Homokozó-gumiszoba

Minden olyan a csillagászathoz köthető téma, amely a fenti kategóriákba nem sorolható be.
Dlajos
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2011.09.08. 06:07

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Dlajos » 2012.07.27. 05:33

Nos, kedves gépész, megpróbálok segíteni neked a tájékozódásban, itt a Csillagvárosban.
1, Nem önreklám, ha valaki megemlíti a honlapját. Van külön topic erre:
http://www.csillagvaros.hu/forum/viewtopic.php?f=80&t=1703
A fórum szabályzata is engedélyezi ezt normális keretek közt.
2.2.1 Hivatkozás az aláírásban

Az aláírásodban max. 2 kattintható webes hivatkozást adhatsz meg.
Az aláírásodban ne használj rejtett linket - csak a http://www.mcse.hu formátum engedélyezett!

Ha én Vizi Péter vagy Bartha Lajos könyvét ajánlom, akkor az nem önreklám, mert és nem vagyok Vizi Péter sem Bartha Lajos.
Az sem önreklám, ha azt ajánlom neked, hogy légyszíves olvasd el a fórum szabályzatot...
2, Cseh Viktornak ugyan olyan joga van Biró úr által nyitott topicba írni és közölni a véleményét, mint bárki másnak.
Ezt a topicot én nyitottam és te sem kértél engedély tőlem, hogy írhatsz-e ide. Természetesen nem is kell!
A Csillagváros fórum azért jött létre, hogy az amatőr csillagászoknak legyen egy közös platformja, ahol megoszthatják egymással az észleléseiket, véleményüket a műszerekről, technikákról, új felfedezésekről, eredményekről stb.
Igen, valóban van elméleti csillagászati rész is, ez elkerülhetetlen és nagyon fontos.
De azt kellene megértened, hogy ennek a résznek NEM AZ A CÉLJA, HOGY VALAKI A SAJÁT ELMÉLETÉT BIZONYGASSA! Felmerül egy elméleti kérdés és kap egy-két választ, új kérdés, egy-két új válasz...
3, Senki sem akarja "csirájában elfolytani a gondolkodást".
Ezt pontosan te nem állíhatod, hiszen egy-két türelmetlenebb kolléga kivételével, még csak figyelmeztetést sem kaptál... De miért nem látod azt be, hogy rossz helyen próbálkozol az elméletedel.
Nézd meg a saját honlapodat, két év és 40 hét alatt egyetlen egy hozzászólás nincs a fórumodon.
Nem írnak a munkádról se jót se rosszat, totális érdektelenség...
Akkor most miért várod el töllünk, hogy szellemi orgazmushoz juttassunk?
4,Tudod gépész, szerintem, ha kibannolnak innen, az nem az önreklám miatt lesz, hanem trollkodásért.
Azt a szintet már elérted...
Üdv,
L.
gépész
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2012.07.19. 08:09

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: gépész » 2012.07.27. 06:55

Kedves Dlajos.
Így persze egészen más! :?:
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.08.01. 22:48

Elképesztően jó érzés, hogy 2 napja SEMMI idióta nem irogat világváge gondolatokat, nem ostromolja a fórumot napi 30-40 kommentel valami saját elmélettel, és végre ÚJRA azzal foglalkozunk, amiről ez a fórum szól.

Csillagászattal!

Ezzel kapcs gyors kérdés: Ki, hogy fogja figyelemmel kísérni a Curiosity leszállását?
Nasa TV?
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.08.09. 15:41

Bogáncs írta:
"Mivel, a Hold főnév ezért nagy kezdőbetűvel kell írni!
a Hold főnév ezért nagy kezdőbetűvel kell írni"
Az. Ahogy a főnév is főnév, meg a kezdőbetű is. Te minden Főnevet nagy Kezdőbetűvel írsz?
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C5%91n%C3%A9vRe: Nem láttam a holdat az égen
Szerző: Dénes Lajos » Ma, 15:20



Minden hold, mint égitest, főnév, és kisbetűvel írjuk, ha nem mondatot kezdünk vele. A mi Holdunk nevét azért írjuk nagy betűvel, mert az a neve, hogy Hold. Tehát ebben az esetben tulajdonnév ami szintén főnév.
Csak mert gyerekek is olvassák...
Üdv,
L.
Szerk.: Kulizoli nemcsak jól tudja, hanem gyorsabb is mint én...
--------------------------------------------------------------------------------

