Könyvet írok

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2012.12.30. 15:42

Vizi Péter írta:Keress meg az új év elején, még mielőtt elkezded írni a művet.
Ha jót akarsz, és nem csak a saját szórakozásodra, akkor a dolog picit bonyolultabb, mint amilyennek látszik.


Így lesz. Fel is írom a határidőnaplómba. Magát az írást még csak később fogom elkezdeni, mert még rengeteg dolgot kell összegyűjtenem hozzá.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: András » 2012.12.30. 16:08

Itt a problematika az szerintem, hogy ez egy folyamatosan mutálódó hülyeségfolyam, idén ezen szörnyülködtünk, hogy maja nullsík szuperhold, tavaly Elenin Nibiru Marsközelség, jövőre meg majd megint más, újabb dolgok lesznek (bár van egy olyan sejtésem, hogy az ISON mindenképp kulcsszó lesz...) Tehát erről aktuálisat könyv formájában írni, hát elég nehéz lesz.

Ha én tanulmányba fognék, inkább valamiféle pszicho-szociológiai szempontok alapján elemezném ki a három altábort: a) a nyilván retardáltakat (tenisz úr és társai) b) az iparág képviselőit, akik ezeket a sztorikat gyártják (meggyőződésem, hogy az első kettő között van átfedés) és c) a mindnyájunk ismeretségi körének jelentős részét kitevő laikus tömeget, amely az ilyen jelenségekre kattintási-megosztási kényszercselekvéseket mutat, rácsodálkozik, kérdez, de alapjában véve befogadó a cáfolattal kapcsolatban is.
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2012.12.30. 16:26

András írta:Itt a problematika az szerintem, hogy ez egy folyamatosan mutálódó hülyeségfolyam, idén ezen szörnyülködtünk, hogy maja nullsík szuperhold, tavaly Elenin Nibiru Marsközelség, jövőre meg majd megint más, újabb dolgok lesznek (bár van egy olyan sejtésem, hogy az ISON mindenképp kulcsszó lesz...) Tehát erről aktuálisat könyv formájában írni, hát elég nehéz lesz.

Ha én tanulmányba fognék, inkább valamiféle pszicho-szociológiai szempontok alapján elemezném ki a három altábort: a) a nyilván retardáltakat (tenisz úr és társai) b) az iparág képviselőit, akik ezeket a sztorikat gyártják (meggyőződésem, hogy az első kettő között van átfedés) és c) a mindnyájunk ismeretségi körének jelentős részét kitevő laikus tömeget, amely az ilyen jelenségekre kattintási-megosztási kényszercselekvéseket mutat, rácsodálkozik, kérdez, de alapjában véve befogadó a cáfolattal kapcsolatban is.


Igen, én is gondoltam arra, hogy pszichológiai szempontból is igen komolyan meg kell vizsgálni a dolgot. Ezt csak az nehezíti meg, hogy én nem értek a pszichológiához. Nyilván kell egy kontakt, aki ért.

Az aktualitást meg meg kell vizsgálni. Lehet, hogy a nullsíkból pár hónap múlva nem lesz semmi. mindenki elfelejti. Addigra pedig pláne mindenki elfelejti, mire a könyv megjelenik. Így mindenképpen olyan dolgokat kell keresni, ami vagy nagyon időtálló hoax, vagy pedig meg kell ragadni a hoaxok közös tulajdonságait.

És amúgy: Mi az az ISON?
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.12.30. 16:40

Igen, ez a lényeges:

"vagy pedig meg kell ragadni a hoaxok közös tulajdonságait".

Mellesleg ajánlom hogy nézzed meg G. C. Jung magyarul is mefjelent könyvét. Üdv: BQ.
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: mizar » 2012.12.30. 17:13

Kirami írta:És amúgy: Mi az az ISON?


Ha összejön a nagy találkozás, akkor az egyik legszebb dolog, amit életünk során láthatunk.
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2012.12.30. 17:55

mizar írta:
Kirami írta:És amúgy: Mi az az ISON?


Ha összejön a nagy találkozás, akkor az egyik legszebb dolog, amit életünk során láthatunk.


Jó. Utánanéztem. :)
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.12.30. 18:00

Szia,

egyet értek Vizi Péterrel, ez sokkal nehezebb, mint gondolnád.
Legalább annyira, mint ha a bibliát akarnád tételesen megcáfolni.
Szinte lehetetlen, és teljesen felesleges is.

