Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.07. 14:33

f.lorand írta:
Attila írta:
f.lorand írta:... Erkölcsös v. etikus marketing? Létezik egyáltalán még ilyen?
MDA


Nem létezik. Igazából soha nem létezett, talán csak valamikor a szakma hajnalán.


Ilyen öreg lennék, wazze...???

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
f.lorand
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.12.12. 14:07

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: f.lorand » 2018.02.07. 14:34

Nem tudom. :) Én nem vagyok marketinges, sem kreatív nem vagyok elég hozzá, sem gyomrom sincs hozzá. Nekem más a területem. De rengeteget dolgozom marketingesekkel. Igaz, hogy én csak a rendszerváltás után álltam munkába, de azóta soha nem láttam tisztának ezt a területet.
Asztrofotográfia - https://fenyeslorand.hu
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2018.02.07. 14:43

Tévúton lévő, erkölcstelen világunk hamis virágú vadhajtása ez a Musk-gyerek, amit mi sem mutat jobban, mint hogy ő nőtt a legmagasabbra (és ez most fizikailag is igaz ezzel a rakettával). Egy érték elvű világban legfeljebb ha aljnövényzet lehetne az óriás fák alatt.
Avatar
f.lorand
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.12.12. 14:07

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: f.lorand » 2018.02.07. 14:47

Én pont nem ezt mondom Péter. Ezért írtam, hogy a saját, komplex világában kifejezetten érthető, amit csinál, onnan nézve ez jó döntés. Értem én, hogy sokakat zavar, engem pont azért nem, mert az ember olyan sok fronton lép fel, hogy a döntései is összetettek.

Értem én Attilát is, de egy ekkora vállalkozás menedzselése komplex világ. De befejezem, mert zsákutcába futok hamarosan, látom. Megyek dolgozni :)
Asztrofotográfia - https://fenyeslorand.hu
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.07. 14:53

Vizi Péter írta:... Egy érték elvű világban legfeljebb ha aljnövényzet lehetne az óriás fák alatt.


:lol: :lol: :lol:

Ez tetszik!!! (De a trezor kulcsa mégis nála van...) :x
Viszont tényleg fölösleges ennyire rácsavarodni erre a témára.


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.02.07. 15:18

Attila írta:Furcsa a logikád, Frigyes.MDA

Szerintem az ő logikája furcsa inkább, ez az egész szerintem színtiszta reklám, ezért állítottam egy másik felesleges dolgot szembe. Más tészta, hogy etikus-e, mennyire használhatott volna még a tudománynak egy hasznos rakománnyal. Ő inkább föllőtt egy jó nagy molinót, be is jött, pár napig ezen a gumicsonton csámcsog a média, a reklám meg tuti mindegyik híradásban megjelenik.
De felesleges ezen elmélkedni, dicsőíteni, vagy lehúzni, minden csoda 3 napig tart. Más kérdés, hogy egy újabb űrszeméttel gyarapodtunk. :cry:
Üdv: Frigyes
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.02.07. 15:23

Detto Unistellar. A Fórum okos.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2018.02.07. 15:33

Engem elsősorban azért foglalkoztat ez az autót-az-űrbe dolog, mert ezek szerint ott tartunk, hogy magánemberek is megtehetik, hogy egy bármit felküldjenek a világűrbe. Öncélúan. Vagy inkább a részvényesek örömére. Ez nem ugyanaz, mint hogy a magáncég vállal bérfuvart az ISS-re, pályára állít műholdat, stb. Értjük, ugye?
És ezért egy szerencsétlen lenyomata a XXI. századi ellentmondások egyikének.
Sidius

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.02.07. 15:40

A magam részéről örülök, hogy a gazdag rétegben van, akit foglalkoztat az űr világa, nemcsak a ráksaláta, meg a kaviár. Ugyanakkor tragédia, hogy emellett ilyen gyermeteg és magamutogató momentum is megtörténik, ami még ráadásul teljesen értelmetlen is.
Most olvashattuk, hogy nem jutott a Hold felszínére magántőkéből apró holdjáró. Pedig ez elég lett volna rá. Én nagyon kíváncsi lennék, hogyan néz ma ki egy zászló a Holdra tűzve, vagy hogy mit változott 50 év alatt az otthagyott holmik állaga. Ennek még tudományos haszna is lenne.
Ha vállalná valaki, hogy odajuttatja, és nem ejtőernyőt akar használni a fékezéshez :lol: , egyedül is hozzáfognék a pici robot építéséhez, és megfűznék egy elektronikust, hogy csatlakozzon hozzám, és csináljon kommunikációt. (Persze nem biztos, hogy sikerülne a projekt, de hátha mégis.)
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.02.07. 15:48

Ebben igazad van, Péter, ez eléggé "prostituálta" a világűrt, ha van rá pénzed, tiéd egy körre.
Üdv: Frigyes
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”