Pulit a Holdra

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
SzarkaLevente
Hozzászólások: 1037
Csatlakozott: 2009.09.07. 21:26

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: SzarkaLevente » 2010.10.07. 12:43

Nem volt időm még elolvasni a sok hozzászólást, de szerintem nézzétek a másodlagos célt is. Az emberek figyelmét az űrkutatás, a csillagos égbolt felé fordítják valamilyen szinten. És ez sem elhanyagolható előny.
Egy hely, ahol igazán értenek a távcsövekhez Makszutov.hu távcső bolt
Kirami
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2009.09.07. 15:09

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: Kirami » 2010.10.07. 13:33

SzarkaLevente írta:Nem volt időm még elolvasni a sok hozzászólást, de szerintem nézzétek a másodlagos célt is. Az emberek figyelmét az űrkutatás, a csillagos égbolt felé fordítják valamilyen szinten. És ez sem elhanyagolható előny.

Nos, bizony hogy nem elhanyagolható. Nekünk amatőrcsillagászoknak az ismeretterjesztés közös ügyünk. De nem biztos, hogy olyan dologgal kell felhívni az emberek figyelmét, ami annyira szenzációhajhász, (főleg, ha a TV-ben is nyomulnak) hogy gyakorlatilag nincs mire alapozni. És még a pénzüket is elkérik.
mpt
Hozzászólások: 1313
Csatlakozott: 2009.09.07. 09:46

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: mpt » 2010.10.07. 14:00

Hát, szerintem:

- ne vegyük el mások lelkesedését az álmaik megvalósulásától. Meg lehet vitatni, hogy megvalósul-e vagy túl nagy fának bizonyul, de elég felnőtt emberek vagyunk ahhoz, hogy eldöntsük, kockáztatunk-e ennyi pénzt akár saját magunk szerint is kétes sikerű akcióért. Való igaz, hogy csak összefogással lehet elérni bármit is.
- Leventének is igaza van, hogy hozzájárulhat a csillagászat, és úgy általában a természettudományok, kutatói munka iránti érdeklődés, megbecsülés visszaállításához (főleg, ha sikeres lesz), mert nyilvánvaló, hogy erre nagy szükség van
- sajnos, miután az emberek többségét elönti a médiából áramló szenny, bizonyos szinten muszáj, hogy szenzációhajhász legyen, különben egyszerűen nem veszik észre. Egy kis műholdat feljuttatni, mégha magyar teljesítmény is, hát nem olyan figyelemfelkeltő (van műholdból már épp elég odafent), de eljutni a Holdra, az már igen.

Én hiszékeny ember vagyok, és nem értek a dolog se pénzügyi, se technikai oldalához, de bízom benne, hogy akik ott ezekkel foglalkoznak, értik a dolgukat. Bár én is túl nagy falatnak érzem a dolgot, remélem, tévedek, és lesz egy olyan dobásunk, amire sok ember, és nem csak itthonról felfigyelhet.

--mpt
dmarton
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2010.09.27. 16:13

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: dmarton » 2010.10.07. 14:07

1000 Ft-ot kérünk, nem a teljes fizetésetek.

Egyébként csapaton belül volt egy nagyon jó hasonlat:
Ha valaki Forma 1-es versenyt akar nyerni, akkor nem kérhet pénzt csak az után, hogy már megnyerte a versenyt. A pénz az elindulásra kell, hogy legyen miből mérnököt fizetni, hogy legyen mire üzleti tervet építeni, hogy meglegyen a csapatnak az infrastruktúra a munkához. A semmiből nem lesz űrszonda, ezt remélem ti sem várjátok el. A többi csapat is csak az után kezdte a munkát, hogy meglett hozzá az alap.
Igen, sok dolog nekünk is homályos. Nem tudjuk még, hogy mire lesz lehetőségünk, nem tudjuk ki fogja megvenni a rakteret. Arról nem is beszélve, hogy az sem biztos, hogy saját rakétát veszünk, az csak a "C" terv.

