Pulit a Holdra

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
SzZoli
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:41

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2010.09.28. 09:23

Hát látom, elszántak vagytok, és készülnek a terveitek is. A korább leírt kétségeim ellenére sok sikert kívánok Nektek.
Hogyan kalkuláltok, mikor tudjátok befizetni a reg díjat? Mert ha ez megtörténik, újabb ok lesz a nyilvánosság elé lépésre, ismét megjelenhettek a "hivatalos" médiában - tv, nagyobb portálok - és ez felkeltheti tehetősebb cégek vezetőinek az érdeklődését is.
kincsesm
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.09.19. 13:00

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: kincsesm » 2010.09.28. 21:02

Üdv mindenki!

Rég nem fórumoztam, de a téma hozzászólásra késztet. Én is Puli csapattag vagyok egy ideje már, szabadfordításban a küldetés tervezésével, főleg a Föld-Hold útszakasz áthidalásával foglalkozom mérnöki szempontból.

A kritikák természetesen elgondolkodtatóak,

De:

Először:
Eddigi munkám tapasztalatai szerint fél tonnából össze lehet hozni egy olyan eszközt, ami "lágyan" letesz valamit a Hold felszínére. Gyakorlatilag kerskedelmi alkatrészekből (válasz egy korábbi felvetésre). Ez nem a Pulira vonatkozik, hanem általánosságban. Neten utánnanézhet és számolhat bárki, ha ideje van.

Másodszor:
Gondoljátok végig az életetekben, hogy voltak-e/ vannak-e régi nagy álmaitok,(itt nem olyan közönséges álmokra gondolok mint pénz, lakás kocsi, utazás meg egyébb kacattok birtoklása, vagy hogy munkában én legyek az aktuális góré stb..., hanem valami igazán egyedire, karakteresre, amit ha megtisztítunk az életben belénk nevelt sallangoktól, előjön az igazi értéke. Ahol részese lehetsz valami nagyszerű dolog születésének..) Ha volt ilyen, talán megértitek. Ha meg nem, attól még lehet érdekes a program:)))

Harmadszor:
Nagyon sok múlik azon, hogy összejöjjön a nevezési díj. Most ez a legnehezebb és legfontosabb, később meg a többi lesz még nehezebb. Olyan ez, mint az egyetem volt (nem a büfé szakok persze), ahol azt mondod, hogy valahogy sikerüljön az aktuális félév, ez a legnehezebb... Nem is sejtve, hogy a többi sokkal durvább lesz. Szóval a neheze csak azután jön... Kemény munka lesz a Pulit a Holdra juttatni, de feladni, vagy azt mondani, hogy kár bele a munka, a legkönnyebb. Fontos hogy megpróbáljuk.
Ki kell élvezni az utat, de látni kell a célt is. Önmagában az, hogy komolyan megpróbáljuk, és csináljuk, és hogy összejött ez a maroknyi ember, már megérte!

Negyedszer:
Van az az idő, hogy az ember megunja, hogy egész életében max. távcsővel nézze a Holdat és társait. Más úgy élni, hogy tudod, a te munkád részeként (vagy akár anyagi támogatásoddal)egyszer valami eljuthat oda, vagy lehet ölbe tett kézzel bámulni az okliban a krátereit (ez nem beszólás az észlelő amatőr csillagász kollégáknak, csak azoknak, akinek már megfordultak hasonlók a fejében régen, csak kényelemből leépítették magukban az ambíciókat, és maguknak sem vallják be, de "kényszercsillagászok" lettek, hogy valami közük maradjon a világűrhöz. Sajnos ismerek ilyet.) Ha csak egy valaki is magára ismer, már megérte koptatnom a billenytűzetet.

Ötödször:
Arról meg NEM érdemes érvelni, hogy inkább mást kéne támogatni ebből a pénzből, amit a Puli próbál gyűjteni (szegénység, természeti katasztrófák áldozatai, stb), mert egyrészről mindenki saját maga dönti el, hogy adakozik-e, másrészről az ilyen támogatások a politika feladatai (lennének). És igen is fontos az innováció. Ha a Puli eléri célját, talán javíthat az ország megítélésén, és feledteti a "kis ország vagyunk+ egy kis kényelem = nem csinálunk semmit, mert kockázatos és munka is van vele" hozzáállást.

