Astrocaffé

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.12.09. 15:46

Nem "preferálok", minden csövem, APO,ED, Newton, Akromátok, kis kategória volt, van. Hanem az piszkál, érdekes (szükséges ?) módon legújabban ilyenek jelennek meg eddig szokatlan rövid fókuszokkal,variációkkal. Meg az az eV okular. Attól ezek az apróságok 16m-os csillagokig megtáltosodnak. Esetleg egy új korszak hajnalán kell abbahagynom. Van gyanúm, nem is esetleg. Fellelkesedtem csodálkozva, aki használhatja is majd, nem. A régitől soha nem könnyű megválni. Akkoriban egy Exaktám mindennel ment süllyesztőbe. Ha értitek.
Sidius

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.12.09. 16:03

Géza, ezt egyszerűen divatnak mondanám. Modern, félig piacgazdasági divat. Én valahogy biztos vagyok benne, hogy a hirtelen megvásárolt távcsövek kétharmada rövidesen egy szekrényben alussza álmát, mert a jópofa elfoglaltságnak tűnő amatőrködésre hamarosan hideg lesz, vagy túl meleg, vagy egyéb. De meg lehet mutatni a rokonoknak, hogy milyen komoly holmi is van a szekrényben, mert szép, meg drága, bizonyára azt komoly ember is birtokolja. De ezek a távcsövek alig kerülnek elő, soknak a gazdája másikat nem is lát életében.
Kérem senki ne vegye magára ezt, mert ugye a komoly csillagászati érdeklődés egy életre szól, és ebben a fagyoskodástól a szúnyogokig minden benne van, sokan ezt is vállaljuk. De nem mindenkinek jön be, attól, mert szert tett egy távcsőre. Mostanában sokszor hamarabb lesz valaki adott esetben tényleg értékes távcső tulajdonosa, mint hogy egyetlen ismeretterjesztő könyvet elolvasna. A TV meg ide kevés.
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.12.09. 16:06

Ezt meggyőzően mondtad. Még nekem is. Sz.,.........Nem rólam, az indulóról lenne szó. Később a nagy szerkezetek többnyire becsomagolva állnak. A kis könnyűek maradnak elől. Amiről beszéltem, meggondolás eredménye. Néha a kicsit drágább az olcsóbb, később derül ki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2017.12.09. 18:41-kor.
Avatar
Csillagos Pisti
Hozzászólások: 1639
Csatlakozott: 2010.03.17. 20:43

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Csillagos Pisti » 2017.12.09. 18:15

rgeri írta:Hali!

Látom Gézánál még mindig "kattog" a rövid fókusz. :)


Jól emlékszem, hogy Gézának van egy apokromátja, ugye? Én azt használnám Géza helyedben még mindig! Mekkora is pontosan? 80/ ...? Nem is olyan nehézkes az! Inkább az, sőt csak az, mint a kaleidoszkópium :D



Tényleg, Mircea hova lett?! :?
Földvári István Zoltán
10x50 & 20x60 Tento, 70/500mm refr, 80/900mm refr, 127/1500mm MC + AZ5.
https://csillagokutjan.blogspot.com/
https://holdfenyarnyek.wordpress.com/
https://youtube.com/channel/UCTypZPog53vuLGwIzn7503Q
Sidius

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2017.12.09. 18:23

Csillagos Pisti írta:Mircea hova lett?!

Nekem is feltűnt, hogy nincs egy ideje.
Avatar
rgeri
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2016.09.24. 22:04

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: rgeri » 2017.12.09. 21:51

rgeri írta:Hali!

Látom Gézánál még mindig "kattog" a rövid fókusz. :) Ha hazaértem megkeresem és felteszem ide azt a Hold fényképet amit telefonnal készítettem egy SW80/400 "kaleidoszkóppal". A Hold korong körül gyönyörű színes gyűrű látszik. Remek példája a színezésnek.

Üdv:
Gergő


Az ígért kép. Bár inkább a Hold észlelésben volna a helye....

Üdv:
Gergő
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Üdv:
Gergő (RKM)
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.12.10. 09:02

Fantasztikus! Ezt komolyan mondom, még a kémiás fotós eszemmel. Nem akarom elhinni, ilyent kapásból lehet valaha csinálni. Nem is APO (hol volt még ED?..) egy olcsóbb csővel. Lám, lám. (nagyon szkeptikus voltam akkoriban).
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2017.12.10. 10:00

géza írta:Fantasztikus! Ezt komolyan mondom, még a kémiás fotós eszemmel. Nem akarom elhinni, ilyent kapásból lehet valaha csinálni. Nem is APO (hol volt még ED?..) egy olcsóbb csővel. Lám, lám. (nagyon szkeptikus voltam akkoriban).


Ezt egy bridge gép is tudja , kisebb színezéssel . Volt ilyen csövem ( meg 70/350-es is ) nagyon lágy , kissé homályos képet adott már közepes nagyításnál is , erős színezés mellett .Inkább spektívként használtam . De keresőnek , vezetőnek jó lehet egy nagyobb tükrösön .
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: géza » 2017.12.10. 11:14

Igy van ahogy írod. Ezekről kár is beszélni a friss konstrukciók megjelenésével mióta új kategória van ebben a kis fokusz/apertúra rendszerben. Jövőre itt is megjelennek.Sz.,..............................https://www.cloudynights.com/topic/5762 ... rs/page-20 Egy ilyennel ( kicsi, szatyorméretű, később eV okulár ) böngészve tücsökzenés estéken, találom meg az "objektumot" amit aztán a neten alaposabban is megismerhetek. Meg pontosan tudom mit látok. Eddig ez nekem sokszor probléma volt. Igy a világ legnagyobb obszervatóriumainak megfigyelései, közlései sodrában utazom, olyan eszközökhöz pénzem, értékeléseikhez elég tudásom nincs . De nagyon érdekel (Hitvallásom távcső ügyben) .
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára géza 2017.12.10. 17:25-kor.
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Astrocaffé

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2017.12.10. 12:33

géza írta:Igy van ahogy írod. Ezekről kár is beszélni a friss konstrukciók megjelenésével mióta új kategória van ebben a kis fokusz/apertúra rendszerben. Jövőre itt is megjelennek.



Hát csupán annyi a gond , hogy az áruk is csillagászati a méretükhöz képest és az átmérőből adódó korlátaikat semmiféle szuperkütyü ( eV okulár ) nem képes átlépni . Annyi pénzből már egy rendes méretű távcsövet is kapsz állványostul , kamerástul :mrgreen:
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”