Elmondom, hogy mi hogy látjuk a tervet:

1. Elindítjuk a munkát, összeszedünk egy lelkes önkéntesekből álló csapatot.
2. Összeszedjük valahonnan a nevezési díjat. Kis lépés klub, cégek támogatása. Eközben felhívjuk az emberek figyelmét erre a lehetőségre.
3. Ez már némi alap. Látjuk, hogy végig lehet vinni a tervet, hiszen sokan állnak mögöttünk. Tudjuk, hogy ha valami nehézség merül fel mindig lesz valaki, aki segít. Ekkor közzétesszük a tervrajzokat, illetve tudunk mérnököket főállásban foglalkoztatni.
4. Elmegyünk cégekhez, rettentően pénzes emberekhez és megmutatjuk nekik mindazt, amit ti hiányoltok és ami még nincs.
5. Meglesz a pénz és az erőforrás, a szonda repül.

Csak egy kis bizalmat és támogatást kérünk egy jó ötletre.

Remélem a kritikámat építőjellegűnek tekintitek majd, nagyon szeretném, hogy a kis Puli eljusson a Holdra, de amit jelenleg látok a dologból az sajnos még nem üti meg az ingerküszöbömet, hogy kinyissam a pénztárcám. És talán más is hasonlóan vélekedik, ezért írtam le, amit gondolok.

Köszönjük és részben egyetértünk a kritikusokkal. Mi azt reméltük és reméljük is, hogy erre a célra kapunk egy kis bizalmat. Nem csak innen hallom ezt és jogos a dolog, de úgy tűnik csak mi vállaltunk be túl sokat. Hiszen ne feledjétek, a csapatban már mindenki 1000 Ft-nál jóval többet tett bele.
Igyekszünk a sok helyről jött kritikának megfelelni, felrakjuk a honlapra amit lehet. De ugyanakkor abban is biztosak vagyunk, hogy kritikusok mindig lesznek.
A győzködést ezen a ponton befejeztem, nem ez a dolgom. Akinek további, konkrét kérdése van írjon e-mailt, vagy jöjjön el egy nyilvános megjelenésünkre.
Tudományos ismeretterjesztés témában továbbra is állok rendelkezésre.


Péter:
Köszönöm, jó olvasni ilyen véleményt is. Ha szentimentális szavakat akarnék használni azt mondanám, hogy a csapatnak jelenleg az az egyetlen fizetése :)
santage
Hozzászólások: 771
Csatlakozott: 2009.09.18. 17:23

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: santage » 2010.10.07. 21:49

Hol lehet fizetni?

snt
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: maro » 2010.10.08. 10:27

santage írta:Hol lehet fizetni?

snt

Üdv, Ugye ezt most komolyan kérdezed? :) Mert a linket már leírtam többször is:
http://www.pulispace.com/hu/vegyen-reszt/kis-lepes-klub
Itt minden információ megtalálható a Kis Lépés klubról. Ha többet akarsz, akkor írjál dmarton kollégának.
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: maro » 2010.10.08. 10:36

mpt írta:Hát, szerintem:--mpt

Minden soroddal egyet értek, nagyon jól összefoglaltad a lényeget.
csakb
Hozzászólások: 951
Csatlakozott: 2009.09.16. 02:00

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: csakb » 2010.10.15. 18:24

FYI: Teplektorék épp most közvetítik Pacher Tibor és Vizi Pál előadását a Puliról:

http://www.galileowebcast.hu/kozvetites.html

Nyilván meg fog jelenni majd az archívumban is valamikor.
maro
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2009.09.21. 10:14

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: maro » 2010.10.16. 16:45

Ma, okt. 16-án a Batthyány téri felső rakparton távcsöves bemutatást tartanak. Előadást tart E. Kovács Zoltán, a Kecskeméti Planetárium igazgatója.
Pape
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2009.09.07. 18:05

Re: Pulit a Holdra

Hozzászólás Szerző: Pape » 2010.10.17. 17:04

Egyetértek Mpt-vel és Leventével. Kissé szomorú ami itt már hetek óta megy.
Én sem olvastam el a hsz-ek nagy részét de mást se látok már egy jó ideje mikor ide benézek, hogy de honnan lesz meg a pénz? de ki szervezi ezt meg? de mégis hogy gondoljátok ezt? ez így nem működhet!, stb.
Inkább örülni kéne hogy valaki nem csak gondol rá hanem mer belevágni! És ha a végén mégsem jön össze, akkor is elmondhatják hogy ők legalább megpróbálták!
90/900 refraktor
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”