Könyv-kérdés

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
DaRe
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.09.09. 21:54

Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: DaRe » 2011.02.08. 00:04

Üdv mindenkinek!
Kérdésem, hogy kinek van meg közületek Q. G. Lynn - A. F. Byan: Üzen a nyolcadik bolygó c. műve?
Második kérdésem: kölcsönadná-e nekem egy időre?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
DaRe
Sidius

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.10.18. 19:47

Üdv!
Tud valaki tippet adni, hogy távcsövekkel, mechanikákkal, optikakészítéssel kapcsolatos könyv kiadásával kapcsolatos infókat honnan lehetne gyűjteni? (Már ha egyáltalán van értelme ilyennek manapság.)
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: mizar » 2011.10.18. 20:34

Sidius írta:Üdv!
Tud valaki tippet adni, hogy távcsövekkel, mechanikákkal, optikakészítéssel kapcsolatos könyv kiadásával kapcsolatos infókat honnan lehetne gyűjteni? (Már ha egyáltalán van értelme ilyennek manapság.)


Ha saját magad magánszemélyként szeretnél ilyen könyvet kiadni, akkor rendelkezned kell bejegyzett kiadói tevékenységi körrel, vagy megbízol egy kiadót aki már rendelkezik ezzel.
A kiadáshoz szükséges ISBN szám interneten kérhető. Teljesen mindegy, hogy kalandregényt írsz vagy a tükörcsiszolás rejtelmeiről, ha a saját irományod, mint szerző megírhatod, illusztrálhatod, kiadhatod. A macera akkor kezdődik, ha más, szerzői jogokkal védett írást, képet stb. akarsz kiadni.
Vannak még lehetőségek időszaki, vagy egy bizonyos kiadványra történő engedélyek szerzésére stb.
ezekről a megfelelő hatóság kellően tud tájékoztatni.
A nyomdai része és az értékesítés egy külön fejezet.

Egyébként milyen infókra gondoltál?
Sidius

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2011.10.18. 21:33

Hajszál pontosan ilyenekre.
Más okból is nézegettem már ez ügyben. Azt a kismillió kiadót ami létezik! Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sok van.
Egész egyszerűen elsikkadnak hatékony és egyszerű dolgok, amik fene tudja miért, de nem kerültek köztudatba, miközben más egyéb nehézkesebb megoldások úton-útfélen megjelennek. Ezen kívül van még egy-két már működő, de elvileg még nem létező ötletem is. (A világért se rónék le olyat, ami az n+1-dik ugyanolyan leírás lenne valamiről) Csak kósza gondolatom támadt.
(Mindössze szigorúan érdeklődés szinten!)
Köszi!
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2011.10.18. 22:15

Ha érdekel a könyvkiadás, keress meg: 20/9766-830 vagy vizipeter kukac mail.datanet.hu
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.10.06. 12:23

Kulim-Róka, stb: Távcső Vilga III. kiadás megrendelhető:
www.antikva.hu

Kulin György; Róka Gedeon: A távcsõ világa
Budapest, Gondolat Könyvkiadó 1975
"A távcsõ világa címû könyvet a Természettudományi Társulat adta ki elõször, 1941-ben. A könyvnek már akkor nagy sikere volt. Sikerét annak köszönhette elsõsorban, hogy - a csillagászat legfontosabb eredményei mellett - a távcsõ készítésének módszereit is ismertette. Ennek nyomán jött lére a hazai amatõr csillagászat."
Ár: 2800 Ft
Avatar
xyfree
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.08.31. 18:29

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: xyfree » 2012.10.20. 10:03

Szép napot!
Kicsit keresgéltem a neten és találtam egy ilyet.

http://ebookz.hu/ebook.php?alkat=Csillag%E1szat

Van sok sok téma, elvileg (gondolom működik a letöltés is) regisztráció után ingyenes. Gépen, telefonon, vagy táblapc n is lehet olvasgatni a megfelelő programmal. Még nem próbáltam időhiány miatt, de hátha valakinek hasznos, vagy pont kellene valami innen.
127/1500 MC + EQ3
10x50 Lacerta binokulár

https://egkeprajzok.webnode.hu
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: maro » 2013.02.02. 10:10

Üdv mindenkinek!

A vaterán most kapható a Távcső világa 2000Ft-ért.

Volna egy kérdésem is:
Ismeri valaki ezt a könyvet?
A honi Kopernikusz-recepciótól a magyar Nobel-díjakig
Aki olvasta mi a véleménye?

További (ennél jóval derültebb) hétvégét!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.02.02. 12:30

Ismeri valaki ezt a könyvet?
A honi Kopernikusz-recepciótól a magyar Nobel-díjakig

Szerzője az MTA Filozófiai Intézetének munkatársa (talán csak volt). A csillagászatra vonatkozó adatait nagyon gondosan szedegette össze. De nagy hibája, hogy következtetéseiben egy előzetes elgondoláshoz igazodott, ezért a megállapításai nem mindig fogadhatók el. (Én nem venném meg. De ez szubjemtiv vélemény.)
A Távcső Világa bőven megér 2000-t, az antikváriumok 5000, sőt 8000-ért is kinálják.- BQ.
zsoldos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009.09.16. 21:55

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: zsoldos » 2013.02.02. 22:20

Tamás,

Én megvenném. Székely László helyenként kicsit nyakatekerten fogalmaz, de szerintem érdemes elolvasni amit ír. A többi cikk számomra érdektelen volt, de lehet, hogy másnak érdekes.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”