NASA érdekességek

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.03.22. 16:10

Ezt a Témát azért nyitottam, hogy írjátok meg ha találtok valami újdonságot a NASA-val kapcsolatban.

2011-ben rover-t indít a NASA a Marsra. De lehetőséget adnak azoknak akik úgy gondolják hogy elküldenék a nevüket a mars-járóval. Először egy nagyon egyszerű adatlapot kell kitöltened, amin beírod a nevedet,postai irányítószámodat és beállítod melyik országból jelentkeztél. Utána kinyomtathatod vagy elmentheted a könyvjelzők közé a kapott oklevelet ami igazolja hogy a neved bekerült a mars-járó Chipjébe. Mindez ingyenes. Honlapjukon megtalálni ezt a lehetőséget amúgy elég körülményes.
Viszont az adatlapot innen közvetlen elérheted.:http://www.hdss.eu/marstravel-participant.htm
Avatar
Balage
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:15

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: Balage » 2010.03.22. 16:51

Hasonló névküldés volt a Phoenix-szonda indítása előtt is, ha jól emlékszem.
Benei Balázs
110/800 Tal Newton
rumpfbarna
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.17. 23:40

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: rumpfbarna » 2010.03.22. 19:50

Ez a hdss.eu... nem tudom milyen website, csak bele van ágyazva az eredeti nasa.gov oldal egy iframe-mel. Szerintem inkább nyissátok meg közvetlenül az oldalt az alábbi címen:
http://marsparticipate.jpl.nasa.gov/msl ... dyourname/
Biztos, ami biztos...
hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.03.22. 20:04

Megtudod ha megnézed. Elárulom én szerkesztem az oldalt, szóval semmi baj nincs vele. Mivel láthatod hogy beágyazva van a NASA weboldala, ezért nem is értem az aggályaidat.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.03.22. 20:32

En megneztem ezt az oldalt (http://www.hdss.eu, remelem, errol van szo), de nemigen jottem ra, hogy mirol szol valojaban.
Az angol szoveget nem artana atolvasni valakivel, mert nemcsak hibas szinte minden mondat, de tobb helyen egyenesen erthetetlen. Es ez egy vallakozasnak nem tul jo ajanlolevel szerintem.

--mpt
rumpfbarna
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.17. 23:40

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: rumpfbarna » 2010.03.22. 20:46

hunadmin írta:Elárulom én szerkesztem az oldalt, szóval semmi baj nincs vele.


Ok!

Sajnos mostanában az iframe féle beágyazást főleg trójai programok terjesztésére használják, így egyből óvatos leszek, ha ilyet látok. (A munkahelyem oldalait is hekkelték már így!)

Érdemes lenne a belinkelt nasa oldal fölé egy fejlécet berakni, hogy a főoldaladra tudjon navigálni a látogató, ezzel is erősítve a bizalmat (Tudja, hogy hol is van).

Illetve, én néztem a hdss.eu-t, rákattintottam a Services-re, de csak egy Home gomb volt rajta.
hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.03.22. 22:15

A szolgáltatás "service" akkor lesz rajta,amikor meglesznek a feltételek ahhoz hogy el tudjon indulni.. Majd lesz vissza gomb is. :D
Most inkább próbálj meg ide olyat írni ami a NASA érdekes dolgaival kapcsolatos.
rumpfbarna
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.17. 23:40

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: rumpfbarna » 2010.03.22. 23:28

hunadmin írta:Most inkább próbálj meg ide olyat írni ami a NASA érdekes dolgaival kapcsolatos.


Rendben!

Nekem ez a kedvencem:
Az űrhajósok által, a Földről készített fotók:
http://eol.jsc.nasa.gov/sseop/clickmap/

Óriási adatbázis. Sok kép van Magyarországról is!

Pl. ilyennek látják az ISS-ről a Balatont:

ESC_large_ISS006_ISS006-E-4.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
hunadmin
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2010.03.20. 20:14

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: hunadmin » 2010.03.29. 20:24

Ha valaki be tudna linkelni egy valamelyik űrtávcső által készített képet az amcsi zászlóról a holdon amit még az Amsztrong-ék hagytak ott, azt nagyon megköszönném. Ugyanis azt olvasom sok helyen, hogy sosem jártak ott. És furcsállom hogy mutogatnak távoli galaxisokról készített fotókat, de sehol egy kép a zászlóról meg a lábnyomról, olyan amit ma készítettek volna űrtávcsővel.
Továbbá azt is furcsállom, hogy miért nincs online webkam ezeken a távcsöveken, hogy mi is láthassuk amit azok, még ha nem is infra tartományban de legalább azt amit egy sima 5 dolláros webkammal lehet látni az űrben.
plamatis
Hozzászólások: 259
Csatlakozott: 2009.09.15. 23:58

Re: NASA érdekességek

Hozzászólás Szerző: plamatis » 2010.03.29. 21:26

Honnan veszed, hogy űrtávcsővel ilyesmit le lehet a Holdon fotózni? Ha nagyon kell, itt van az LRO által készített képből egy kinagyítás az A-17 visszaindulásakor kidőlt zászlóról! :D Ja! Azok a kukacok össze-vissza a képen, a lábnyomok! A párhuzamos kukacok az LRV nyomai!
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”