Végül: bármibe vág az ember, sosem biztos, hogy sikerül, de ha semmibe sem vágunk bele, esélytelen az előbbre jutás.

Ha bármi kérdés van, írjatok nyugodtan, igyekszem legalább naponta nézni a fórumot. Fontos azonban, hogy technikai részleteket, komolyan felmerült ötleteket, szponzorok kilétét, stb. nem árulhatok el.

Üdv
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.10.03. 14:42

Én Pulipárti vagyok!
Hajrá Puli!

Snt
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.10.04. 17:10

Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.10.04. 22:44

Köszi! Ez hasznos volt. Kicsit árnyalja a képet.
90/900 refraktor
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.10.05. 08:26

Sic transit gloria mundi.

Snt
Franky
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2010.05.30. 01:08

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: Franky » 2010.10.05. 08:48

Nálam ez viszi a prímet.
"Az egységünk egy kereskedelmi forgalomban kapható rakéta segítségével fogja elérni a világűrt,"

Elképzeltem az alábbi kis párbeszédet:

- Jó napot kívánok! Egy rakétát szeretnék vásárolni!
- Ööö... parancsol? Egy rakétát?
- Persze! Melyik része nem volt világos? Az "egy", vagy a "vásárolni"?
- Elnézést, de rakétákat nem árusítunk!
- Jaj, ne vicceljen már! Egy sima, egyszerű, kereskedelmi forgalomban kapható rakétát szeretnék, mert a Pulit fel kell lőjem a Holdra! Mi ezen a bonyolult?

Tudom, primitív vagyok... Ettől függetlenül pártolom az ötletet, és szívesen részt is vennék benne. Ráadásul Vitényi Imrét mintha még ismerném is. Dolgoztam vele együtt az IBCNetnél...

Fiúk sok sikert!
Namost... Ez vagy valami, vagy megy valahová... Nem?
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: maro » 2010.10.05. 08:50

Ezért írtam már az elején is, hogy állami támogatásban reménykedni hiú ábránd. Mert ugye választásokat lehet nyerni úgy is, ha nincs nekünk űriparunk, de úgy nem, hogy összeomlik mondjuk az egészségügy. Így aztán eleve behatárolódott a politika mozgástere, szerintem e téren a jövőben sem számíthatunk állami támogatásra. Marad a magánerő, ha van benne elég szufla. De ha mi itt, akiket egyáltalán érdekel ez a dolog, nem támogatjuk, akkor ki?

Megjegyzem ez régen is így volt. Amíg a világ boldogabbik felén Newton az alma esését figyelte, mi a törököket kergettük haza, és embereket kellett az elnéptelenedett helyekre telepíteni, hogy egyáltalán legyen aki az ételt megtermeli. :(

Úgyhogy ha tudjátok, támogassátok a Pulit és erre beszéljetek rá másokat is. Én elég sokat küzdök a saját kollégáimmal is, pedig egy ezres nekik sem okozna gondot. :(
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: maro » 2010.10.05. 08:52

Franky írta:- Jó napot kívánok! Egy rakétát szeretnék vásárolni!

Pedig ez így van. Sőt ha leteszel 20 millió dolcsit, akkor ki is lőnek vele, mint a Simonyit. :D
KVI
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2009.09.14. 20:45

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: KVI » 2010.10.05. 09:15

Franky írta:Elképzeltem az alábbi kis párbeszédet:

- Jó napot kívánok! Egy rakétát szeretnék vásárolni!
- Ööö... parancsol? Egy rakétát?
- Persze! Melyik része nem volt világos? Az "egy", vagy a "vásárolni"?
- Elnézést, de rakétákat nem árusítunk!
- Jaj, ne vicceljen már! Egy sima, egyszerű, kereskedelmi forgalomban kapható rakétát szeretnék, mert a Pulit fel kell lőjem a Holdra! Mi ezen a bonyolult?


Itt most a Tesco-ra gondoltál? Mert természetesen vannak boltok, ahol lehet venni rakétát, akár kilövőállással is. Elsőre a Mitsubishi jutott eszembe, de biztos lehetne találni sok másikat is.

http://www.mhi.co.jp/en/products/space_index.html

Kát, hogy árat nem írnak...
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”