pénzügyi időkapszula

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Hadházi Györgyi
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2010.09.03. 17:30

Re: pénzügyi időkapszula

Hozzászólás Szerző: Hadházi Györgyi » 2010.10.03. 10:40

Maximálisan egyetértek sp.-vel. Az általános emelés nem elfogadható, valamilyen igazságos, arányos megoldást kell kitalálni. És megint visszakanyarodtunk Mátyás királyhoz...

Györgyi
Avatar
Mzssiralop
Adminisztrátor
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2009.07.29. 09:46

Re: pénzügyi időkapszula

Hozzászólás Szerző: Mzssiralop » 2010.10.03. 10:55

Hadházi Györgyi írta:Maximálisan egyetértek sp.-vel. Az általános emelés nem elfogadható, valamilyen igazságos, arányos megoldást kell kitalálni. És megint visszakanyarodtunk Mátyás királyhoz...

Györgyi


Hát igen, és itt bejön, hogy minden a középgenerációt terheli, a gyereknevelés költségeitől az idős szülők támogatásáig stb.

Az is könnyen belátható, hogy a tagdíjat lejjebb nem szállíthatjuk, így is van rajta kedvezmény, ha csak azt vesszük, hogy a nem tagok mennyivel többet fizetnek a Meteorért+Évkönyvért. Amit már most könnyen kivitelezhetőnek tartok, az a részlet-tagdíjfizetés diákok, nyugdíjasok számára - két egyenlő részletre gondolok.

Jártamban-keltemben azt láttam még, hogy leginkább talán a család-tagságra lenne igény. Ilyet láttam már brit és francia szervezeteknél. Ahol pl. több csillagászatkedvelő is van egy családban, de nem kell nekik sok garnitúrányi Meteor, évkönyv. Bár olyan magyar családot is ismerek, ahol négyen is fizettek tagdíjat, és természetesen négy sorozatuk van mindenből.

Szerintem gyűjtsük az ötleteket, és vizsgáljuk meg, mit lehet jelentős többletmunka nélkül megvalósítani.

A tagdíjrendszert a legközelebbi közgyűlésen lehet módosítani.
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: pénzügyi időkapszula

Hozzászólás Szerző: maro » 2010.10.03. 11:17

SzarkaLevente írta:Most hirtelen olyan megoldás jutott eszembe, hogy lenne mondjuk 10e Ft-os "prémium" tagdij. Erről kapna egy "kártyát" az illető, amit felmutatna nálam és X % kedvezményt kapna az illető. Igy számára megtérülhetne a többlet tagdij.

Számomra ez egy nagyon szimpatikus javaslat. Köszönet érte! Nem csak azért mert így több pénzhez juthat az egyesület, hanem mert példa értékűnek tartom, hogyan tud egy vállalkozás támogatni egy civil szervezetet. A jó példa is lehet ragadós, hátha más vállalkozók is beszállnak valamivel.

A családi tagságra nálunk is lenne igény, jó ötletnek tartom. A mi lakásunkban egyszerűen nem férne el még egy garnitúra meteor.

Kicsit másként működik, de tekintve a jelentős nyomdai költségeket mégis pénz kérdés, az elektronikus Meteor. Kicsit olcsóbb tagdíjjal, főleg a gyerekek részére, lehetne olyan tagság, hogy a Meteor-t pdf-ben kapják. Nem tudom mibe kerül egy szám, de 11-szer annyival olcsóbb lehetne az éves tagdíj.

Ami a felújításokat illeti, (más szervezetben is érdekelt vagyok, onnan a példa) el lehet érni, hogy egy-egy tagtárs cége az anyagot megvegye. A munkát meg egy hozzáértő tag, igaz kicsit lassabban mint ha fizetnénk érte, de elvégzi.

És minden megspórolt pénz félre kéne tenni, hogy ha jön az újabb CSNÉ, akkor kevésbé függjünk az egyre csökkenő állami támogatástól. Vagy támogathatnánk belőle a Pulit, mert a nevük ott is forogna és az új tagokat vonzhatna.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”