Filmek csillagászati témában

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: csakb » 2012.07.12. 07:54

kulizoli írta:Azt azért vágod, hogy nem magyarul írtak :)
Ez a fordítón múlik.


Hát igen. :)

Lemet általában a zseniális Murányi Beatrix fordította. Nélküle feleannyit sem érnéne a Lem könyvek egy része, mert sokszor annyi a nyelvi humor bennük, főleg a könnyedebb írásaiban. Néhány későbbi, filozofikusabb műve már sajnos más fordítóhoz került, azok gyakorlatilag olvashatatlanok, és meggyőződésem, hogy a fordítás miatt.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: csakb » 2012.07.12. 08:11

Kukac írta:Tudom, hogy az emberek félnek az ismeretlentől, és az ismeretlen íróktól is, de én elolvastam az összes Asimov könyvet, csomó Bardburry-t, Clark-ot, Dick-et, és bátran ajánlom ezeket az írókat és könyveiket.


Ők szerintem nem ismeretlenek, hanem a legnevesebb sci-fi szerzők. :)

Nagyon tudom még ajánlani Stanislaw Lemet, Frederick Pohlt, Zsoldos Pétert(!), Szatmári Sándort, Arkagyij és Borisz Sztrugackijt, Robert Shekley-t, Robert A. Heinleint.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: csakb » 2012.07.12. 08:27

A fordítókról jut eszembe, hogy 10 éve próbálom beszerezni az itthon 1991-ben kiadott Végjátékot Orson Scott Cardtól. Szintén nagyon ajánlott könyv, ha valaki hozzájut. :)

Nem rég vettem észre, hogy ismét kiadták, de újrafordítva (a '91-est azt hiszem, F. Nagy Piroska fordította). Beleolvastam, és annyira nem tetszett az új fordítás, hogy nem vettem meg.

Sajnos ebből a sztoriból is elkészül a filmváltozat hamarosan. Kis bizakodásra ad okot, hogy Card írta a fogatókönyvet, de nincsenek illúzióim.

Ami igazán lesújtó, hogy Asimov Alapítványának is megvette a megfilmesítési jogát a Columbia/Sony, és Emmerich-et szerződtették le rendezőnek...
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.12. 11:22

csakb írta:
Kukac írta:Tudom, hogy az emberek félnek az ismeretlentől, és az ismeretlen íróktól is, de én elolvastam az összes Asimov könyvet, csomó Bardburry-t, Clark-ot, Dick-et, és bátran ajánlom ezeket az írókat és könyveiket.


Ők szerintem nem ismeretlenek, hanem a legnevesebb sci-fi szerzők. :)

Nagyon tudom még ajánlani Stanislaw Lemet, Frederick Pohlt, Zsoldos Pétert(!), Szatmári Sándort, Arkagyij és Borisz Sztrugackijt, Robert Shekley-t, Robert A. Heinleint.



Nem ezekről az írókról van szó, hanem amit előtte említek, azok az ismeretlenek...

:? :? :?
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.07.12. 11:29

csakb írta:Ami igazán lesújtó, hogy Asimov Alapítványának is megvette a megfilmesítési jogát a Columbia/Sony, és Emmerich-et szerződtették le rendezőnek...



Ami igazán lesújtó, hogy ugye volt egy film, Will Smith-el "Én a Robot"
és akkora F*S volt, hogy rémes. Az volt ez első Asimov megfilmesítés, és
sztem siralom. :cry:

Remélem, hogy az Alapítvány c. könyvet soha senki nem filmesíti meg,
mert normálisan csak úgy lehetne, hogy a világ lakosságának 99,999999% nem fogja érteni.
Vagy pedig sz*r lesz.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: csakb » 2012.07.12. 11:54

Kukac írta:Ami igazán lesújtó, hogy ugye volt egy film, Will Smith-el "Én a Robot"
és akkora F*S volt, hogy rémes. Az volt ez első Asimov megfilmesítés, és
sztem siralom. :cry:


Igen, borzasztó az a film, és fogalmam sincs, hogy mi köze az Asimov-féle történetekhez.
Egyébként közel sem ez volt az első Asimov-adaptáció: http://www.imdb.com/name/nm0001920/

Lem Solaris-ának is nekifutott mint a szovjet, mind a halivúdi filmipar, de beletört a bicskájuk. Nekem meg az agyam (bocs a Tarkovszkij-rajongóktól).
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: csakb » 2012.07.12. 11:56

Kukac írta:Nem ezekről az írókról van szó, hanem amit előtte említek, azok az ismeretlenek...


Akkor elnézést kívánok... :]
csoknyai attila
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2011.12.06. 20:27

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: csoknyai attila » 2012.07.12. 18:47

Szatmári Sándor?
A Kazohíniás?
Sokat szeretnék tudni és gyorsan, na ezért kérdezek hülyeségeket!
Porrima
Hozzászólások: 254
Csatlakozott: 2009.09.20. 20:52

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: Porrima » 2012.09.15. 12:39

Néhány év után csak rákerült a sor, hogy frissítsem a honlapomon megtalálható csillagászati filmlistámat: kb. 30-40 azóta beszerzett film címével bővült. Akit érdekel, megnézheti: a honlapom kezdő oldaláról is elérhető közvetlenül, meg a menüből is.
draven
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2011.11.05. 15:58

Re: Filmek csillagászati témában

Hozzászólás Szerző: draven » 2012.10.04. 16:16

SkyWatcher BD 200/1000 Newton + EQ-5
SkyWatcher 60/900 refraktor
Scopium 12×60 binokulár
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”