Mi lenne, ha a Földnek gyűrűje volna?

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Hyperion85
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2011.01.20. 00:40

Re: Mi lenne, ha a Földnek gyűrűje volna?

Hozzászólás Szerző: Hyperion85 » 2011.01.26. 23:18

Föld-Gyűrűk: az ember hozza létre ?

-Olvastam az itteni cikkeket, s nagyon tetszettek, gondoltam én is hozzászólok e témában.Az én teóriám az, hogy a jövőben az egyre több, és több űreszköz miatt kialakul egy un." műhold-törmelék gyűrű".Az emberiség egyre több űreszközt juttat a világűrbe, a űrtársaságok meg nem tőrödnek igazán ezeknek a "eltakarításával" s emiatt jelentősebb mennyiségű "űrszemét" halmozódik fel.Az űrszemét idővel a Föld forgása ( s gravitációja miatt ) következtében, egyenlítői térségbe sodorja-ami ezzel egy kezdetleges de rövid életű "műhold-törmelék-gyűrűt" hozz létre.Szerintem csak idő kérdése mikor lesz látható ez a Földi-gyűrű a távoli rokonainknak.Ha látható lesz ?
Szerintem jó úton haladunk egy e fajta gyűrű létrehozásához. Vajon ha kialakul, milyen látványt nyújtana, s milyen veszélyekkel járna ?Kutatók is feltételezik ennek jogosultságát, én magam a "Ha Jövő akkor világűr" c. könnyben egy cikkben olvastam erről..de ott nem szemlélteti a gyűrű kialakulását.
Vajon, kialakulhat ? S ha igen milyen lenne..?

Kösz, hogy elolvastad, Várom a Hozzászólásokat!
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Mi lenne, ha a Földnek gyűrűje volna?

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2011.01.27. 17:06

Nem, nincsen oka, hogy a különböző hajlásszögű pályák szépen síkba rendeződjenek. A Föld nyugpodtan elfordul a műhold pályák alatt, a gravitációs hatás ettől nem változik. Három tényező befolyásolhatja erősebben: a Föld lapultsága (az egyenlítő felé kidomborodása: tórus), a Hold, ás az alacsonyabban keringőket a légköri fékezés. Az első kettő azonban tudtommal a pályaelemek folyamatos változását okozza (pl. a perigeum-apogeom távolságokét, ami azzal járhat, hogy a földközelpont lejjebb szállásával nő a légköri fékezés). De ettől még egy szétszórt ritka felhő maradhat.
A természetes gyűrűk esetében kicsit más a helyzet. Ott a veszélyeztetett hold keringési síkja eleve megszabja a gyűrű síkját.
Őszintén szólva nem tudom, mennyi idő alatt halmozódhat fel annyi űrszemét, hogy az észrevehető legyen. Erről talán dr. Almár Iván tudna többet mondani.
Egyelőre ott tartunk, hogy a csillagászati észleléseket gyakran megzavarja egy-egy átvonuló mesterséges hold. Ezt főleg a klasszikus fotózás sinyli meg, ahol egy-egy hosszabb expozíciót keresztűl-kasul átszelhetik a műhold-nyomok. - BQ.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”