Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.11.13. 16:12

A reggeli UFO hír hova tűnt el mindenhonnan ? Az Írországos, csak nem valami átverés volt és leszedték ?
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.11.13. 16:24

tobe_ írta:
2018.11.13. 16:12
... csak nem valami átverés volt és leszedték ?
Egy UFO-s hír csak átverés lehet (akár szándékos, akár "vétlen"), bárhol, bármikor... Szerintem.
Lásd: Drake-formula (a teljes változat).


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: cbo » 2018.11.13. 16:46

Attila írta:
2018.11.13. 16:24
tobe_ írta:
2018.11.13. 16:12
... csak nem valami átverés volt és leszedték ?
Egy UFO-s hír csak átverés lehet (akár szándékos, akár "vétlen"), bárhol, bármikor... Szerintem.
Lásd: Drake-formula (a teljes változat).


MDA
Ha lattad a Contact cimu orok darabot, akkor nezdd meg a 2018-as UFO-t is.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.11.13. 16:57

Attila írta:
2018.11.13. 16:24
tobe_ írta:
2018.11.13. 16:12
... csak nem valami átverés volt és leszedték ?
Egy UFO-s hír csak átverés lehet (akár szándékos, akár "vétlen"), bárhol, bármikor... Szerintem.
Lásd: Drake-formula (a teljes változat).


MDA
Az lehet, viszont pont ma délután beszéltem egy nemrég óta ismerőssel, aki gömbvillámot látott a saját szemével, érdekes lehetett.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.11.13. 22:28

cbo írta:
2018.11.13. 16:46
Ha lattad a Contact cimu orok darabot, akkor nezdd meg a 2018-as UFO-t is.
Természetesen láttam a Contact-ot (kb. ötször, fel is vettem :D ), és szívesen megnézem az UFO-t is - bár első netes tájékozódásaim alapján meglehetősen vegyes volt a fogadtatása...
De azt nem értem, hogy bármilyen UFO-s film mit változtat a Drake-formulán. :shock:


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
cbo
Hozzászólások: 1536
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:55

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: cbo » 2018.11.13. 22:48

Nem, nem valtoztat sok mindent hanem kisse mas osszefugesbe helyezi a temat. Pl a kevesbe ismert Kardasev-skala szempontjabol.

Bar ez a Drake-formula is erdekes, kulonosen az uj exobolygo felfedezesek szempontjabol. Gondolok itt arra, hogy nem eleg exobolygot felfedezni, hanem kelloen nyugodt csillagot is kell talalni, utana pedig a lakhatosagi zonaban kell lennie egy lehetoleg nem Jupiter meretu bolygonak. Na most a felfedezett exobolygoknak vsak a toredeke teljesiti ezt...

Viccesen beszelgettunk errol Dr Csizmadia Szilard (DLR) baratommal, hogy az osszes felfedezett es ismert bolygorendszer kozul csak egy hasonlit a mi naprendszerunkre. Maga a naprendszer...

Ugyhogy kell vmit csinalni azzal a Drake-formulaval, mert vmi nem az igazi.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.11.13. 23:10

cbo írta:
2018.11.13. 22:48
... Ugyhogy kell vmit csinalni azzal a Drake-formulaval, mert vmi nem az igazi.
Tudomásom szerint az eredeti Drake formula csak egy többparaméteres függvény, így teljesen jó.
Azaz nincsenek benne konkrét számok, csak az egyes szűkítő feltételeknek a szorzótényezői. Így a tudomány mindenkori állásának megfelelően lehet kitölteni, és a szerint adja a lehetséges szinkron civilizációk számát.
Ha tehát Drake idejéhez képest a mostani exo-bolygó kutatási eredmények fényében úgy tapasztaljuk, hogy az élhető (Föld-szerű) bolygók számaránya jóval kisebb a Drake által feltételezetthez képest, akkor csökkentsük le az adott szorzótényezőt, és nyilvánvalóan sokkal kisebb szám jön ki a végén.

Amivel viszont a Drake formula nem tud mit kezdeni (de senki más sem a Földön...), az az, hogy a szén-alapú, szerves molekulákra épülő biológián kívül létezik-e más életforma is a világegyetemben...
Erről - tudomásom szerint - lövése sincs senkinek (legalábbis a fantázián túl), így nem is becsülhető.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.11.14. 09:12

Nekem van egy olyan érzésem, hogy fejlett velünk egy időben létező civilizált élteforma nem lehet valami túl gyakori, legalábbis pár milliárd fényéven belül. :)

Tehát, ha meg akarjuk magunkat menteni, akkor mástól nem várhatjuk a segítséget, mert nem érnek ide időben.
.géza
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2018.07.10. 15:15

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: .géza » 2018.11.14. 10:02

Tehát, ha meg akarjuk magunkat menteni, akkor mástól nem várhatjuk a segítséget, mert nem érnek ide időben.
[/quote]

Aztán tényleg segiteni akarna ? A biológiai kisérletek hallatán (embert ugye nem...) vannak gondolataim, ha magam köré nézek vajon találkozhatom felturbózott a régihez csak hasonló emberrel. Semmi sem lehetetlen. Új értékrendek erőltetésére gondolok amik beépültek a "civilizációnkba". Valami történik, amit fiatalabb koromban elképzelhetetlennek tartottam. Talán az ember igy próbál kimászni az elkerülhetetlenből. Az utóbbi ötven év fejlődése (?) minden korábbi képzeletem felülmúlta. Próbálok magyarázatot találni. Alien ? A multkori bevonatok mit változtatnakra érdekest találtam :https://pixinfo.com/wp-content/uploads/ ... lenses.pdf micsoda szenvedés volt logarléccel kiszámolni...azért ma sem tudom, befolyásolja-e a mai tecnikája (nanofélék) a lencsék csiszolásának - iveinek - változtatását az üvegtipusok miatt is.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2018.11.15. 23:00

Attila írta:
2018.11.13. 23:10

Amivel viszont a Drake formula nem tud mit kezdeni (de senki más sem a Földön...), az az, hogy a szén-alapú, szerves molekulákra épülő biológián kívül létezik-e más életforma is a világegyetemben...
Erről - tudomásom szerint - lövése sincs senkinek (legalábbis a fantázián túl), így nem is becsülhető.

MDA
Lövése sokaknak van. Elágazó , és hosszú láncú molekulákra van szükség az élethez. Erre a szénen kívül csak a szilícium tűnik alkalmasnak. De csak tűnik: nem lehet belőle olyan bonyolult molekulákat csinálni, mint amelyek az élethez szükségesek. A szilíciumból legfeljebb kenőolajat lehet csinálni. Nem életet.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”