Kedves levelezők! Örülök, hogy a nylevhelyességre is figyeltek! Bizony nem árt, mert sokan vétenek ellen, főleg az interneten. Amit írtatok így igaz - helyes. Ezért csak érdekességként írom, hogy a XIX. sz. nyelvűjítói nem ilyen megfontolásból kezdték az Nap, Hold, más égitest nevét nagybetűvel írni! Egyszerűen a német helyesirásból vették át. Útóbb azután rájöttek, hogy ez szerencsés átvétel volt, mert megkülönbözteti a Napot, mint égitestetm, és a napot mint időegységet. Ugyan így a Hold-égitest nevet a holdtól, mint földterület mértéktől (és a holdtól, mint más bolygók kísérőinek általános megnevezésétől).
Viszont aki lapozgatja a régi (XIX. sz. végi, XX. sz eleji) sajtót, sőt könyveket, bizony néhol nagy keverést lát, hol kisbetű, hol nagybetű alkalmazásával. No, mmost már ez szabályozott dolog, ahogy pontosan írtátok. BQ.
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.09.04. 16:57

Bár nem hiszek a csodákban, de ma csoda történt!
Délig még egy morcos OROSZ MEDVE acsargott ránk,
de délutánra már egy pici SZIÁMI MACSKÁVÁ változott!
/legalábbis a profilképén/
Horváth Andrásról van szó. Saját magát jellemezte medvének
a személyi adataiban. /amig elérhető volt 8-) /
Kikerestem egy pár kellemetlen beszólását másfél évre
visszamenőleg. Mivel, a mérges medve szelid cicává változott,
ezért nem közlöm a beszólásait, sem azt amit nekem írt üzenetként tegnap :(
Remélem, hogy emlékszel arra az omonózus esetre a mult év
májusában, amikor megkértek, hogy : Kukac, NE KUKACOSKODJ :!: :P
Remélem, hogy ez mától így lesz.
Bogáncs.
Kukac
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2011.05.06. 18:32

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Kukac » 2012.09.04. 17:58

A képen egy ázott kutya látható. Lujzi.
Éppen a hátát mutatja. (kutyába sem vesz).

Már kezdeményeztem a profilom törlését innen.
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.10.16. 13:31

Sajnálom, hogy Tobe nem ír semmit a csillagvárosba.
Tobe :!: , nagyon sajnálom a történteket!
Ha, megbántottalak az önérzetedben elnézést és bocsánatot kérek Tőled.
Hiányzol a fórumról!
Kukac is visszafogottan írosgat.
Sz.Zoli !
Nem értem, hogy minek rabolod a mások idejét?
Vegyem trollkodásnak :?: :mrgreen:
Emlékezz viszza arra, hogy miket írtak már neked mások .....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bogáncs 2012.10.16. 14:09-kor.
sq
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2011.05.10. 15:00

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: sq » 2012.10.16. 13:40

kedves bogáncs. örülnék ha visszaolvasnád néhány utóbbi hozzászólásodat, és elgondolkodnál, vajon milyen képet alakítasz ki magadról az ezeket olvasókban.

üdv, LF
"alapvetően gonosz"
/by kukac/
astrohist
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2009.10.01. 20:27

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: astrohist » 2012.10.16. 13:55

Kedves András (kukac)!
Megítélésem szerint nincsen semmi okod lelépni! Végtére is nem egyes emberek két szép szeméért iratkoztál fel a csillagvárosi közösségbe, hanem a közösségért. Ha egy-két embernek ez nem tetszik, azért a további 666-nak semmi kifogása ellened, vagy a leveleid ellen!
Ha én minden sértésért, ostobaságért bosszankodnék, és leiratkoznék, akkor már rég leléptem volna! De ha akár 3-4 embernek valami hasznost adhatok, hát akkor már megérte.
Hanem a kutya, az kedves. A Tied? Milyen?

Egyébként mindenkinek, akit érdekel: az ELTE Csillagászati tanszék honlapján megtalálható a "Csillagképek és látnivalóik" c. kurzusom jegyzete. Azért is érdekes, mert jónéhány fényesebb csillag távolsága, jellemzői megvennak benne, az új, interferométeres és HST mérések alapján, és ezek néha nagyon is eltérnek a hagyományos (ma is elterjedt) régi mérésektől.

Üdvözlet mindenkinek: BQ,
Bogáncs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2011.11.04. 12:02

Re: Homokozó-gumiszoba

Hozzászólás Szerző: Bogáncs » 2012.10.16. 14:07

sq írta:kedves bogáncs. örülnék ha visszaolvasnád néhány utóbbi hozzászólásodat, és elgondolkodnál, vajon milyen képet alakítasz ki magadról az ezeket olvasókban.

üdv, LF

Bocsánat!!!!
Nem kukacnak írtam a hozzásólást, hanem Sz.Zolinak!
Azonnal beszúron a hiányzó sort !
Lezárt

Vissza: “Egyéb csillagászati témák”