Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1694
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.02.08. 17:17

mephi írta:Az EP kezdeményezte az óraátállítás felülvizsgálatát

https://index.hu/kulfold/ep/2018/02/08/ep_oraatallitas/


Érdekes hogy ez minden évben felmerül. ( Bocsánat hogy nem esztendőt írtam - szándékosan, nem tartozom a következetesen ezt használók táborához. Már kokárdát sem hordok, de ez nem politika, csak elhatározás.)
És soha nem változik semmi. Tudom, és-sel nem kezdünk mondatot.
Ebben az évben hazudtoljanak meg!

D.Laci
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára D.Laci 2018.02.08. 17:39-kor.
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.02.08. 17:28

Attila írta:
Frigyes írta: Nem véletlen a Roadster volt a raktérben és nem 2 tonna beton.


Furcsa a logikád, Frigyes.
Egy fölösleges dologgal miért egy még fölöslegesebbet állítasz szembe???
MDA

Azért akkora hülyeséget csak nem mondtam, még ha a már kitárgyalt okokból nem is túl etikus a kocsi. A forrást nem tudom betenni, mobilról pötyögök, de egy angol nyelvű autós szaklap (nyilván nem autentikus forrás, de talán nem hülyeség) boncolta a témát. Nem vita kedvéért írom mindezt, csak most olvastam:
“...“Test flights of new rockets usually contain mass simulators in the form of concrete or steel blocks....”
Nyilván nem szépíti a tényt, hogy egy felesleges szeméttel több kering kint.
Megvan a forrás: http://www.motortrend.com/news/like-roc ... ter-space/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Frigyes 2018.02.08. 17:37-kor.
Üdv: Frigyes
Avatar
D.Laci
Hozzászólások: 1694
Csatlakozott: 2015.09.22. 17:09

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: D.Laci » 2018.02.08. 17:35

"Frigyes"
“...“Test flights of new rockets usually contain mass simulators in the form of concrete or steel blocks....”
Nyilván nem szépíti a tényt, hogy egy felesleges szeméttel több kering kint."



De legalább nem Föld körüli pályára szánták...

D.Laci
Rend a lelke mindennek. A fejekben is!
ESPRIT 150/1050 APO triplet + NEQ6-Pro mech. ; MEADE 254/2500 LX200GPS SC ; APM MS16x80 ED bino MDA féle állványon; Delta Optical Extreme 10x50 ED bino
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.02.08. 17:40

Így igaz, valaki más fejére esik. Csak hogy ET is élvezze, ne csak mindig haza telefonáljon. :mrgreen:
Üdv: Frigyes
viragviko
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017.08.04. 21:44

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: viragviko » 2018.02.08. 17:43

D.Laci írta:
mephi írta:Az EP kezdeményezte az óraátállítás felülvizsgálatát

https://index.hu/kulfold/ep/2018/02/08/ep_oraatallitas/


Érdekes hogy ez minden évben felmerül ( bocsánat hogy nem esztendőt írtam - szándékosan, nem tartozom a következetesen ezt használók táborához. Már kokárdát sem hordok, de ez nem politika, csak elhatározás.).
És soha nem változik semmi. Tudom, és-sel nem kezdünk mondatot.
Az idén hazudtoljanak meg!

D.Laci


Sziasztok!

Kíváncsi vagyok olyanok véleményére, akik értik a csillagászatot. Tényleg évente felmerül ez a téma, talán tavasszal kevésbé, mert akkor később megy le a nap, azt meg szeretik az emberek :)
Szerintetek jó az átállítás, vagy nem?

Szerintem nem rossz dolog. A nappalok hossza adott, azt a szélességi kör meghatározza. A nyári óraátállítással szerintem jól járunk, mivel este későn megy le a nap, reggel viszont nem kel túl korán. Az idei évkönyv szerint 4:45 a legkorábbi napkelte Budapesten. Ez 3:45 lenne átállítás nélkül, amit nem igen tudnánk kihasználni. Gyakorlatilag a napkelte időpontját szűkebb sávba teszi, viszont a délutánt nyáron, amikor sokat van szabadban az ember, meghosszabbítja. Én hagynám ezt, még ha az áram spórolása nem annyira jelentős már (ez szokott manapság az érv ellene lenni). Azon már lehet vitatkozni, hogy a közép európai időben maradjunk, vagy menjünk a kelet európaiba. Kelet európai időzónában télen 8 után kelne a nap reggel, ami nem volna túl jó szerintem.

Üdv,
Viktor
viragviko
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017.08.04. 21:44

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: viragviko » 2018.02.08. 17:55

Sziasztok!

