Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2014.12.26. 10:37

Janicsillagasz írta:
Figlár írta:45vu pr qBYGREATVRETUESRTgrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr (ez itt amit nem tűr a nyomdafesték sem)
Igért időjárás, 10 perce
.....
Mi a fakkra kanak ezek fizetést, ha még az ablakon se tudnak kinézni?


Törődj bele, én már 2009 óta így járok közel minden este :D

Ez az oldal óránként frissűl. Úgy reklámozzák magukat, hogy Svédország legjobb meteorológusai! :D :D :D
Üdv: Géza
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Re:

Hozzászólás Szerző: Attila » 2014.12.26. 11:41

Kb. másfél-két hónapja most volt végre egy derült, Hold-mentes, kristály-tiszta éjszakai ég Érd fölött!!!
Akkora volt az M42 szabad szemmel, mint ide Hanoi...

Mikor?

Dec. 24-én, szenteste, amikor itt a család, jön a Jézuska, ünnepi vacsora, ajándékozás, éjszakába nyúló beszélgetések, stb.............

Fasza. Kösz. :twisted:
Örültem neki!


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.12.26. 11:44

Attila írta:Kb. másfél-két hónapja most volt végre egy derült, Hold-mentes, kristály-tiszta éjszakai ég Érd fölött!!!
Akkora volt az M42 szabad szemmel, mint ide Hanoi...

Mikor?

Dec. 24-én, szenteste, amikor itt a család, jön a Jézuska, ünnepi vacsora, ajándékozás, éjszakába nyúló beszélgetések, stb.............

Fasza. Kösz. :twisted:
Örültem neki!
MDA


Igen nekem is megfőtt az agyam :D :evil: :evil: :evil:

Figlár írta:Ez az oldal óránként frissűl. Úgy reklámozzák magukat, hogy Svédország legjobb meteorológusai! :D :D :D
Akkor még én is jobb meteorológus vagyok :D :D
Bár lehet hogy ők Svédországra írják azokat az adatokat ;)
Amúgy én is ugyanúgy vagyok mint Gabi. Mikor itthon vagyok, ráérek minden akkor persze hogy felhős az ég. Amikor nem érek rá/nem vagyok itthon, tökéletes az égbolt....
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2014.12.26. 12:42

Janicsillagasz írta:
Figlár írta:Ez az oldal óránként frissűl. Úgy reklámozzák magukat, hogy Svédország legjobb meteorológusai! :D :D :D
Akkor még én is jobb meteorológus vagyok :D :D
Bár lehet hogy ők Svédországra írják azokat az adatokat ;)

Na, én itt élek, nekem jó helyre írják az adatokat. :lol: De csak a hely stimmelt.
Attila, lelki szemeim elött látom amint nyakkitekerve, feltünés nélkűl nézelődsz kifelé :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Üdv: Géza
Figlár
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2013.04.05. 18:24

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: Figlár » 2014.12.26. 12:44

Ja. Utólag is Boldog karácsonyt mindenkinek. :P
Üdv: Géza
Avatar
Attila
Hozzászólások: 4277
Csatlakozott: 2009.09.07. 10:18

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: Attila » 2014.12.26. 12:52

Figlár írta:... Attila, lelki szemeim elött látom amint nyakkitekerve, feltünés nélkűl nézelődsz kifelé :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ja.
Én is olyan voltam, mint egy dohányos.
Negyed óránként mentem ki a teraszra öt percekre, csak nem cigizni, hanem gyönyörködni (és mérgelődni)...


MDA
Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés; három méréssel már lehet kezdeni valamit...
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2014.12.30. 07:50

Annyi sok romantikus "szívás-történetet" olvastam már itt ebben a topikban hogy én is leírom egy friss élményemet:

Tegnap verőfényes napsütésben sétáltam haza a munkából; egy kisebb tüdőgyulladás végett a főnököm hazarendelt. Délután pihentem és terveztem az esti 88 Psc fedésének megfigyelését. Egész nap makulátlan mélykék égbolt, csodás nyugodtság. A betegség ellenére bevállaltam hogy arra a 20 percre kimegyek (amíg a belépést megfigyelem), gyorsan kirakom a 130-as kis newtont és megnézem a fedést. Így is történt; kipakoltam, ráálltam a Holdra, a csillag szépen látszott, a Hold megvilágított felén, csodás részletekben lubickolt a szemem. A fedésnek kb KözEI szerint 18:30 körül kellett bekövetkeznie a sötét oldalon.
Már csak 2 perc volt hátra a fedésig mikor felhők borították be az eget, de nagyjábol 1 perc alatt totálisan. Nem köd volt, hanem felhők. Kimentem betegen és egész napos jó idő után az esemény előtt 1,5-2,5 perccel borul minden. Szépen visszapakoltam aztán bementem feküdni meg olvasni. Elalvás előtt még kitekintettem az ablakon, ahol a kutyahideg levegőben szikráztak a csillagok, a Hold pedig hideg fényével elárasztotta a tájat. Persze csak azután hogy a kilépés megtörtént. Igazából nem voltam mérges hanem valami ilyesmi fejem lehetett:
poker-face1.jpg


Úgyhogy ez volt :D
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.12.30. 08:25

Ne csüggedj! Ma este 7 után nagy valószínűséggel tiszta lesz az ég!!!! Valószínűleg.....
Fényes csillagfedés meg lesz máskor is, régen mikor kedvem úgy tartotta kiültem és egy pár óra alatt tucatnyi csillag fedését láttam, mértem. Hejj de szép idők voltak még akkor, ma már csak felhő :evil:
Janicsillagasz
Hozzászólások: 639
Csatlakozott: 2009.09.22. 13:13

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: Janicsillagasz » 2014.12.30. 18:33

Tiszta az idő emberek!!!! Gyerünk kifelé! Csak legyen elég forralt bor vagy pálinka mert jelenleg -7 fok van, éjszaka biztos lesz -10-12 körül.... :?
De a legjobb a Jagermeister :D
Cseh Viktor
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2010.05.30. 22:46

Re: Bosszantó idők, jó idők, bármikor

Hozzászólás Szerző: Cseh Viktor » 2014.12.31. 07:23

Janicsillagasz írta:Ne csüggedj! Ma este 7 után nagy valószínűséggel tiszta lesz az ég!!!! Valószínűleg.....
Fényes csillagfedés meg lesz máskor is, régen mikor kedvem úgy tartotta kiültem és egy pár óra alatt tucatnyi csillag fedését láttam, mértem. Hejj de szép idők voltak még akkor, ma már csak felhő :evil:


Csillagfedések elég gyakoriak de én az 50% alatti fedéseket kedvelem igazán! :D Reméhetőleg a legközelebbinél derült lesz. A ma este viszont nagyon szép volt, igaz n csak ablakon keresztül észleltem binokulárral :)
Válasz küldése

Vissza: “Időjárás / Aktuális észlelési körülmények”