NASA érdekességek

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: Pape » 2011.07.23. 18:41

Érdekes lenne, ha 20 év múlva Kína és India között zajlana olyan űrverseny mondjuk a Mars meghódításáért, mint jó 40 éve a Holdért. Számomra ez most (még?) elég furcsán hangzik.

Ezt a sok tengerentúlról érkező rossz hírt olvasva Széchenyi mondata jut eszembe:

"A kiművelt emberfők száma, egy nemzet igazi hatalma."

Úgy látszik ezt most már ott is kezdik elfelejteni...
90/900 refraktor
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.07.23. 23:54

...és mindkét nemzet űrhajósai folyékonyan, oroszul kommunikálnának a földi irányítással.

Volt már ilyen Vietnámban, és a mai napig kína és india is maximálisan rászorul az orosz technológiára, mert
nem tudják (még) rendesen lemásolni.

"Korlojov űrközpont, itt a a Csing Li 2, adjon engedélyt a dokkolásra!"
"Itt Korlojov. Csing Li, vária kell."
" Korlojov űrközpont, itt a Csing Li 2. Fogy az oxigén. Vétel."
"Csing Li, most kaptam az információt. A kínai kormány még mindig nem fizette ki azt a két hajórakomány búzát, amit a múlt héten vittünk az éhező taiwaniaknak."
"Koroljov űrkozpont. Hitelkártyát elfogad?"
"Igen, de csak Visat és Maestrot. American Express nem jó..."

:D
miczo
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011.02.24. 19:34

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: miczo » 2011.07.24. 15:38

Sirius írta:
tobe írta:
Sirius írta:Egyébként a katonai technológia jó 30 évvel "előrébb jár"


Akkor lassan bemutathatnák már az UFÓ technikát, már szerintem lejárt annyi idő azóta ....minek titkolni tovább ? :)

Avagy amikor a valóság másolja a fikciót :)
Komolyra fordítva, tényleg épült az USA légiereje számára ilyen ufó alakú kísérleti repülőgép, talán at X-széria (ezek kísérleti repülőgépek voltak) alatt, nem tudom...persze nem repült túl messzire.


Talán ez? http://www.youtube.com/watch?v=XZpqpBVOa1U
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread4390/pg1
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.07.24. 16:02

miczo írta:Talán ez?


"SPECIAL EFFECTS", ott van a szövegben ... :)
miczo
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2011.02.24. 19:34

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: miczo » 2011.07.24. 18:05

Valóban ott van, a hozzászólók írásai közt, meg a fake is. Inkább az érdekelne valójában holt tarthat az amerikai hadiipar/kutatás? Mert erröl is kerengenek érdekes infók a neten. Persze megfelelöen kritikus hozzáállással ebben a dologban sem leszünk okosabbak és nem is jutunk sehová. Ami titkos azt nem tudhatjuk. :) A tv hiradóban nem mutogatják és csak mint érdekesség/gondolatébresztö tettem ezt ide.
tobe
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2010.10.28. 20:20

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: tobe » 2011.07.24. 18:33

miczo írta: csak mint érdekesség/gondolatébresztő tettem ezt ide.


Ezzel nincs is semmi gond, viszont ez is egy jó példája annak, hogy amiről nem tudunk semmit, és ellenőrizni sem tudjuk, arról csak elmélkedni lehet és az úgy létrejött elméletek, elképzelések nem biztos, hogy köszönő viszonyban állnak egymással. :)
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2011.07.24. 19:33

1990 szeptember óta vagyok lelkes olvasója az Aranysas (annó Top Gun) újságnak, akik elég tudományosan közlik a legfrissebb fejlesztéseket és kutatásokat.

Most olyan dolgok kötik le a kutatásokat, mint új generációs repülők, hajók és fegyverek,
melyek meghatározzák majd a következő 30-50 év hadviselését. DE, mivel a potenciális ellenfelek nagyon
le vannak maradva technilógiailag, ezért nem a még modernebb, még erősebb, gyorsabb, stb fegyverek kutatása a cél, hanem az, hogy sokkal hatékonyabbak legyenek, azaz 1 célpont megsemmisítése
olcsóbb legyen,. Kevesebb repülővel, kevesebb bombával, kevesebb járulékos áldozattal, kevesebb karbantartással, stb, stb.

Ha megnézed a modern kereskedelmi repülést, ott is erre hajtanak, senki nem akar új Concorde-ot fejleszteni, mert nincs rá igény. De a hatékonyabb hajtóművekre igen.

A "Skunk works" azaz a nagyon titkos feljesztési csapatok arra hajtanak, hogy a hírszerzés és az adattovábbítás legyen sokkal hatékonyabb, pl: hogy lehet egy felderítő repülőről/szatelitről feltörni egy szervert, ami nincs rákötve az internetre. Ezen kívül sok az informatikai(kiberháborús) és pszihológiai kutatás.

Az oroszok költenek sokat arra, hogy a 25-30 éves technoilógiai lemaradásukat behozzák, és jól haladnak vele. Sok felesleges pénzük van az olajból.

Habár Kína és É Korea miatt továbbra is fennáll a tömeghadsereg és nagykiterjedésű, többfrontos, többhadszínteres föld-víz-levegő-internet alapú háború, de a jövőbeli háborús konfliktusok nem ilyenek leszenek. Ha lesznek. Erre gyúrnak a katonai kutatások.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: Imre » 2011.07.24. 20:53

Kukac írta:1990 szeptember óta vagyok lelkes olvasója az Aranysas (annó Top Gun) újságnak, akik elég tudományosan közlik a legfrissebb fejlesztéseket és kutatásokat.

Most olyan dolgok kötik le a kutatásokat, mint új generációs repülők, hajók és fegyverek,
melyek meghatározzák majd a következő 30-50 év hadviselését.

.... Kevesebb repülővel, kevesebb bombával, kevesebb járulékos áldozattal, kevesebb karbantartással, stb, stb.

Ha megnézed a modern kereskedelmi repülést, ...


A "Skunk works" azaz a nagyon titkos feljesztési csapatok arra hajtanak, hogy a hírszerzés és az adattovábbítás legyen sokkal hatékonyabb, ...

Az oroszok költenek sokat arra, hogy a 25-30 éves technoilógiai lemaradásukat behozzák, és jól haladnak vele. Sok felesleges pénzük van az olajból.

Habár Kína és É Korea miatt továbbra is fennáll a tömeghadsereg és nagykiterjedésű, többfrontos, többhadszínteres föld-víz-levegő-internet alapú háború, de a jövőbeli háborús konfliktusok nem ilyenek leszenek. Ha lesznek. Erre gyúrnak a katonai kutatások.


Szerintem ez már nem a NASA érdekességek... Másik helyen kellene folytatni a nemes eszmecserét!
Bocsi, ez csak az én véleményem, azt nem tudom, hogy más hogy látja?

Hogy állsz a tervezett távcsöveddel? Mikor számolsz be arról, hogy elkészült, és működik?
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: csakb » 2011.07.28. 18:23

Friss, magyar nyelvű hír a SpaceX teherűrhajójáról:

http://www.urvilag.hu/az_urallomas_es_a ... herurhajok
meunier
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2009.09.15. 13:21

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: meunier » 2011.07.28. 20:35

Csak nem magáncégek szállnak be a bizniszbe? :)
TMB 100/800 APO, Lunt 60Ha, SW 200/1000N, Heq-5
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”