Klímaváltozás

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Sidius

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Sidius » 2018.01.06. 09:07

Értem én Gergő, csak a lúg egy izolált környezetben van, meg könnyen semlegesíthető a műanyaghoz képes, ami a tengerekben meg itt-ott van. Ráadásul bennük a sok energia is ott van, pl. kőolaj, meg az előállítás energiája. Amúgy meg azt hiszem, tiszta vízzel, meg egyéb eljárásokkal is lehet tisztítani -akár steril- kategóriásra egyes anyagokat. Az üveg pl. ilyen. (De nincs sok rálátásom a palackok újratöltésére, ezt csak a magam eszével gondolom.)
Amúgy meg teljesen egyetértek abban, hogy az energiatakarékos izzó -meg sokminden egyéb- ki tudja mekkora előállítási energiaigénye picit se segít rajtunk, viszont egész üzletágak épültek a környezetszennyezésre, és ez is annak a része. Voltaképpen a "hatalmasok" tudnának tenni nagyon sokat, de ők üzletemberek is egyben. Gyártjuk pl. a félvezetőket, (LED-et is) iszonyú mennyiségben. És tömegével kerül a szeméttelepre, pedig semmi baja, csak úgy tervezték, hogy a meghajtó áramkörben egy-két alkatrész néhány éven belül megadja magát. De sokaknak újabb is kell, divatosabb is kell, meg a fene tudja miért kell.

Ahogy én látom, egyelőre valami ilyesmi van világszinten is:

https://www.youtube.com/watch?v=T9Srsd42oVw
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.06. 10:51

"A világgal nem az a baj, hogy a szegényeket ne lehetne jóllakatni; a gazdagokat nem lehet jóllakatni."
(Calcutta-i Teréz-anya)
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Avatar
Vizi Péter
Hozzászólások: 2651
Csatlakozott: 2009.10.12. 17:59

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Vizi Péter » 2018.01.06. 10:58

Amíg a profit a világgazdaság működésének végső célja, nincs miről beszélni.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.06. 11:36

Vizi Péter írta:Amíg a profit a világgazdaság működésének végső célja, nincs miről beszélni.


Szerintem nem a profit a végső cél, hanem a minél magasabb, akár "irreális szintű" jólét; ennek csak eszköze, előfeltétele a minél magasabb profit.

Ezt azért fontos megkülönböztetni, mert a jólét összetett szó: JÓ-LÉT. (Milyen logikus a magyar nyelv!)

Ebben az összetételben a JÓ előfeltétele valóban a profit (legalábbis a lelki szegények köreiben...), a LÉT előfeltétele pedig az élet.
Hiába lesz brutális profitod a jövőben, ha nem fogod tudni élvezni, mert kipusztítod magad (vagy az utódaidat).

Ennyit kellene csak megértenie a "hatalmasságoknak", nem többet.
De reménytelen, mert ők csak a mának élnek. A saját gyerekeiket, unokáikat is magasról leszarják...
Pedig, ha a széndioxid által elindított és a metán miatt felpörgő felmelegedési láncreakció beindul (többek szerint ez már meg is történt...), akkor ők sem fognak tudni elbújni sehová.

MDA
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2018.01.06. 11:42-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.01.06. 11:42

Attila írta:
Vizi Péter írta:Amíg a profit a világgazdaság működésének végső célja, nincs miről beszélni.


Szerintem nem a profit a végső cél,


Bizony, nem a profit. A hatalom.
Uralkodni a világon, ha kell, minden áron.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.06. 11:44

mizar írta:Bizony, nem a profit. A hatalom.
Uralkodni a világon, ha kell, minden áron.


Sanyi!

A hatalom is a profitszerzés eszköze, talán a leghatékonyabb.
Azaz a hatalom is csak azért kell, hogy még több profitom, s ezáltal még nagyobb jólétem legyen.

Láttál Te már bármilyen hatalmasságot Ferences csuhában???


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.01.06. 11:48

Attila írta:
mizar írta:Bizony, nem a profit. A hatalom.
Uralkodni a világon, ha kell, minden áron.


Sanyi!

A hatalom is a profitszerzés eszköze, talán a leghatékonyabb.
De a hatalom is csak azért kell, hogy még több profitom, s ezáltal még nagyobb jólétem legyen.


MDA


Szerintem É. Korea vezére nem a profitra hajt. (természetesen nem hajléktalan szinten éldegél)
A klímaváltozásba viszont rendesen rásegít.
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.06. 11:57

mizar írta:Szerintem É. Korea vezére nem a profitra hajt. ...


Nem a túrót... Hát mire?
A profitnak nem csak számviteli értelmezése van.
Bármiből lehet "profitálni", azaz hasznot húzni. A haszon pedig azért kell, hogy nekem jobb legyen, azaz jobban éljek.

Minden út Rómába vezet. Az emberi önzőséghez és gátlástalansághoz. Minél többed van (minél jobban élsz), annál többet akarsz (még jobb módban akarsz élni).

Nem véletlen, hogy ebből az ördögi spirálból sokan (magamat is ide értve) csak a vallási/erkölcsi megújulás által látnak kiutat. Ezt úgy hívják: idealizmus. Vállalom.


MDA
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2018.01.06. 12:02-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
mizar
Hozzászólások: 2669
Csatlakozott: 2010.08.25. 21:25

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: mizar » 2018.01.06. 12:01

Attila írta:
mizar írta:Szerintem É. Korea vezére nem a profitra hajt. ...


Nem a túrót... Hát mire?
A profitnak nem csak számviteli értelmezése van.
Bármiből lehet "profitálni", azaz hasznot húzni. A haszon pedig azért kell, hogy nekem jobb legyen, azaz jobban éljek.

Minden út Rómába vezet. Az emberi önzőséghez és gátlástalansághoz. Minél többed van, annál többet akarsz.


MDA


Biztos igazad van, én a fickóba mást is belelátok, nem csupán a közgazdász-üzletembert. :D
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Klímaváltozás

Hozzászólás Szerző: Attila » 2018.01.06. 12:05

mizar írta:... én a fickóba mást is belelátok, nem csupán a közgazdász-üzletembert.


Persze; látva az idétlen mosolyát, szerintem sem készít feasibility study-t a döntései előtt...
De pont erre céloztam, mikor azt írtam, hogy nem csak számviteli profit létezik.

MDA
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Attila 2018.01.06. 12:06-kor.
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Válasz küldése

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”