézete van, jól el is röhögtem magam. :)

Amúgy érdekes, hogy a kráterek sokjában van egy csomó fényes kősziklaszerűség olyan 1-10 méteres méretekben.

Jó nézegetni.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.09.21. 21:27

A Pán spermia elmélethez képest nem sokkal nagyobb az esélye egy élet kialakulásának a Naprendszeren belül bármely bolygón ?

Azt a 2. Ouamua nevű objektumot meg ha akarják simán utolérik most is, ha valaki nem tudná a a katonai járművek, űrhajók is évtizeddel fejlettebbek, mint amit a sima asztronauták használnak. :)

A Földön kívül keringő feltöltött üzemanyag tartályok garmadájával kell már hogy rendelkezzenek, ha én 3 évesen már ilyeneken gondolkodtam, ezelőtt 50 éve. :)

Mi a véleményetek ?
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.09.21. 21:53

Eleven gyerek lehettél. Aranyos.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2019.09.21. 21:57

:D
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.09.21. 22:19

Én is aranyos gyerek. Az első, jövőről elképzeléseim alapjául Méray-Horváth és Koszter atya könyvek szolgáltak. Nyolcévesen. Akkor már távcsöveztünk üstököst is apámmal. Azt is képzeltem, a holdban élnek valamik. Sztrókai Kálmán könyvből szerelt galileimmel lestem is őket. Ma is..
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.09.22. 20:08

"Már megbocsáss, de ez butaság. Nem érzelmi alapon működik a fórum.
Tüsi nem azért tiltotta le Gézát, mert pl. tetszik neki a rövid akromát." irta Attila az elöbb Sidiusnak az APO refraktoroknál. Hogy tudjátok, azóta itt a 78.lapon nagy radirozások történtek. Tüsi tett fel javaslatot amit indokolatlannak tartottam amit utánam V.Péter is. Tüsi hatalmánál fogva csak engem penderitett ki azonnal. Közkivánatra, jelezte. Tényleg nem a SW 70/500 ajánlgatása miatt. Egy kényes kérdés feltevése miatt lettem kizárva.
Avatar
Tüsi
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2018.04.07. 15:29

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Tüsi » 2019.09.22. 20:29

.géza írta:
2019.09.22. 20:08
"Már megbocsáss, de ez butaság. Nem érzelmi alapon működik a fórum.
Tüsi nem azért tiltotta le Gézát, mert pl. tetszik neki a rövid akromát." irta Attila az elöbb Sidiusnak az APO refraktoroknál. Hogy tudjátok, azóta itt a 78.lapon nagy radirozások történtek. Tüsi tett fel javaslatot amit indokolatlannak tartottam amit utánam V.Péter is. Tüsi hatalmánál fogva csak engem penderitett ki azonnal. Közkivánatra, jelezte. Tényleg nem a SW 70/500 ajánlgatása miatt. Egy kényes kérdés feltevése miatt lettem kizárva.
Géza te nagyon nem érted miért lettél kitéve 1 hónapra. Igyekeztem elmagyarázni, nem fogtad fel. A topicot a chatről amit létrehoztam nem azért töröltem, mert nem támogattad te és V. Peti, hanem mert több privát levélváltás után megértettem Péter álláspontjának értelmét és tárgytalanná vált a dolog. Azóta egyébként más jelezte már felém, hogy szerinte jó ötlet lenne, de nem hozom fel újra, majd ha igény támad rá.

Ne kezdd el megint a kínlódást.

A neked írt privát üzeneteim pedig azért privátak, mert neked szólnak (ezért töröltem innen amikor bemásoltad). Tartsd tiszteletben és ne másolgasd be a fórumra. Köszönöm.
Tüsi (Tóth Csaba) - moderátor
--
KépOmegon Dobson ProDob N 203/1200
7mm SW Sky Panorama UW (82°) - 15mm SW Sky Panorama UW (82°) - 32mm Omegon SWA 2”
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.09.22. 22:29

"Ne kezdd el megint a kínlódást." ?? Nem kinlódtam egy pillanatig sem. Ez ép rád jellemző. Nem privát, Fórumról törölt dolgokról beszélek. Órákig fentvoltak. A mindenható gondosan törölte. Itt megint egy aznapról: (az elöbbitől eltünt a csatolmány)
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: .géza » 2019.09.22. 22:37

Na, ebből baj lesz ( a megint törlés..), búcsuzhatok újra ?
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2019.09.22. 22:43

Géza, ez nem lelki segélyszolgálat, hanem szakmai fórum.
Moderátor pedig azért van, hogy erre figyeljen.
Ha valami nem tetszik ezzel kapcsolatban, akkor ezt vele rendezd, magán levelezésben. Ez nem demokrácia, nem szavaztathatod meg a többieket, hogy mit gondolnak róla.

Továbbá a moderátor esetleges fenti levelezése veled nem tartozik senki másra, Tüsi teljes joggal várja ezt el, és törli, én is úgy gondolom.
A fentieket vagy megérted és elfogadod, vagy számolnod kell a következményekkel.

Én ugyanolyan "mezei fórumos" vagyok, mint bárki más, de átérzem Tüsi nehéz helyzetét veled kapcsolatban...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”