Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.02.07. 10:24

https://index.hu/tech/2018/02/07/elon_m ... vy_raketa/

Na fellőtték, ott kering az űrben.
Az űrben keringő objektumokat bárki birtokolhatja igaz?
Tehát, ha felmegyek és lehozom, akkor már az enyém. :lol:
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2018.02.07. 11:43

https://index.hu/tech/2018/02/07/elon_m ... vy_raketa/
A mostani teszthez azonban egy jóval speciálisabb tömegszimulációt raktak a rakéta rakterébe: Elon Musk meggypiros Tesla Roadsterét, ülésében egy SpaceX-szkafandert viselő bábuval.


Ennél nagyobb marhaságot elképzelni sem tudok.
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.02.07. 13:43

SzZoli írta:Ennél nagyobb marhaságot elképzelni sem tudok.


Rosszul látod! :lol:
Ennél nagyobb reklámot manapság elképzelni sem lehet. Nem véletlen a Roadster volt a raktérben és nem 2 tonna beton. :mrgreen:
Üdv: Frigyes
Avatar
Frigyes
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2016.04.02. 23:52

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Frigyes » 2018.02.07. 14:06

mizar írta:Tehát, ha felmegyek és lehozom, akkor már az enyém. :lol:

Nem érsz vele semmit, full ki van belezve a biztonság miatt. Max rakhatsz bele muskátlit és kiteheted a kert elejébe. Jobb biztos nem lesz a környéken! :lol:
Üdv: Frigyes
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.07. 14:08

Frigyes írta: Nem véletlen a Roadster volt a raktérben és nem 2 tonna beton.


Furcsa a logikád, Frigyes.
Egy fölösleges dologgal miért egy még fölöslegesebbet állítasz szembe???

Vihetett volna pl. mesterséges holdat, felderítő szondát, vagy újabb blokkot az ISS-hez.
Vagy ha nem indítható róla semmi, akkor akár csak egy űrkemencét is vihetett volna újabb ötvözetek zéró gravitációs előállításának újabb kísérletére.
De tudnék még többszáz értelmesebb, valóban "hasznos" terhet mondani, mint egy vasdarab négy keréken...

Ha visszaérkezett az autó, biztosan jó áron el lehet majd adni egy kőgazdag hülyének.
Ennyi "haszna" van.


MDA
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2018.02.07. 14:26-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
f.lorand
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.12.12. 14:07

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: f.lorand » 2018.02.07. 14:17

Egy üzletemberről beszéltek, ráadásul arról, aki az egyik legkomolyabb, legügyesebb módon használta mindig is az árukapcsolást a karrierjében. Függetlenül attól, hogy a tudományos csillagászat szempontjából mennyire értéktelen ez az egész Tesla az űrben akció, az ő szemszögéből természetesen nem az. Kifejezetten kreatív, szándékosan plgárpukkasztó marketing húzás. Nem is a csillagászokat pukkasztja, hanem az őt és a technológiáját, illetve konkrétan az üzletét rendre nagy erővel támadó olajlobbit. Mert ezt is "megteheti". Mindenki közvetítette, mindenki róla beszél. Szerintem egyáltalán nem meglepő ez a döntés, sokkal többet hozhat a konyhára, mint egy egyébként tudományos szempontból értékes teher bevállalása. Marketing oldalról nagyon is ügyes húzás.

Ezzel nem állok mellé, nem is a csillagászatot és az űrt mélységesen szerető amatőrként írom ezt, csak a marketing szabályait a munkám miatt valamennyire ismerőként. Innen nézve ez neki és a mega vállalkozásának jó döntés volt szerintem.
Asztrofotográfia - https://fenyeslorand.hu
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.07. 14:23

f.lorand írta:... Szerintem egyáltalán nem meglepő ez a döntés, sokkal többet hozhat a konyhára, mint egy egyébként tudományos szempontból értékes teher bevállalása. Marketing oldalról nagyon is ügyes húzás. ...


Na, itt a "probléma"!
Nagyon különbözőek a prioritásaink (és ezen most nagyon csodálkozom).

Ismerem a "mindegy mit, csak beszéljenek róla" marketing logikát, bár sohasem értettem vele egyet (én is foglalkoztam "sales & marketing"-gel, nem is keveset).

Sajnálatos, hogy az emberek ezt beveszik, de még ettől is sajnálatosabb, hogy vannak akik ezt ki is használják... Erkölcsös v. etikus marketing? Létezik egyáltalán még ilyen?


MDA
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2018.02.07. 14:27-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
f.lorand
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.12.12. 14:07

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: f.lorand » 2018.02.07. 14:26

De miért lep meg ez Attila? Üzletember. Így működik. Engem nem lep meg, hogy így gondolkozik.
Asztrofotográfia - https://fenyeslorand.hu
Avatar
f.lorand
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2010.12.12. 14:07

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: f.lorand » 2018.02.07. 14:28

Attila írta:
f.lorand írta:... Erkölcsös v. etikus marketing? Létezik egyáltalán még ilyen?
MDA


Nem létezik. Igazából soha nem létezett, talán csak valamikor a szakma hajnalán.
Asztrofotográfia - https://fenyeslorand.hu
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.02.07. 14:29

f.lorand írta:De miért lep meg ez Attila? Üzletember. Így működik. Engem nem lep meg, hogy így gondolkozik.


Nem Musk lep meg, hanem azon lepődtem meg, hogy Te helyesled és jóváhagyólag, ill. "elfogadólag" vagy "megértőleg" írsz róla.

Ezzel szemben én elítélem (még ha a saját pénzét is "herdálja"...).

De lehet, hogy félreértettelek...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”