Könyv-kérdés

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2013.02.04. 14:56

Lehet, hogy valamelyik fórumban már valaki írt a
Rükl - Holdatlaszról. Én nem találkoztam vele.

http://tavcso.hu/?o=termek&le=kiadv_rukl_holdatlasz
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2013.02.04. 22:43

Nem is találkozhattál, mert a magyar (és német) nyelvű kiadás csak néhány hete érkezett meg Prágából, most került piacra. Megrendelhető a Geobook-nál (Vizi Péter), H-2000 Szentendre, Bogdányi út 46. (e-mail: geobook&datanet.hu)
A húsz évvel ezelőtti Rükl-féle (cseh, német, angol nyelvű) nagy holdatlasz felfrissített, kibővitett és szebb változata. Tartalmazza a teljes hold-alakzat névjegyzéket, 76 nagy térképlapot, librációs és poláris térképet is. A "főlapok" nagy előnye, hogy mindazokat a holdrészleteket ábrázolja, amelyek amatőr távcsővel észlelhetők.
Mivel a régebbi holdtérképeken még egy-egy nagyobb objektum (kráter, rianás, hegyfok) környékének kisebb alakzatai a főobjektum nevével és a-b-c... betükkel vannak jelezve, az elmúlt évek során ezek a kisebb objektumok is sorra önálló nevet kaptak. Az új atlasz részletesen tartalmazza ezeket az újabb, a régi térképeken nem szereplő neveket is.
Saját tapasztalatom szerint az ábrázolás és a felismerés lehetősége messze felülmúlja pl. a Hallwag, Haack Handkarte, Phillip's Moon Map, stb. térképekét! Szerintem mindenkinek aki részletesebben vizsgálja a Holdat (akár fényképezéssel) aránylag magas ára ellenére is nélkülözhetetlen. - BQ. (Ez nem reklám, hanem értékelés!)
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.02.08. 12:06

xyfree írta:Szép napot!
Kicsit keresgéltem a neten és találtam egy ilyet.

http://ebookz.hu/ebook.php?alkat=Csillag%E1szat

Van sok sok téma, elvileg (gondolom működik a letöltés is) regisztráció után ingyenes. Gépen, telefonon, vagy táblapc n is lehet olvasgatni a megfelelő programmal.


Igen, de az említett ebook fejezetenként tölthető le, ez kb 50 file letöltését jelenti.
Perseus84
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.07.19. 22:26

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Perseus84 » 2013.02.08. 22:58

SzZoli írta:
xyfree írta:Szép napot!
Kicsit keresgéltem a neten és találtam egy ilyet.

http://ebookz.hu/ebook.php?alkat=Csillag%E1szat


Igen, de az említett ebook fejezetenként tölthető le, ez kb 50 file letöltését jelenti.


Szerintem az hogy kb. 50 különálló file az nem jelent problémát, már csak azért sem mert egy része szakdolgozat, másrészt kb. 5 perc letölteni mindet! Az mellékes hogy mennyi idő alatt "nyálazza" át magát az ember ennyi Információn. No meg azt is meg lehet tenni hogy téma szerint kezdi el töltögetni az ember ki-ki az érdeklődése szerint! Egyébként szép kis gyűjtemény!

Tisztelettel: Sz.A.
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2013.02.10. 10:30

Keves Vizi Péter!

Lajos bácsi írta, hogy a most megjelent Rükl holdatlszt a Geobook forgalmazza.
Tisztelettel érdeklődöm, hogy a " Mesíc dalekohledem " Rükl könyv,
ami itt málunk 2006-ban jelent meg, létezik-e magyar forditásban?
Erről a könyvről van szó :
Könv 002.jpg

Könv 004.jpg

Szívességed és tájékoztatásodat előre is köszönöm.
Üdv Bogáncs.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Perseus84
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.07.19. 22:26

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: Perseus84 » 2013.02.10. 10:54

Bogáncs írta:Keves Vizi Péter!

Lajos bácsi írta, hogy a most megjelent Rükl holdatlszt a Geobook forgalmazza.
Tisztelettel érdeklődöm, hogy a " Mesíc dalekohledem " Rükl könyv,
ami itt málunk 2006-ban jelent meg, létezik-e magyar forditásban?

Szívességed és tájékoztatásodat előre is köszönöm.
Üdv Bogáncs.


Üdv! Ugyan nem nekem lett címezve a kérdés, de erre én is tudok válaszolni. Létezik magyarul és nagyon jó kiadvány strapabíró kis "füzet".

http://makszutov.hu/termek/holdatlasz
http://www.tavcso.hu/index.php?o=termek&te=VZP5

Tisztelettel: Sz.A.
CoaChman
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2013.02.24. 19:26

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: CoaChman » 2013.02.26. 21:55

Üdv !

Remélem valaki hasznát veszi és megfelelő topikba is teszem. :) Van egy teljesen legális internetes könyv archívum ahol igen régi ritkaságok is megtalálhatóak letölthető ill. olvasható formában.

Én eddig antik horgász irodalom gyűjtésére használtam, de méhészettől kezdve MINDEN van.

Így természetesen csillagászat és távcső kérdésben is ontja a különböző könyveket.

http://archive.org/search.php?query=tel ... pe%3Atexts linken például "telescope"-ra ennyi találat jön elő.

Az első keresőbe kell a keresendő szavakat, a másikba meg a kívánt média típust választani. A kiválasztott könyv oldalán meg a "view the book" ablakban kell "read online"-al megnyitni olvasásra.

Ja , most úgy tűnik nekem, hogy nem lehet letölteni pedig régen semmi akadálya nem volt. ....lehet most regisztrálni kell.

Jó böngészést ! Remélem van aki hasznát veszi.

üdv
zvaragabor
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.10.05. 20:12

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: zvaragabor » 2013.09.13. 17:05

Sziasztok, ismer valaki olyan magyar, vagy magyarul is megjelent scifit, ami egy változócsillagról szól, vagy a cselekmény szorosan összefügg vele, vagy hatással van a cselekményre? Vagy ha nem is változócsillag, hanem nóva, bináris rendszer, flercsillag, vagy bármilyen csillag, ami valamilyen szempontból aktív, és ez hatással van a naprendszer bolygóira, azok lakóira. Remélem érthetően tudtam megfogalmazni. :) Előre is köszönöm az ötleteket!

Üdv
Gábor
dzsobacsi
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.09.18. 09:57

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: dzsobacsi » 2013.09.14. 10:01

zvaragabor írta:Sziasztok, ismer valaki olyan magyar, vagy magyarul is megjelent scifit, ami egy változócsillagról szól, vagy a cselekmény szorosan összefügg vele, vagy hatással van a cselekményre? Vagy ha nem is változócsillag, hanem nóva, bináris rendszer, flercsillag, vagy bármilyen csillag, ami valamilyen szempontból aktív, és ez hatással van a naprendszer bolygóira, azok lakóira. Remélem érthetően tudtam megfogalmazni. :) Előre is köszönöm az ötleteket!

Üdv
Gábor


Szia Gábor!

Nem tudom, hogy ez belefér-e a feltételekbe, de ha jól emlékszem - és ha nem beszélek hülyeséget -, Arthur C. Clark Űrodisszeájában a Jupitert csillaggá alakítják, ami elég nagy "hatással" van a "naprendszer bolygóira, azok lakóira"...

Üdv!
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Könyv-kérdés

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2013.09.14. 10:24

Szentmihályi Szabó Péternek van egy novellája, ahol a Nap elkezd elhalványulni, egyre csökken a teljesítménye. A Földlakók egy része űrhajót épít, hogy elinduljon egy másik csillag felé.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”