Különös égi test??

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
farkas77
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.01.07. 18:05

Re: Különös égi test??

Hozzászólás Szerző: farkas77 » 2011.05.25. 18:03

Sziasztok!

Remélem nem nagy bűn, hogy másnak a topic-jába szemetelek, de a kérdésem erre a címre pont jó. :)
A belinkelt videón 1:19-től a jobb oldalon lévő égitestről szeretnék részletes magyarázatot kapni.
Leszögezném, hogy NEM vagyok nibiru hívő, ráakadtam egy hasonló videóra a youtube-ra és gondoltam készítek a letölthető képekből egy videót és hozzáértő emberektől megkérdezném mi is ez.
A képeket 2011.03.17.-2011.03.24. között a STEREO Ahead szonda készítette.

http://www.youtube.com/watch?v=UYh5pfvj4YI

Előre is köszönöm a válaszokat!
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Különös égi test??

Hozzászólás Szerző: András » 2011.05.25. 18:49

farkas77 írta:Leszögezném, hogy NEM vagyok nibiru hívő, !


Ez most igazán jól jön, ugyanis mostanság ideiglenes készlethiányunk van "felragasztható piros orr" és "nagy bumszli cipő színes ruhával" megnevezésű termékeinkből:- )

Amúgy szerintem a Merkúr bolygó lesz az.
farkas77
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.01.07. 18:05

Re: Különös égi test??

Hozzászólás Szerző: farkas77 » 2011.05.25. 19:59

András írta:
farkas77 írta:Leszögezném, hogy NEM vagyok nibiru hívő, !


Ez most igazán jól jön, ugyanis mostanság ideiglenes készlethiányunk van "felragasztható piros orr" és "nagy bumszli cipő színes ruhával" megnevezésű termékeinkből:- )

Amúgy szerintem a Merkúr bolygó lesz az.


Akkor a másik a Vénusz lesz. Egy kicsit utána jártam, az elülső a Vénusz a hátulsó a Merkúr. A kérdés feltétele előtt utána nézhettem volna. :D
stereo.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
farkas77
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2011.01.07. 18:05

Re: Különös égi test??

Hozzászólás Szerző: farkas77 » 2011.05.25. 20:02

Ja és a Nibiru rajongóknak:
bohoc.jpg


András nálam van a készleten :D
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
András
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2009.09.07. 20:27

Re: Különös égi test??

Hozzászólás Szerző: András » 2011.05.25. 20:05

farkas77 írta:András nálam van a készleten :D


Helyes, reméljük marad is ott a raktár mélyén!
Pepos
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.05.11. 17:09

Re: Különös égi test??

Hozzászólás Szerző: Pepos » 2011.09.24. 19:56

Sziasztok:) nagyon kulonos dolgot fogok most leirni, 2011.08.26-an az erdon voltunk haverokkal es 2 en elmentunk a tuz melol setalni, leultunk rengeteg repulot es muholdat lattunk...
Egyszercsak figyelmes lettem egy nagyon fenyes fenypontra nyugatfelol aztan elhalvanyult es eltunt, mondtam is a baratomnak hogy latam valamit de nem tudom mivolt, arra gondoltam hullocsillag de aztan elvetetem a gondolatot mert amit latunk urszondat kb ugyanilyen sebessegel haladt de sokalta fenyesebb volt, aztan 2 perc mulva eszakon a baratom vette eszre aztan enis! halvany volt, most eszak felol delkeleti iranyban mozgott nagyon lassan aztan elkezdett lassan fenyleni, rettenetesen fenylett ugy hogy a venusz elbujhatott melette, aztan ahogy haladt egyszercsak a mozgasa megalt es elkezdett halvanyodni. Egybol rajottunk hogy nemis halvanyodik hanem mindenbizonyal tavolodott a foldtol!
Tud valaki erre az idopontra valamilyen NASA tevekenyseget, idaig nem mondtam senkinek mert ugyis azt mondanak hogy kitudja mit latal valami hullocsillag vagy urszonda vlt de azt lattunk egy egyiksem igy mozog es viselkedik. Lehet hogy egy titkos valamit csiptunk el lehet 2 urszondat akkor lottek ki vagy nemtudom, es ami fenyt lattunk lehet hogy a hajtomu beinditasa volt, lehet h az oroszok voltak, de a mi velemenyunk a baratommal az az hogy amit lattunk az nem emberi jarmu volt.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Különös égi test??

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.09.24. 21:08

Szia!

Pepos írta:halvany volt, most eszak felol delkeleti iranyban mozgott nagyon lassan aztan elkezdett lassan fenyleni, rettenetesen fenylett ugy hogy a venusz elbujhatott melette, aztan ahogy haladt egyszercsak a mozgasa megalt es elkezdett halvanyodni. Egybol rajottunk hogy nemis halvanyodik hanem mindenbizonyal tavolodott a foldtol!


Írhatnál kicsit pontosabb időpontot is azon túl, hogy augusztus 26.

26-án olyan 22:30 körül volt egy ISS (űrállomás) tranzit, aminek az irányára és a fényességére (-2,6 magni) is illik a leírás. Mondjuk a Vénuszhoz képest biztos nem tudtad volna becsülni a fényességét, mert az egész augusztusban nem volt látható. :)

27-én hajnalban meg volt két Iridium-felvillanás is, tulajdonképpen azokra is illik a leírás, de pontosabb időpont nélkül nehéz bármit is mondani.


Pepos írta: es ami fenyt lattunk lehet hogy a hajtomu beinditasa volt, lehet h az oroszok voltak,


Már pályán lévő űreszköz esetleges gyorsítófokozatának begyújtását nem nagyon látod már a földről, afelől biztos lehetsz.
Pepos
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.05.11. 17:09

Re: Különös égi test??

Hozzászólás Szerző: Pepos » 2011.09.24. 21:20

hat ez ejfel korul volt, inkabb 23 ora utan! minden bizonyal azt lattuk mas nem lehetett. kosz a valaszt:)

A venuszt lattam mar:) es attol sokkalta fenyesebb volt, aztan lasan elhalvanyodott es eltunt.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”