Pulit a Holdra

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.01.16. 18:34

Ne felejtsük el, hogy egy egy verseny. Aki nyerni akar nem fedheti fel a kártyáit már az elején. Megtalálni azt az egyensúlyt, ami a kétkedőket meggyőzi, de a versenytársakat nem juttatja információhoz... hát ez az ami szerintem ezen a fórumon nem fog menni.


Miért ne menne? Csak tárgyilagosan kellene leírni mit és hogyan szeretnének megvalósítani.
Azzal sem értek egyet, hogy nem lehet a kártyákat felfedni? Talán az usánkából kémek figyelik, hogy a magyarul beszélő csillagváros honlapjának Pulit a Holdra nevezetű fórumán megjelenik valami konkrét műszaki terv stb.?
Én szeretnék adakozni (amennyit csak tudok és kitelik szerény tűzoltófizetésemből), de csak ha látok valami konkrétumot.
Bár, a múltkor a Bors magazinban láttam róla írást, ezért az eléggé elgondolkodtat...
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: maro » 2011.01.16. 19:03

meunier írta:Miért ne menne?

Én biztosan nem tenném. Ide beírni konkrét műszaki paramétereket azért, hogy meggyőzzenek 3 embert 3000 forintért? Több órán át győzködni, leírni hússzor, amit már leírtak, mert mindig van egy újabb lehetetlen/ezlenyúlás hozzászólás. Ha el akarnak érni valamit dolgozniuk kell a megvalósításon és azokra fordítani az energiát akik tudják segíteni az előre jutást. Mondom: szerintem.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.01.16. 21:22

>>Ide beírni konkrét műszaki paramétereket azért, hogy meggyőzzenek 3 embert 3000 forintért?<<
Azt hiszem, sok embert pont a konkrétumok győznének meg. Legalább az elképzelések nagy vonalakban történő körvonalazása. Az általam írt számítások annyira általánosak, hogy szerintem nem lehet hétpecsétes titok.
Atis
Hozzászólások: 333
Csatlakozott: 2010.06.18. 21:03

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: Atis » 2011.01.16. 22:10

Ez furcsának fog tűnni, de most részben Maróti Tamással értek egyet. Ha a háttérben tényleg komoly, tudományos munka folyik akkor lehet nem használ neki, ha minden adatot pusztán az emberi kíváncsiság miatt felfednek. Ugyanis az emberek által tanusított nem megfelelő hozzáállás nagyobb dolgokat is lerombolt már.

Én sem egy nagy gonosz ember vagyok, aki nem szereti a Puli projektet. Sőt, nagyon szeretném ha sikerülne, épp ezért tele vagyok kérdéssel és választ szeretnék nagyvonalakban mint mindenki más.
Inkább segíts minthogy kötözködj.
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.01.17. 06:37

Ék köbö úgy csinálnám, hogy:

"Eddig van 1234 támogatónk, aki 800 millióval támogatja a projektet. Ebből:
- 100 milla a nevezésre ment
- 200 milla kellett a holdonjáró prototipusának megtervezéséhez
- 200 milla a megépítéséhez
- 200 milla a teszteléséhez
- 100 milla a számítógépes programok kifejlesztéséhez

Még kellene kb. 2 milliárd, hogy a projektet tovább tudjuk fojtatni.
Eddig kifejlesztettünk egy távközlési rendszert, kifejlesztettük és kipróbáltuk a telemetriát.
A holdonjáró anyaga egy szénszálas-polikarbonát lesz, kb. úgy fog kinézni, mint a Spirit.
A főpróbára mindenkit szeretettel várunk x.y. helyen z. időben."


Gondolom ez már elég kellene, hogy legyen a kétkedők meggyőzéséhez (nekem legalább is elég lenne).
A féltékeny amerikai versenytársak pedig nem tudnák ellopni az ötleteket.
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
ozy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010.10.08. 10:58

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: ozy » 2011.01.17. 07:20

meunier írta:Ék köbö úgy csinálnám, hogy:

"Eddig van 1234 támogatónk, aki 800 millióval támogatja a projektet. Ebből:
- 100 milla a nevezésre ment
- 200 milla kellett a holdonjáró prototipusának megtervezéséhez
- 200 milla a megépítéséhez
- 200 milla a teszteléséhez
- 100 milla a számítógépes programok kifejlesztéséhez

Még kellene kb. 2 milliárd, hogy a projektet tovább tudjuk fojtatni.
Eddig kifejlesztettünk egy távközlési rendszert, kifejlesztettük és kipróbáltuk a telemetriát.
A holdonjáró anyaga egy szénszálas-polikarbonát lesz, kb. úgy fog kinézni, mint a Spirit.
A főpróbára mindenkit szeretettel várunk x.y. helyen z. időben."


Gondolom ez már elég kellene, hogy legyen a kétkedők meggyőzéséhez (nekem legalább is elég lenne).
A féltékeny amerikai versenytársak pedig nem tudnák ellopni az ötleteket.

Érdekes hogy ez még egyik csapatnak sem jutott eszébe.

Más: Láttátok mennyi szponzora van a román ARCA csapatnak?
Pedig, legalábbis szerintem, teljesen esélytelen megoldásokon dolgoznak. A holdra nem fognak eljutni de közben meghonosítanak olyan technológiákat amelyek eddig nem léteztek náluk. És hogy az mire jó, azt hülyeség volna kérdezni.

A szponzor pedig befektetésnek is tekintheti az adományt hiszen kap érte egy hirdetési felületet. Befektetés rizikó nélkül pedig nem igen létezik. Jó volna ha egyesek hátra tudnák hagyni a múlt rendszerből örökölt mentalitást miszerint minden egyéni kezdeményezés gyanús. Hajrá Puli!
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.01.17. 09:28

Látom, nem fogunk részleteket megtudni, szerintem ez a titkolózás olyan túlzott, mint annak idején a keleti blokkban lépten-nyomon erdő, mező mellett látható "Fényképezni tilos!" táblák. (>>Jó volna ha egyesek hátra tudnák hagyni a múlt rendszerből örökölt mentalitást<< ;)) Részletek nélkül csak a kételyek maradnak bennem, és, ha erről beszélek, ellendrukkernek neveznek. Pedig örülnék a sikernek.
ozy
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010.10.08. 10:58

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: ozy » 2011.01.17. 11:43

De hol vannak a részletek a többi csapatnál? Pedig azok akik már rég regisztráltak már lett volna idejük kidolgozni és közzétenni valami részleteket. Akkor pedig miért éppen a Puli tenné ezt amikor még egészen a kezdetén vannak.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.01.17. 13:47

Én nem láttam a többi csapat anyagát, nem velük hasonlítottam össze a magyart. Tehát máshol sincsenek részletek. Szép. Hát csináljon mindenki holdrakétát, aki csak akar, sok sikert, ha valami részletet meg lehet tudni, szívesen olvasok/hallok róla.
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.01.17. 16:44

Zoli!

Igazad van. Mi vagyunk a kétkedők, a többiek a hívők.
Úgy, mint az ufológiában... :mrgreen:

De azért hajrá Puli!
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”