Klímaváltozás

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.01.06. 16:58

Hiszem, ha felhőn keresztül megmutat élőben egy aszteroidát, amely először suhan el a Föld mellett! :lol:
Ha nem látok vele semmit, akkor az egész egy hatalmas csalás! :mrgreen:

Annak az ev. okulárnak tényleg van haszna, de az is csak jó távcsővel és tiszta időben működik, különben nem!
Az meg egy téveszme, hogy nem lnne előnyös amatőröknek! Igenis van jelentősége, hiszen olyan hullámhosszakon bővíti a megfigyelés lehetőségét, amit szabad szemmel nem is láthatunk! ;)

Az Orion köd láthatósági problémáját vajon megoldja? Ha igen, akkor tényleg csodaszer! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
Sidius

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.06. 22:35

Pont miután itt a kevés hitemről tanúbizonyságot tettem, nekiálltam készülődni egy családi rendezvényre. Nem tudom minek, de amíg a fuvarra vártam, bekapcsoltam a TV-t. Éppen Maldív szigeteki vendéglátókat szólaltatott meg egy riporter hölgy, de olyan szállásokról volt szó, amiket csak milliárdosok vesznek igénybe, heti cirka 20 000 Font körüli összegért. A kérdésre, hogy ezek között a körülmények között találnak-e hibát a vendégek, a következő három esetet mesélte a hölgy: Egyik milliárdos azt kifogásolta, hogy a szemébe nézett a komornyik. A másik egy szigetet látott a távolban, és méltatlankodott, hogy ő egyedül akar lenni a környéken. A harmadik a túl sok halra panaszkodott, mert a halak zavarták úszás közben.
(Akkor gondolom a megoldás pl. az lehetne, hogy a komornyik hátára bombát kell kötni, a szigetre küldeni, aztán se komornyik, se sziget, és még hal sem lesz egy darabig a környéken.)
Vajon hány álmatlan éjszakájuk lehet a jövő miatt?
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.01.06. 22:41

Sidius írta: Nem tudom minek, de amíg a fuvarra vártam, bekapcsoltam a TV-t.


Az én TV-m már csak rácsképeket mutat. :D
Annak legalább van értelme.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.06. 23:22

Isten az atyám, nem kívánok háborút senkinek, sehol, semmikor, de tény, hogy egy háború után helyére kerülnek az igazi értékek és prioritások: legyen ennivalója a gyerekemnek, az LMBTQ-k meg ku....ra le vannak szarva...

A túlzott jólét elhülyít.

MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.01.07. 08:59

Attila írta:I az LMBTQ-k meg ku....ra le vannak szarva...

MDA


Legalább most már tudjuk, hogy mitől van meleg. :lol:
Kiskun Alajos
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2013.03.11. 19:12

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Kiskun Alajos » 2018.01.07. 10:35

Tévedésben voltam, eddig azt gondoltam hogy itt másféle felmelegedésről beszéltek :lol: :lol:
Tehát megvan a globális felmelegedés kiváltó oka...mert ez valóban világjelenség :roll:
Csatlakozom, arccal az ellenség felé - az LMBTQ visszaszorítása közös érdek, ami ellen egyénileg és társadalmilag is küzdeni kell, mert az emberi faj kipusztulását okozhatja.....
Megértem azok vehemens felháborodását, akiket személyesen megérintett a probléma.
Be kell vallanom, én - eddig - valóban egy klimatizált elsötétített szobában éltem 8-)


mizar írta:
Attila írta:I az LMBTQ-k meg ku....ra le vannak szarva...

MDA


Legalább most már tudjuk, hogy mitől van meleg. :lol:
Avatar
Végh Zoli
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2009.09.15. 21:02

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Végh Zoli » 2018.01.07. 17:18

A bolygó szempontjából fajunk léte közömbös , az ökoszisztéma pedig csak profitálna a hiányunkból . Szerintem a krízisre a továbbélésünkhöz szükség van , hogy tudatosabban gazdálkodjunk fajunk erőforrásaival . A változó klímához alkalmazkodni kell , ehhez minden tudásunk megvan , csak élni kell vele . Kisebb létszámú , felelősen gondolkodó és élő emberiséggel van csak jövőnk .
Avatar
mephi
Hozzászólások: 2461
Csatlakozott: 2009.09.18. 10:06

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mephi » 2018.01.07. 19:51

Egyre kevesebb az oxigéndús óceáni övezet

http://www.ng.hu/Fold/2018/01/07/Egyre- ... ani-ovezet
Kása János ... aki a sört is 3D-ben issza.
Avatar
Imre
Hozzászólások: 1799
Csatlakozott: 2010.12.29. 14:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Imre » 2018.01.08. 15:16

Attila írta:Isten az atyám, nem kívánok háborút senkinek, sehol, semmikor, de tény, hogy egy háború után helyére kerülnek az igazi értékek és prioritások: legyen ennivalója a gyerekemnek, az LMBTQ-k meg ku....ra le vannak szarva...

A túlzott jólét elhülyít.

MDA

A háború tényleg nem a legjobb megoldás - az erőszak mindig erőszakot szül!
Az értékválság megoldása helyes módon biztos, hogy nem háborúval történik.
Az ennivaló alapkérdés, de igazságosabban kellene osztozkodni a készleten!
Feltehetően jutna elegendő élelem mindenkinek, de a pazarlás miatt jelenleg nem jut!
A Földön ahol élet volt 1000 éve, ott ma is lehetne, nincs semmi akadálya.
A technikai fejlődéssel megoldotta az ember a termelési szállítási problémát.
Az akadály nem itt, és nem ebben van, hanem az önzésben, a haszonlesésben, írígységben.
Ha tehát a fejekben a gond, akkor ott kell kezdeni a változtatást! Máshol is rendben lesz!
Elsősorban mindenki a sajátjában, és nem a másikéban! Utána a szűkebb közösségében!
Ha már ott is viszonylag rend van, akkor a tágabb környezetében másokkal együtt, és rend lesz!
A lényeg, hogy alulról felfelé, és nem felülről lefelé, mert az a diktátori módszer, a másik
meg a természetes megújuló, fejlődőképes mód, amely nem külső kényszer hatása! Üdv. Imre
Ne azt sorold, hogy mit, miért nem lehet, hanem főként azt, hogy mit hogyan kell tenni a cél érdekében!
géza
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2015.03.21. 16:46

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: géza » 2018.01.08. 16:35

Dumálhatunk itt össze vissza, akkor is : "ember embernek a farkasa". Ez már igy van, be kell kalkulálni.
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”