Eddig nem követtem a SpaceX munkásságát, csak most felfigyeltem a kilövésre. Végig is néztem online, meg azóta is olvasom a híreket. Musk nyilatkozata szerint 50-50% volt az esély a sikeres kísérletre. Sokan azon a véleményen vannak, hogy nem lett volna ember, aki ilyen esélyek mellett a műholdját, műszerét, stb... felbocsájtotta volna. Így mindenképpen egy tömegszimulátorra volt szükség. Szerintem ötletes dolog a betonkocka vagy 2 m3 víz helyett a régi Teslát felküldeni. Nem tudom mennyire rontja ez a bolygóközi űrszemét helyzetét, de megkockáztatom, hogy nem nagyon.
Úgy olvastam, hogy a 2 fokozat (a háromból), ami visszatért, már újrahasznosított volt. Egy cikkben azt írták, hogy a Falcon Heavy ára 90 millió $, míg a Nasa 2022-re (ha jól emlékszem) tervezett Marsi rakétája nagyságrendileg 1 milliárd $!
Állítólag a SpaceX akar űrturistákat is a Hold köré vinni, ezzel én sem tudok egyetérteni. Viszont a Marsra való eljutás már érdekesebb. Attól félek a jelenlegi trendeket folytatva, az emberiség túlélésének fontos feltétele a több bolygós életforma.

Üdv,
Viktor
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2460
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: mephi » 2018.02.08. 18:21

viragviko írta:... Szerintem nem rossz dolog....


Én nagyon nem szeretem (függetlenül gazdasági, vagy észlelő csillagászati hatásaitól - bár ez utóbbira szerintem semmilyen hatással nincs).
Kifejezetten örülnék, ha nem lenne óra állítgatás.
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.02.08. 20:17

viragviko írta:Sziasztok!

Eddig nem követtem a SpaceX munkásságát, csak most felfigyeltem a kilövésre. Végig is néztem online, meg azóta is olvasom a híreket. Musk nyilatkozata szerint 50-50% volt az esély a sikeres kísérletre. Sokan azon a véleményen vannak, hogy nem lett volna ember, aki ilyen esélyek mellett a műholdját, műszerét, stb... felbocsájtotta volna. Így mindenképpen egy tömegszimulátorra volt szükség. Szerintem ötletes dolog a betonkocka vagy 2 m3 víz helyett a régi Teslát felküldeni. Nem tudom mennyire rontja ez a bolygóközi űrszemét helyzetét, de megkockáztatom, hogy nem nagyon.
Úgy olvastam, hogy a 2 fokozat (a háromból), ami visszatért, már újrahasznosított volt. Egy cikkben azt írták, hogy a Falcon Heavy ára 90 millió $, míg a Nasa 2022-re (ha jól emlékszem) tervezett Marsi rakétája nagyságrendileg 1 milliárd $!
Állítólag a SpaceX akar űrturistákat is a Hold köré vinni, ezzel én sem tudok egyetérteni. Viszont a Marsra való eljutás már érdekesebb. Attól félek a jelenlegi trendeket folytatva, az emberiség túlélésének fontos feltétele a több bolygós életforma.

Üdv,
Viktor


Az a baja az emberiségnek, hogy a Paradicsomban van és nem értékeli eléggé ezt, nem tanulta meg, hogy jöhetnek még szűkösebb idők is. Ha itt nem él túl, máshol sem fog. Mivel utazgatni annyi energiába és veszéllyel jár, hogy több ezerszer, ha nem milliószor többe kerül elmenni egy másik bolygóra is, mint ahol most van.
Avatar
Vénkertész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.08.18. 23:52

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Vénkertész » 2018.02.08. 21:03

dzsobacsi
Nem idézgetek, úgy is tudod miről van szó. A "kísérlet" intő példa arra, hogy pénzzel bármit meg lehet tenni. Ezután egy szaúdi milliárdos, majd egy kínai, stb is felküld valami státusz szimbólumot, mert joga van hozzá.
Az idézett soraimban sajnálom, tényleg sok hiba van. Itt is arról van szó: 1. pénzzel meglehet bolondítani egy európai országot (Ukrajna). 2. Pénzzel meglehet bolondítani egész Európát. 3. ... . Ez nem politika, hanem realizmus.
Avatar
tobe_
Hozzászólások: 2112
Csatlakozott: 2013.01.02. 00:10

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: tobe_ » 2018.02.08. 21:17

Azt nem tudom, hogy ha az EU ad pénzt térkő építésre vajon csillagvizsgálókra nem ad ?
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”