Nem csak azzal kell foglalkoznad, hogy egy adott hoax-ot tudományosan megcáfolj, azt kell elérned,
hogy egy vallásos megszállottsággal összetartó társaságot (pl: ezoterikusok, szcientológusok, stb)
megfossz a hitétől. Márpedig az embereket a hitüktől lehet a legnehezebben megfosztani.
De nem beszéllek le róla, csak ne ess pánikba, ha nem sikerül.

Amúgy a téma legjobb forrása a Hihetetlen magazin és az általuk kiadott könyvek, mint pl: Hitler UFO-i
meg az antarktiszi UFO bázis.

A másik jó forrás az Enigma TV műsor, ők fent vannak a FB-on is, irgalmatlanul töményen nyomatják a baromságot, készülj fel rá. A műsoraik fent vannak a neten, talán online is, de torrentről biztosan letölthető.
Sirius
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2012.12.30. 19:14

Az emberi természet irtózik az információk hiányától. Ha nem találunk eleget, keresni kezdünk. Sok esetben pedig gyártunk információkat.
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2012.12.30. 19:38

Kukac írta:Szia,

egyet értek Vizi Péterrel, ez sokkal nehezebb, mint gondolnád.
Legalább annyira, mint ha a bibliát akarnád tételesen megcáfolni.
Szinte lehetetlen, és teljesen felesleges is.

Nem csak azzal kell foglalkoznad, hogy egy adott hoax-ot tudományosan megcáfolj, azt kell elérned,
hogy egy vallásos megszállottsággal összetartó társaságot (pl: ezoterikusok, szcientológusok, stb)
megfossz a hitétől. Márpedig az embereket a hitüktől lehet a legnehezebben megfosztani.
De nem beszéllek le róla, csak ne ess pánikba, ha nem sikerül.

Amúgy a téma legjobb forrása a Hihetetlen magazin és az általuk kiadott könyvek, mint pl: Hitler UFO-i
meg az antarktiszi UFO bázis.

A másik jó forrás az Enigma TV műsor, ők fent vannak a FB-on is, irgalmatlanul töményen nyomatják a baromságot, készülj fel rá. A műsoraik fent vannak a neten, talán online is, de torrentről biztosan letölthető.


A könyvem természetesen nem azoknak fog szólni, akik teljesen benyalják a marhaságokat, és azokat, mint vallást kezelik. Rajtuk nem lehet ezzel a könyvvel segíteni. Ők vagy csak felbosszantják magukat a könyvön, vagy messzire elkerülik, mert nem akarják látni az igazságot, az ugyanis fáj nekik.
Ez a könyv azoknak szól, akik tudnak gondolkodni, ha nem is tájékozottak. Azoknak, akik megkérdezik, hogy akkor most volt-e Holdraszállás, vagy sem. Hogy van-e Nibiru, vagy sem. Hogy mi, amatőrcsillagászok láttunk-e már UFO-kat, vagy sem. Hogy akkor van-e arc a Marson, vagy sem.
Nem tudom, nektek milyen tapasztalatotok vannak, de nekem az, hogy a legtöbben kérdésekkel fordulnak hozzánk, mert a tudományos és többféle, egymást megcáfoló áltudományos híresztelések egyaránt érik őket, és lila gőzük sincs, mi az igazság. Ezeknek az embereknek kell megmutatni, hogy mennyi moslék éri őket, és mi az igazság. Őket kell megtanítani arra, hogy hogyan védjék meg magukat a hoaxokkal szemben. Nekik szól ez a könyv. Nem az áltudományos neurózisban szenvedőknek.
Természetesen úgy akarom megírni a könyvet, hogy azt kiadják, és az emberek lehetőleg megvegyék. Nyilván bonyolultabb lesz, mint gondolom, tekintve, hogy soha nem volt még ilyesmiben részem. Állok elébe.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.12.30. 20:20

Nagyon dicséretes törekvés egy ilyen könyv megírása, de egy dolgot ne felejtsetek el: a könyvkiadás is egy szakma. A maga sajátos szabályaival és ismereteivel.
Az biztos, hogy a legfontosabb, legelőször eldöntendő kérdés, hogy ki a célközönség.
Na, erről kell sokat beszélgetni a T. Szerzőnek és a Kiadónak a legeslegelején.

Megjegyzem, Lajos bácsinak is van erről egy friss anyaga, nekem pedig - úgy gondolom - elegendő ismeretem. Pl. éppen tegnap beszélgettem egy pszichológussal arról, milyen lelki alkatú a klasszik ezo-hívő.

Ilyen alapon és háttérrel szívesen bevállalom egy ilyen könyv kiadását (finanszírozás, szerkesztés, kereskedelem, minden...), ha sikerül a jövőbeli T. Szerzővel közös nevezőre jutni.

Január elején.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”