Könyvet írok

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
véjani
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.11.03. 20:40

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: véjani » 2012.12.30. 20:35

Én arról is írnék,hogy milyen lelki alkatú a tudományban hívő (gondolom nem tud uralkodni a vágyain és a félelmein)
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.12.30. 20:41

Mire gondolsz?
véjani
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.11.03. 20:40

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: véjani » 2012.12.30. 20:48

Arra, hogy csak lokális gondolkozás módban lehet erről írni,mert globális gondolkodás módban értelmetlen.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.12.30. 21:05

Természetesen Magyarországról beszélünk. Habár a hazai ezósok és fantaszták szinte kivétel nélkül külhoni forrásokra hivatkoznak...
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.12.30. 21:38

véjani írta:
"Én arról is írnék,hogy milyen lelki alkatú a tudományban hívő (gondolom nem tud uralkodni a vágyain és a félelmein)"

Hát ez nem ilyen egyszerű! A tudományban nem "hisz" a gondolkodó ember (mégkevésbé a tudomány művelője), hanem hiteles tudósnak "elhisz", de sok esetben csak azzal a megszorítással, hogy a mai legjobb tudásunk szerint. Az "elhisz" azt jelenti, hogy a tudományos megismerés olyan hatalmas terület, hogy annak minden ágát még átfogóan sem ismerhetem, tehát egy hivatott szakembertől elelfogadom, hogy annak a területnek (amelyben én járatlan vagyok), a mai ismeretek szintjén hitelesen ismertetője.
A tudósok lelkivilágát nyugodtan kihagyhatjuk, mert az egészen másfelé és máshova vinné el a témát. Viszont a természettudományban a végeredmény a lelki alkattól teljesen független! Egy romantikus alkatnak a Föld éppen úgy a Nap körül kering - és ezt bizonyítani is tudja - mint a szangvinikusnak.
Amit Kirami elgondolt, az érdekes is, jó is, de ne terheljük túl mindenféle mellékágakkal.

De volna egy tiszteletteljes kérésem: egy magyar nyelvű, magyatrul értőknek szóló szövegget próbáljunk magyarul írni! Vagy tucatszor olvasom itt (de másutt is) hogy "hoax", ami egy angolszásznak nagyon értelmes, de van ám magyarul is "átejtés, beugratás", sőt egyszerűen "csalás". Itt, a Kirami által elgondolt tárgykörben ez éppen nem jó kifejezés, mert az asztrológiában hívők, vagy az "ufó-látók" nem mindegyike tudatos csaló, hanem lehet jószándékú, de tájékozatlan vagy kritikátlan ember (vagy talán idegbeteg). Tanuljunk könnyen, gyorsan - magyarul. Szerencsére nyelvünkben nagyon bő szókészlet áll rendelkezésre valaminek a jellemzésére: ime a "hoax" : átverés, átejétés, beugratás, csalás, becsapás, félrevezetés (sőt újabban megvezetés), de ha kicsit utána gondoltok, még akad jónéhány rokonértelmű szó. Üdv: BQ.
Sirius
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2009.09.14. 19:59

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: Sirius » 2012.12.30. 22:02

véjani írta:Én arról is írnék,hogy milyen lelki alkatú a tudományban hívő (gondolom nem tud uralkodni a vágyain és a félelmein)

Olyan, hogy tudományban hívő, nem létezik. Ugye tudod, hol kell hinni?
vanamonde
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2009.09.22. 22:25

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: vanamonde » 2012.12.31. 01:02

Nem hoax, de ezt meg lehetne említeni a készülő könyvben, akár érintőlegesen is, mint a népbutítás egy "szép" példája: http://en.wikipedia.org/wiki/Heaven%27s ... s_group%29

Amikor jött a Hale-Bopp-üstökös, egy amerikai szekta 39 tagja követett el tömeges öngyilkosságot mert meg voltak győződve arról, hogy az üstökös nyomában érkező űrhajó így el tudja vinni a lelküket a Földről.
véjani
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.11.03. 20:40

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: véjani » 2012.12.31. 12:26

[quote="astrohist"]véjani írta:
"Én arról is írnék,hogy milyen lelki alkatú a tudományban hívő (gondolom nem tud uralkodni a vágyain és a félelmein)"

Hát ez nem ilyen egyszerű! A tudományban nem "hisz" a gondolkodó ember (mégkevésbé a tudomány művelője), hanem hiteles tudósnak "elhisz", de sok esetben csak azzal a megszorítással, hogy a mai legjobb tudásunk szerint. Az "elhisz" azt jelenti, hogy a tudományos megismerés olyan hatalmas terület, hogy annak minden ágát még átfogóan sem ismerhetem, tehát egy hivatott szakembertől elelfogadom, hogy annak a területnek (amelyben én járatlan vagyok), a mai ismeretek szintjén hitelesen ismertetője.
A tudósok lelkivilágát nyugodtan kihagyhatjuk, mert az egészen másfelé és máshova vinné el a témát. Viszont a természettudományban a végeredmény a lelki alkattól teljesen független! Egy romantikus alkatnak a Föld éppen úgy a Nap körül kering - és ezt bizonyítani is tudja - mint a szangvinikusnak.
Köszönöm a választ,de a valódi kérdésemet érthető okokból kikerülte,ami tényleg máshová vinné el a témát.Azt írja: " hogy a tudományos megismerés olyan hatalmas,hogy annak minden ágát még átfogóan sem ismerhetem " hát, nekem meg pont ez a célom, fizika ,kémia,biológia,pszichológia,filozófia,szintetikus biológia,kész agyrém ,mára odáig jutottam,hogy a nulla tudáshoz is konzultációra van szükségem, pl az asztrológia, ha csillagok állását ,évszakváltozásnak vesszem(naptárnak),akkor az évszakokkal változik a Földünk időjárása ,hőmérséklet,villámcsapások száma,napos órák száma az étkezési szokásaink stb.ez milyen hatással van a fejlődő magzat génkifejeződésére ? ami egy egyedi jelenség és csak egyedi ként lehetne vizsgálni. Szóval, káosz van a fejemben, amit gondolom már észre is vett.
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2012.12.31. 15:24

véjani írta:Szóval, káosz van a fejemben, amit gondolom már észre is vett.


Hát ezt észre lehet venni a kérdésekből is. De ez nem tudomány vagy nem-tudomány kérdése, hanem egyéni probléma, amit nem szabad kivetíteni.
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Könyvet írok

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2012.12.31. 21:39

Nagyon örülök, hogy ennyien válaszoltatok, és hogy ekkora támogatásra találtam. :)
Rengeteg dolog van még ezzel kapcsolatban, neki is állok.

Boldog Új Évet!
Kirami
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”