Nektek mit jelent a csillagászat?

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
kaviat
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2009.09.15. 12:02

Re: Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: kaviat » 2010.09.10. 17:45

ehhe, és itt az a nyerő, aki a kisebb halat fogja ki (halvány galaxis)
ferenc lovró
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2010.01.21. 17:44

Re: Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: ferenc lovró » 2010.09.10. 20:39

hát, ha az átfagyoskodott éjszakákra gondolok, szerintem nem állok messze a valóságtól, ha azt mondom, a csillagászat egy extrémsport.
nincs aláírás
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.09.10. 22:40

Hajaj, extrémsport biza! Pl. egy Messier-maratonhoz nem kevés fizikai és szellemi állóképesség szükségeltetik. :)
Nagyon jó móka, mindenkinek tudom ajánlani, hogy legalább egyszer próbálkozzon meg vele! Én már háromszor végignyomtam, és nagyon sajnáltam, hogy idén nem volt rá lehetőségem.
Sötét észlelőhelyről egy már egy 7 centis távcsővel is végignézhető a katalógus zöme.
Avatar
Tankó Árpád
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2018.12.27. 03:08

Re: Nektek mit jelent a csillagászat?

Hozzászólás Szerző: Tankó Árpád » 2020.07.08. 13:17

Sziasztok!

Én mindig fütyürészve rakom ki a műszerem hűlni, tudva azt, hogy a mai este is szép élményekkel fogok gazdagodni. Ha megvan az észlelési terv, elfog egy izgatottság, hogy vajon sikerül-e minden objektumot meglátni, tanulmányozni. A rajzolás során időzik el mélyebben az ember az adott látványban, aztán további izgalmat jelent, hogy vajon mellénézéssel mi fog még becsillanni, mi kerülhet még rá a rajzra. Ha kudarc ér, annak is megvan a maga szépsége./ Most így sikerült, holnap jobb lesz./
Ha őszintén nézzük, nem számít milyen eredményekkel zárul egy egy észlelés, a tudat mindent feledtet: ÉSZLELTEM.
Észlelés után, vagy másnap mindig megnézem Stellariumban az összes csillagot amit berajzoltam, hogy mik voltak azok, ezért jó a program időlassítás-gyorsítás funkciója.
Szép napot!
SW Dobson 76/300 reflektor, 12X32 Bresser binokulár
https://csillaghalmaz.blogspot.com/
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”