Sky & Telescope

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Sky & Telescope

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.02.20. 23:15

Sziasztok,

Azért nyitottam ezt a topikot, mert ahogyan láttam, nincs még külföldi magazinnal foglalkozó topik.
Szó esett már erről az újságról más topikokban, de gondoltam gyűjtsük össze tapasztalatainkat, észrevételeinket az érdekes cikkekről, ki mit olvasott el/talált érdekesnek az aktuális számban. Aki szorgos, akár fordíthat is. :)

3 hónapja jár nekem a magazin, és amit eddig el tudok mondani: alapvetően színvonalas, általában 2 nagyobb lélegzetű, ám néha szenzáció-szagú hangvételű cikkel. Igen jó a mélyég-rovat Sue French és Fred Schaff vezetésével, minden hónapban részletes színes térkép és leírás a havi látnivalókról (amihez persze hozzá kell adni a magunk időeltolódását). Erre persze számtalan forrás van már, rögtön saját magazinunk, a Meteor is.
Javarészt Amerika-centrikus, de valahol ez érthető, rengeteg viszont a hirdetés és reklám.

Egy megjegyzés: mivel hozzá nagyon hasonló magazin az Astronomy, ide kerülhetnének az azzal kapcsolatos posztok is.
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Sky & Telescope

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.02.20. 23:17

Rögtön és legelőször: a márciusi számban 3 magyar szó is olvasható: Ladányi, Tamás, Csobánc. Nagy gratuláció innen is! :)

Nagyon tetszett továbbá a Missouri-i egyetemi óriásrefraktor felújításáról szóló cikk is. Lehetnének nálunk is ilyen sikertörténetek!
pontshow
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.10.21. 17:12

Re: Sky & Telescope

Hozzászólás Szerző: pontshow » 2011.02.21. 12:02

Sziasztok!
Örülök, hogy nyílt egy ilyen topic, én is gondolkoztam már rajta, hogy nyitok egyet a külföldi magazinoknak.
Én a Sky at Night magazint szoktam nézegetni, de most belenéztem a Sky&Telescope márciusi számába is. Kb ugyanaz a színvonal, hasonló mennyiségű reklámmal és oldalszámmal, bár a Sky at Night több oldalas. Én is csak ajánlani tudom ezeket a lapokat.
Berakok a Sky&Telescope-ból egy oldalképet:
Kép
Ha igény van rá, feltölthetem elektronikus formában saját tárhelyre.
Árpád, nem olvastam még el a magzint, megírnád, hányadik oldalakon vannak a magyarok, mert ha lesz rá időm előreveszem majd őket.
Üdv!
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Sky & Telescope

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.02.21. 13:07

A márciusi szám 43. oldalát, a havi mélyég-ajánlatot illusztrálja Ladányi Tamás balatoni fotója, remélem jól írtam az oldalszámot.

Húha, nem tudom, mennyire jogsértő beszkennelni és felrakni egy teljes oldalt :) mindenesetre ha nem az, jó ötlet. Értesüljön mindenki a legfrissebb infókról.

Van még egy lap, ami figyelmet érdemel: az angol Astronomy Now (csak névrokona az amerikai Astronomy-nak, lényegesen jobb nála). Nagy előnye, hogy számonként is vásárolható, nem szükséges előfizetés.
pontshow
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.10.21. 17:12

Re: Sky & Telescope

Hozzászólás Szerző: pontshow » 2011.02.21. 13:23

Szia! Jó írtad, Csobánci kép van benne. remélem nem jogsértő, amit feltettem, de ha az akkor kérem a moderátort törölje a képet. De azért beteszem ide a Csobánci képet is :twisted:
Kép
Ha a többit is megadod, akkor beteszem ide, a magyarokat, akikre büszkék lehetünk és ez nem hiszem, h jogsértő, biztos fenn van a neten még jópár helyen. Üdv!
pontshow
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.10.21. 17:12

Re: Sky & Telescope

Hozzászólás Szerző: pontshow » 2011.02.21. 18:56

Az általam említett Sky at Night magazin 2011 02 számából:
Kép
Ladányi Tamás
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.09.16. 10:04

Re: Sky & Telescope

Hozzászólás Szerző: Ladányi Tamás » 2011.02.22. 09:09

Sziasztok, köszönettel vettem, hogy hivatkoztatok a Sky-ban publikált csobáncos képemre. Az említett másik kép érdekessége, hogy a fotós, Tom Lowe, meghívást kapott a TWAN-ba; rövidesen rajta lesz az oldalunkon is.
Üdv:
Tamás
pontshow
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.10.21. 17:12

Re: Sky & Telescope

Hozzászólás Szerző: pontshow » 2011.03.22. 10:04

Fatávcső az áprilisi Sky & Telescope-ban:
Kép
pontshow
Hozzászólások: 222
Csatlakozott: 2010.10.21. 17:12

Re: Sky & Telescope

Hozzászólás Szerző: pontshow » 2011.03.22. 13:08

Májusi számból:
Kép
Giccsparádé 8-) :twisted:
Arpstronomer
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2010.04.04. 10:40

Re: Sky & Telescope

Hozzászólás Szerző: Arpstronomer » 2011.07.09. 12:25

Sziasztok,

Rég jelentkeztem utoljára, de nagyon szép számok vannak mögöttünk az elmúlt hónapokból, talán csak áprilisban volt némi visszaesés (azért is nem írtam).

A júliusi számban a hírrovat kicsit kurtára sikerült, ellenben a Naprendszer vulkanizmusát tárgyaló nagy cikk nagyon érdekes! A Neptunusz felfedezésével kapcsolatos jubileumi cikk inkább történeti visszatekintés, annyira nem kötött le, viszont a térkép a jelenkori és akkori pálya-elemekről felkeltette az érdeklődésem.

Az M51 rajzolásának részletes kivesézéséről készült cikk csodálatos, rengeteg rejtélyt rejt az a galaxis! Sue French a szokásos formáját hozza a nehezebbnél-nehezebb objektumaival, levélben is nagyon készséges, egyértelmű húzóereje a lapnak!
Nem utolsósorban nagy gratuláció Ivánnak az újabb fotójához! :)
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”